Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Černá věž a "mumie z piva". Vítejte v Klatovech.

Černá věž a

Co s nadcházejícím víkendem? Redakce by pro vás měla tip na víkendový výlet na Šumavu.

Naše země má spoustu krásných míst. Dovolte mi, abych vás na jedno z nich dnes pozvala. Pojeďte se se mnou podívat do jihozápadních Čech. Kromě jiných zajímavých míst zde najdete i krásné historické město Klatovy. Není tu zámek ani hrad, přesto je na co koukat.

Dominantou je Černá věž – stačí vyskotačit 226 schodů a pohled na město a okolí je přímo nepřekonatelný. Za hezkého počasí vidíte Ostrý a Velký Javor jako na dlani. Černá věž původně vůbec nebyla černá, avšak neomítnuté, nahrubo otesané kameny, z nichž je postavena, byly ožehnuty četnými požáry, a tak dostala dominanta své jméno. Ještě v šedesátých letech 20. století bydlel ve věži se svou početnou rodinou věžný, který zde choval dokonce i kozu. klatovy

Pokud se vám z výšky zatočí hlava, můžete sejít dolů a v chladu krypt Jezuitského kostela si prohlédnout zachovalé mumie. Dozvíte se, jak zvláštním způsobem byla těl mumifikována – za pomoci chmelu. Slabší povahy se po prohlídce mohou v některé z četných hospůdek v okolí posilnit chmelem tekutým.

Klatovy vám dále nabízejí možnost navštívit Barokní lékárnu, která je druhá nejstarší ve střední Evropě. Jsou zde originální přístroje na výrobu léků a jiné libůstky.

Zachovalé městské hradby s rozsáhlou sítí okrouhlic už jen dokreslují historický ráz města.

Je tu krásně, přijeďte se přesvědčit.

Dagmar Lovricić


13.7.2012   Rubrika: Krásy naší země   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,2/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Černá věž a "mumie z piva". Vítejte v Klatovech.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Almega
Almega - 13.7.2012 11:18

Taky jsem tam kdysi byla (jako holka)se zájezdem od máminýho ROH,tehdy se dalo na ty mumie sáhnout,což jsem musela udělat,i když se mi to eklovalo....Rozhodně mi to nějak živé lidi nepřipomínalo.A tak si člověk skoro poprvé uvědomil,co asi z něj po smrti zbyde- v tom lepším případě.

 
YXH
YXH - 13.7.2012 7:40

Jarča*: V katakombach jsme byli taky, a pamatuju si, ze tam jedna mumie mela pletene puncochy a ty byly derave. Delaly jsme si s kamoskou legraci, ze si to pani mohla aspon zastupovat, kdyz uz se tak vystavuje smajlik - 68 Bylo to moc zajimave. Taky jsem slysela, ze jim hrozil zanik. Jsem rada, ze je renovovali, ackoliv nemyslim ze te pani tu fusekli zastupovali. smajlik - 68

 
Jarča*
Jarča* - 13.7.2012 7:25

YXH: smajlik - 68
Jako holka jsem byla v Klatovech v katakombách několikrát, byl to vděčný cíl školních i rodinných výletů. Pak byly nějaký čas zavřené, dokonce prý jim díky nevhodným zásahům hrozil i zánik, a teď jsou po renovaci znovu otevřené.

 
YXH
YXH - 13.7.2012 6:40

V Klatovech je moc hezky. Na Cerne vezi jsme byli a hnedle ty uzounke schody zasprajcovala jedna objemnejsi dama. Musela vycouvat aby ostatni mohli ven. Bylo to uz pred hodne lety ale dodnes na to vzpominam. Mam strach z uzavrenych prostor a vysek, pomysleni, ze bych tam zustala "zaspuntovana" mi nahanela hruzu. smajlik - 68

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76945.
    Archiv anket.