Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Zámek rytířů a princezen – zámek Radíč

Zámek rytířů a princezen – zámek Radíč

Slavnostní otevření nově opraveného jižního křídla zámku s interiéry zdobenými nástropními malbami z období raného baroka a zařízeny ve stylu francouzských zámeckých usedlostí proběhne v sobotu 5. 5. 2012. Slavnostní přestřižení pásky bude mít v ten den ve společných rukou pan Vladimír Čech, coby znalec nejkrásnějších míst na toulky po Čechách, spolu s bio-kráskou Hankou Zemanovou, jež otevře „smyslovou“ část zámku a první kavárnu s bio Kávou3Vůní Biopekárny Zemanka. Následně pak bude zámek otevřen pravidelně v návštěvnickém provozu čtvrtek – neděle, o prázdninách pak celý týden mimo pondělí.

Pro své dospělé i dětské návštěvníky připravil tým průvodců ze sedlčanského divadelního spolku Našlose zážitkové prohlídky zámku – PROHLÍDKY VŠEMI SMYSLY aneb ochutnejte na vlastní kůži, jak vypadá, zní a voní zámek Radíč. Jsou připravena 2 zábavná témata prohlídek: pro rodiny s malými dětmi vždy oblíbené téma Hledání čarovného pokladu s rytířem, pro  starší objevitele pak téma Tajemné šifry a symboly v barokních malbách s barokním malířem. Návštěvník se stává součástí příběhu zámku, v interiérech nejsou žádné bariéry, naopak - průvodci v dobových kostýmech motivují velké i malé návštěvníky zámku, aby při prohlídkách zapojili všechny smysly – zrak, sluch, hmat, čich a dokonce i chuť. Prohlídka je především zábavou, ale návštěvníci se také dozví na základě podprahového a smyslového vnímání základní informace o historii zámku, jeho architektuře a raně barokních malbách. Milovníci interiérového designu jistě nadchne propojení baroka s ležérním stylem jakoby lehkým vánkem přiváté z jižní Francie.

princeznyPohoda romantického venkova nekončí samotnou prohlídkou interiérů jižního křídla zámku. Pro radost dětských očí je připravena Dětská zbrojnice z dílny papírového platnéře Jiřího Havlise z Borovan, kde se kluci mohou alespoň na chvíli proměnit v opravdové rytíře v brnění s meči, štíty, halapartnami apod.– vše právě na míru pro malé rytíře. Část kolekce je připravena i k prodeji, pokud se nějaký malý rytíř už nebude chtít odloučit od vybraného meče, či helmice.  Nezapomínáme ani na holčičky – je pro ně připraven Budoár pro princeznu, kde se mohou třeba i s maminkou proměnit díky šatům inspirovaným rokokem, parukám, krinolínám, korunkám a jiným veledůležitým doplňkům v opravdové princezny.

Zámecké zahrady jsou upraveny jak pro odpočinek dospělých, tak radovánky děti v duchu romantického tématu „zámek rytířů a princezen“. Pro malé rytíře je připravena i půjčovna dětské zbroje, pro princezny pak osedlaný poník na procházky po zahradě. Dospělým odpočinek zpříjemníme piknikem s první a jedinou bio Kávou3Vůní od Biopekárny Zemanka, moravskými frgály či delikatesními čokoládovými lanýži Lucie Glaister. Budou-li se chtít návštěvníci ponořit  hlouběji do svých smyslů, mohou ochutnat i zámecký Nápoj lásky inspirovaný jednou z milostných barokních maleb z interiérů zámku. Pro milou vzpomínku mohou navštívit na závěr zámecký Boutique ve staré francouzské almaře, který prezentuje hand-made výrobky probouzející smysly značky Chateau Radíč Collection, jež ocení všechny staromilsky laděné duše milující něžný design romantického venkova v kombinaci s kvalitou.

 

Přijďte ochutnat na vlastní kůži, jak vypadá, zní a voní zámek Radíč…

Redakce


28.3.2012   Rubrika: Krásy naší země   |   Komentářů 3   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Zámek rytířů a princezen – zámek Radíč

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Petruša
Petruša - 28.3.2012 13:39

já to tam znám, je tam moc pěkně smajlik - 2

 
Ploduska
Ploduska - 28.3.2012 9:48

Jarča*:
docela důležitá info, při zvaní někoho někam smajlik - 68
takže dík smajlik - 58

 
Jarča*
Jarča* - 28.3.2012 7:22

Další dobrý tip na výletsmajlik - 47 V článku postrádám informaci, kde se zámek nachází, tak jsem se podívala na net. Podle těch moravských frgálů jsem tipovala na Moravu, a on je v okrese Příbram, takže ne až tak dalekosmajlik - 68

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76952.
    Archiv anket.