Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Východní Morava: filmový festival, Den dětí nebo Noc kostelů

Východní Morava: filmový festival, Den dětí nebo Noc kostelů

Nabídka zajímavých akcí nejen pro čtenářky z východní Moravy. Chcete vyrazit za kulturou či na výlet? Vyberte si...

V plném proudu je ve Zlíně už 52. ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež Zlín 2012. Mezi velkou spoustu zajímavých akcí, které organizátoři připravili, patří třeba Benefiční aukce panenek pro UNICEF, která se uskuteční ve středu 30. května od 19 hodin v Kongresovém centru. Moderátory aukce budou Dana Morávková a Jan Čenský. Více k programu ZLÍN FILM FESTu na http://www.zlinfest.cz.

Tradiční Den dětí 1. června letos připadá na pátek. Rodinný zábavný park Galaxie ve Zlíně připravil zajímavý program, který začne ve 14 hodin. „Budeme malovat na obličej, soutěžit, pro každého dětského návštěvníka máme sladkou odměnu,“ prozradila manažerka parku Jana Valášková. O den později, v sobotu 2. června, se v Galaxii odehrají Závody dětí na jezdítkách se začátkem v 15 hodin. Více na www.galaxiezlin.cz.

Tvrz Kurovice na Kroměřížsku zve o víkendu 2. a 3. června na výlet do minulosti. Bude zde připraven pestrý program: šermíři, tanečníci, hudebníci, kejklíř a dobové vojenské ležení. Po celou dobu bude také zpřístupněna tvrz komentovanými prohlídkami. Při akci je pořádán další ročník soutěže šermířských choreografií Kurovický mortschlag. „Na akci se můžete zúčastnit odborných přednášek v nově zrekonstruované gotické komnatě na téma památky, historie zbraní a odívání,“ sdělil za pořadatele Martin Malina. Více informací na www.kurovice.info.

Lázně Leopoldov v Buchlovicích na Uherskohradišťsku zvou v sobotu na Den dětí. Od 12 hodin budou připraveny atrakce pro děti, jako například skákací hrady, bude možno zhlédnout výcvik psů, užít si koníky, kteří sem přijedou z místního ranče. Letos je navíc na začátek odpoledne pro zumba tanečníky připraven taneční blok – Dětská zumba s Verčou. Odpoledne se o skvělou zábavu postarají Bratři Chabičovští s malou tanečnicí Sabinkou.

Víkend se také ponese ve znamení kácení máje. Pestré programy k této příležitosti připravili třeba v Tlumačově na Zlínsku nebo ve Velkých Karlovicích a Držkové na Vsetínsku.

Kdo má rád lidové svatby, neměl by si nechat ujít scénickou rekonstrukci v provedení souboru Dolina, která bude k vidění v sobotu v Muzeu J. A. Komenského v Uherském Brodě. Program začne v 20:30 a potrvá do 22. hodiny.

Nevšední spojení farmářských trhů a folklóru nabídne v neděli 3. června Fryšták. O kulturní program se postará deset dětských tanečních souborů se členy ve věku 4 až 15 let. Slavnostní zahajovací průvod proběhne v 9 hodin. Od 11. hodiny zahraje cimbálová muzika Kašava. „Občerstvení zaměříme na pokrmy z jahod. Jak známo, v sobotu naši předci pracovali a teprve v neděli rozjímali v kostele, nakupovali na trzích a odpočívali. Jsme zvědaví, jak lidé přijmou tuto změnu, a zda přijdou v neděli,“ přemítal organizátor fryštáckých farmářských trhů Tomáš Černý.

Město Bystřice pod Hostýnem a Česká kultura, o.s. uspořádají již 18. ročník mezinárodního festivalu hudby a umění "Bystřické zámecké slavnosti." Slavnostní zahájení se uskuteční v neděli v 19 hodin v kulatém sále bystřického zámku. V programu vystoupí Pražské kytarové kvarteto.

Velmi zajímavé výstavy nabízí Zlínské obuvnické muzeum: „Ach, ty marnivé ženy“ – výstava oděvů a módních doplňků z nedávného 20. století, „Orientky“ ze Zlína 1962-2012 – výstava dokumentuje vývoj obuvi pro orientační běh, „Obuv starých Slovanů“ – výstavka k cyrilometodějskému jubileu. Expozice je možné navštívit až do konce srpna, více na www.muzeum-zlin.cz.

V Kroměříži, v Rotundě Květné zahrady, bude v úterý 5. června otevřena ojedinělá výstava ACTIS EFFECTOR (Tvořeno světlem), která mění prostor a posouvá čas. Jde o originální koncept propojení historického interiéru v památce UNESCO a moderních technologií v podobě počítačem řízených objektů, světelných efektů a animací, které se dokážou proměňovat a interaktivně „komunikovat“ s diváky. Výstava potrvá do 26. srpna, více na www.unesco-kromeriz.cz. (Vernisáž fotografií z výstavy spojená s tiskovou konferencí, které se zúčastní autor výstavy Stanislav Vajce, proběhne 5. června v 10 hod ve vstupu do 21. budovy ve 3. etáži (vchod z třídy T. Bati). Zástupce médií zveme.)

Další nabídku zajímavých akcí naleznete na www.vychodni-morava.cz.

Redakce


31.5.2012   Rubrika: Krásy naší země   |   Komentářů 0   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Východní Morava: filmový festival, Den dětí nebo Noc kostelů

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76952.
    Archiv anket.