Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Májové koncerty na litoměřickém hradě

Májové koncerty na Litoměřickém hradě

Hrad Litoměřice, bývalý gotický královský hrad, dnes součást městské památkové rezervace, pravidelně hostí pozoruhodné kulturní akce. V květnu bude jeho prostory znít povznášející hudba.

Společný koncert dívčího sboru Puellae Cantantes a varšavského mládežnického komorního orchestru Divertimento se v sále litoměřického hradu uskuteční 11. května od 18 hodin. Vstupenky jsou k zakoupení v předprodeji na recepci Hradu Litoměřice.

Dívčí sbor Puellae cantantes („zpívající dívky“) vznikl v roce 1970 při Základní škole Boženy Němcové v Litoměřicích. Za dobu své existence dosáhl řady úspěchů v domácích i zahraničních soutěžích. V současné době vystupuje pod vedením sbormistrů Romana Pallase a Jindřišky Bohatové. Z Varšavy přijede mládežnický orchestr hrající hudbu od renesance až po dnešek – Divertimento. Orchestr byl založen v roce 1997 a od té doby absolvoval řadu koncertů v Polsku a v zahraničí, natočil několik CD. Divertimento diriguje Elźbieta Ostrowska. Společné vystoupení těchto dvou hudebních těles bude jedinečným posluchačským zážitkem.

májové koncertyJarní benefiční koncert pro Hospic sv. Štěpána je v kongresovém sále Hradu Litoměřice na programu 23. května od 19 hodin. Výtěžek koncertu bude použit na nákup léků a dalšího zdravotnického materiálu pro pacienty Hospice sv. Štěpána v Litoměřicích. Vstupné je 100 Kč, každá stokoruna umožní ztišení bolesti jednomu pacientovi na jeden den... S áriemi a operetními písněmi našich i světových autorů na podporu hospice vystoupí sopranistka Daniela Radosa, členka souboru Státní opery Praha za doprovodu Adolfa Melichara (elektrický klavír) a Miroslava Laštovky (trubka). Vstupenky budou k zakoupení na místě, před začátkem koncertu.

Hospic svatého Štěpána je specializované nestátní zdravotnické zařízení, poskytující pacientům péči zaměřenou na předcházení utrpení a léčbu všech příznaků, které přináší život ohrožující nemoc. Cílem je zajistit nemocnému i jeho rodině maximální kvalitu života a to jak v domácím prostředí, tak během hospitalizace v hospici.

Redakce


25.4.2012   Rubrika: Kulturní pozvánka   |   Komentářů 0   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Májové koncerty na litoměřickém hradě

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76946.
    Archiv anket.