Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

První Svatojanský ples na Hradě Litoměřice

První Svatojanský ples na Hradě Litoměřice

Svatojanskou noc, původně pohanský svátek vítání letního slunovratu, nejkratší noc roku můžete oslavit nejrůznějšími způsoby. Hledat poklady, sbírat léčivé byliny, házet věnce do vody nebo tančit! Historicky první Svatojanský ples 23. června od 20 hodin pořádá Centrum cestovního ruchu Litoměřice na Hradě Litoměřice. Autentické prostředí bývalého gotického královského hradu umocní tajemnou atmosféru noci, která je podle lidové tradice plná kouzel a nadpřirozené magie. Ve svižném i pomalém rytmu k tanci zahraje skupina Swing kvartet Bohemia.

Vstupenky na první Svatojanský ples na Hradě Litoměřice v ceně 250 Kč je možné zakoupit na recepci hradu. Kapacita je omezena na sto účastníků.

V písemných pramenech je litoměřický hrad poprvé zmíněn v roce 1359, kdy Karel IV. vydal Litoměřicím listinu o litoměřický hradzakládání vinohradů. Není přesně známo, zda jej dostavěl Karel IV. nebo jeho syn Václav, jisté ale je, že patřil ke špičkovým světským stavbám své doby. Jeho přesná velikost a tvar nejsou známy, protože do dnešních dob se z něj dochovalo jen malé torzo. Středověkými připomínkami jsou třeba hlavní vstupní brána ze 14. století nebo salonek s gotickou kaplí. Po staletích chátrání prošel Hrad Litoměřice v roce 2011 kompletní rekonstrukcí a nyní slouží jako kulturní a kongresové centrum. Vydejte se na pozoruhodný Hrad Litoměřice, třeba právě na červnový Svatojanský ples.

 

Oficiální stránky města Litoměřice: www.litomerice.cz

Oficiální stránky litoměřického hradu: www.gotickyhrad.cz

Redakce


18.5.2012   Rubrika: Krásy naší země   |   Komentářů 2   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - První Svatojanský ples na Hradě Litoměřice

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
YXH
YXH - 20.5.2012 16:35

To by se mi urcite libilo, skoda ze jsme uz zpatky.

 
MamcaZuzik
MamcaZuzik - 18.5.2012 8:49

smajlik - 54

Jé tam musí být krásně! Ještě juknu na http://cestuj-levne.cz/ jestli nevědí o nějaké levné cestě semsmajlik - 44

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76952.
    Archiv anket.