Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Sama na dovolenou. Jely byste?

Sama na dovolenou. Jely byste?

Řeším dilema. Jsem po rozvodu, je to necelého půl roku. Děti jsme neměli, jsem sama. Je mi pětatřicet a nemám ani moc kamarádek. Těch pár, které mám, je zadaných, většina má i děti. A já teď řeším, jak to udělat s dovolenou. Nemám na ni totiž s kým jet.

Cestuju hrozně ráda, s manželem jsme byli každý rok někde v cizině, u moře, ve Skandinávii, nejdál jsme byli v Thajsku. Všude jsem si to krásně užívala, ale to jsme byli dva. Neumím si představit, že bych jela sama, neměla nikoho s kým bych sdílela zážitky, jezdila na výlety, slunila se u moře. Anebo ne třeba u moře, klidně i na Lipně. Prostě strávit dovolenou sama.

Chtěla bych se zeptat, jestli některá z vás něco podobného zažila. Myslím tím odjet sama na dovolenou, kam, to je celkem jedno. Dá se to zvládnout? Může si to člověk sám opravdu hezky užít? Já pořád váhám, trochu mě to i láká, ale mám obavu, abych po pár dnech nelitovala. Všichni tam budou v párech, s rodinou a já úplně plonk. Možná to bude i blbě vypadat, kdoví, co by si o mně ostatní mysleli.

Byly jste, případně jely byste samy na dovolenou?

Klára


15.6.2016   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 45   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Sama na dovolenou. Jely byste?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45
Mirka999
Mirka999 - 17.7.2023 16:52

Já si myslím, že není nic špatného, pokud žena jede sama na dovolenou. Já byla nedávno v Chorvatsku a bylo to skvělé. S sebou jsem si koupila na internetových stránkách https://www.naturehikecz.cz/ samonafukovací karimatku, na které se mi perfektně odpočívalo a neboleli mě záda z tvrdé země. Celých čtrnáct dní mi nevadilo, že jsem jela sama, a naopak to pro mě byla jedna z nejlepších dovolených.

 
Dokoupilova
Dokoupilova - 30.3.2023 3:26

Já jsem už začala jezdit sama, protože se mnou doma nikdo nikam nechce. Začala jsem si hldat hlavně jednodenní záležitosti, které mi tak asi nejvíc vyhovujou https://samsonovatour.cz/jednodenni-akce/ S cestovní agenturou vždycky vše v pořádku tak jak je domluevné. a mě paráda.

 
koliaska105
koliaska105 - 19.3.2019 23:31

Chce to odvahu, ale proč ne? Mně by se líbilo jet na dovolenou sama... Asi bych se ale raději nevydávala někam příliš daleko a když už ano, tak rozhodně ne bez nějakého pořádného cestovního pojištění. Třeba takového jako nabízí https://www.ervpojistovna.cz/

 
pavlinka14
pavlinka14 - 25.11.2017 15:59

Já jsem se takhle sama naposledy vydala na víkendový wellness pobyt do Mariánských lázní, měla jsem zařízené ubytování v tomto skvělém hotelu: http://cristalpalace.cz/ a moc jsem si to tam sama užila! ;-) Měla jsem čas jen pro sebe, mohla jsem si vstát, kdy jsem chtěla, jíst kdy jsem chtěla a nemusela jsem se omezovat někým druhým ;-)

 
Eliska744
Eliska744 - 30.8.2017 20:11

Třeba já bych si asi řekla, že jste velmi odvážná, když se takhle vydáte sama. :) Být vámi neváhám a jedu, zjistíte, jak vám to vyhovuje, pokud ne, najdete si třeba na příští sezónu nějakého parťáka a pokud ano, budete příjemně překvapená a na tu další dovolenou se budete o to víc těšit. :) Hlavně nezapomeňte před odjezdem dobře zabezpečit dům, doporučila bych třeba i nějaký bezpečnostní systém ( více informací najdete tady https://www.bezpecnydum.cz/bezpecnydum/eshop/81-1-Clanky ). :) Přeji pěknou dovolenou!

 
lenkalaskava
lenkalaskava - 30.11.2016 11:48

Když byly dětičky malé, tak jsme s nimi jezdili každý rok. Nikam daleko, prakticky pravidelně jsme jezdili do Chorvatska, což se dalo vydržet, protože noční cestu z Brna většinou prospaly, takže žádné komplikace a mrčení. Teď odrostly a já jsem opravdu ráda, že si mohu vyrazit sama s manželem, případně jako minulý rok se domluvit s více kamarády a vyrazit právě bez dětí. Pokud si chce člověk odpočinout a relaxovat, je skvělé třeba Řecko a Kréta. Minulý rok jsme byli na Mallorce a taky perfektní. Na tuto sezonu vybírám něco z těchto tipů: http://www.etravel.cz/novinky/282-dovolena-bez-deti a pravděpodobně zkusíme Španělsko, případně Dominikánskou republiku. určitě ale pokud můžete, bez dětí vyrazte, zasloužíte si odpočinout...

 
lenuska8855
lenuska8855 - 16.9.2016 12:02

Ahoj,

Já sama osobně jezdím ráda, nicméně pres cestovní agentury a ne na vlastní pěst. Naposledy jsem šla přes Arcadia Air http://www.exotickapriroda.cz/ . Zabezepčili vše potřebné a byli moc ochotní. Dovolenou v Jordánsku jsem si moc užila a nemusela řešit zbytečné vybavování ubytování letěnek a podobně. Takže mohu jen doporučit.

 
Moniska
Moniska - 7.8.2016 17:46

Názory se opravdu různí:) Já osobně jsem teď byla sama na víkendovém pobytu v Alexandrii v Luhačovicích. A to je nenahraditelné! Přes den jsem si prošla kolonádu a večer relaxovala ve wellness zóně. Ale je to na krátkou dobu, tady v ČR, pročistím hlavu v lázních a tam se mi i zaměstnanci věnují a opečovávají...Ale jinak se přikláním k té polovině, která by do zahraničí třeba na týden sama neodjela...:( I když je to všechno jenom o překonání obav a třeba by to nebylo špatné, ale kdybys nevěděla co tam se sebou dělat tak to nemá význam...Tam je asi potřeba opravdu se odpoutat a umět si výletování a moře užít prostě jen sama se sebou:)

 
dancicka
dancicka - 2.8.2016 17:42

Ahoj, já jsem sama na dovolené byla a musím říct, že jsem si to taky užila.
Mám teď skoro pětiletého syna, ale byla jsem bez něj. Potřebovala jsem vypnout, odpočinout si.... taky nemám mnoho kamarádek a ty co mám, by se mnou stejně nejely.
Bylo mi báječně.
A abych ještě podpořila svojí samotu (spíš jsem nechtěla jet s českými důchodci), jela jsem sama - mimo cestovku do Řecka. Do města Rhodos - nechtěla jsem být úplně odříznutá od lidí.

 
Anče
Anče - 22.7.2016 17:45

smajlik - 11V téhle situaci jsem byla,jednou jsem takhle sama jela a už nikdy více.Nejenže mě balili hned od začátku číšníci,plavčíci ,chlapi na pláži,atd.,bylo to nepříjemné,ale bylo to i smutné....vezmi kamarádku nebo klidně tady někomu nabídni ,spolucestu,!.

 
Simin
Simin - 24.6.2016 11:31

Několikrát jsem byla sama na víkend po ČR a bylo to hrozně fajn. Člověk víc vnímá okolí, lidi, snadněji se dá s někým do řeči, může si dělat co chce... Jednou jsem takhle vyrazila i na týden, do Madridu. Půl týdne jsem bydlela v hostelu, půl týdne u jedné známé z internetu, kterou jsem nikdy předtím osobně nepotkala. A bylo to taky skvělé - po půlnoci plné ulice lidí a dětí, všude samý pouliční muzikant, pořád bylo na co koukat a co objevovat, dojmů spousty.
Takže pokud váháš ale aspoň trochu tě to láká, určitě bych jela.

 
Almega
Almega - 17.6.2016 12:13

Existují různé možnosti ,záleží na tom,jestli vydržíte sama se sebou.Všude se dá s někým seznámit a pokecat si,jen se člověk nesmí tvářit jak bubák a všeználek.Já nebyla na dovolené již asi 15 let,manžel jezdil s kamarádem,s dcerou,s vnučkou a já makala,neb bylo v sezóně nejvíc práce.Nyní v důchodu na chalupě asi již nikam nepojedeme,je to tu hezké,ještě jsme neprošli ani vzdálenější okolí,byla práce na zahradě,na baráku,tak snad příští rok zvedneme kotvy.Kdybych byla sama,určitě bych někam jela,nemusela bych s nikým počítat a se starat,dělala bych si,co mne baví a nebrala na nikoho ohledy,to by se mi líbilo.Měla jsem kolegyni,ta procestovala sama nebo s malou cestovkou celý svět,s někým se přátelila jen po dobu zájezdu,nebo po dobu té cesty,ale pak už nikdy,byla zvyklá být sama.

 
Petruša
Petruša - 16.6.2016 20:31

Renee: to je dobrý smajlik - 68 Asi už si na to za ty roky tak zvykli, že už by je to jinak ani nebavilo smajlik - 68

 
anna kadlecova
anna kadlecova - 16.6.2016 19:37

smajlik - 96jeď a bav se, nikdy nevíš koho potkaš, jezdim sama bez manžela už deset let, ale s kamarádkama, úžasný relax a klid, letos to bude zase

 
Renee
Renee - 16.6.2016 18:35

Kdybych měla chlapa, se kterým se na trávení času neshodnu a handrkovali bychom se o to, taky bych to asi řešila jinak smajlik - 26 Ale měla jsem to obrovské štěstí, že jsme se jak s mým prvním, tak s druhým mužem naprosto shodli - nepamatuju si na jedinou třenici v rámci dovolených smajlik - 47 Vlastně to bylo vždycky tak automatické, že jsme se ani nemuseli domlouvat. My vždycky věděli, co budeme dělat smajlik - 16
Nikdy jsem moc nechápala, jak spolu můžou jinak vydržet lidi, co mají úplně odlišné představy o volném čase. Mám třeba kamarádku, co chce o dovolené chytat bronz na pláži, plavat a pít drinky v plážovém baru. Její manžel je ale vášnivý sportovec, co si představuje dovolenou s krosnou na horách se spaním pod stanem nebo od rána do večera na kole. Zdálo by se, že si každý bude jezdit na dovolenou sám, ale ne, už 20 let jezdí na dovolené každoročně spolu. Půlku jí prohádají, ona brečí, on nadává - ale příští rok jedou zase smajlik - 16

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76958.
    Archiv anket.