Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Kam s dětmi na výlet

Kam s dětmi na výlet

zábavný park pro dětiPátráte po nějakých tipech, kam s dětmi na výlet na Vysočině v krásných jarních a letních dnech? Dáme vám pár zajímavých tipů.

V krásné přírodě Žďárských vrchů se nachází Pohádková vesnička, která nabízí možnost ubytování v pohádkových chaloupkách (Sněhurka, Rákosníček, U kováře Matěje, Mlýn, Karkulka, Nebe a Peklo, Pařez, Budulínek, Švec, Rumcajs a Cipísek). Ve vybraných dnech se konají prohlídky vesničky s krátkým programem nebo divadelní představení v přírodním divadle. Tím však pohádkové výlety nekončí. Úžasným tipem na výlet je Zábavný park pro děti Fábula v Kamenici nad Lipou. Je plný originálních volnočasových aktivit, jako jsou úniková hra Útěk ze žaláře. Tou největší atrakcí je však zážitková cesta pohádkovým sklepením. Setkání s živými postavami i jejich příběhy, které tu na vás čekají,  jsou velmi silným zážitkem. Ať už potkáte prince, princeznu, kašpárka nebo vodníka, vždy pro vás mají připravený nějaký zapeklitý úkol. Pokud ho splníte, poradí vám cestu dál, protože projít ztraceným světem a temným sklepením bez nápovědy by bylo nad lidské síly. Když se takto dostanete přes hrad, zámeckou zahradu, les a starou půdu a pokud překonáte i cestu strašidelnou štolou a mučírnou, čeká vás pohoštění u ježibaby Poplety. Každý den vaří čerstvou žížalí polévku a radíme vám ochutnat. Jinak byste ji mohli urazit a ona by se za vás pak nepřimluvila u svého souseda čerta. Ten každou lidskou duši převáží na pekelných vahách a možná vás i něco přiučí v čertovské škole. A pak už jen nalézt ukrytý poklad a pohádkovou cestu máte za sebou. A ten, kdo si myslí, že je to zábava jen pro malé děti, velmi se mílí.

 

A pohádka nekončí…

Stále ještě nevíte kam s dětmi tento víkend? Co třeba Muzeum strašidel v Pelhřimově? Nachází se na Masarykově náměstí ve středověkém sklepení domu č. p. 17 a jsou zde vystaveny exponáty nadpřirozených bytostí. Kdo se nebojí a má pro strach uděláno, ať se sem vydá a prokáže svojí odvahu. Kousek dál v podzemí domu č. p. 10 se děti pobaví při návštěvě interaktivní expozice s názvem Pelhřimovské peklo. Mohou vlézt do pekelného kotle, lehnout si na Záhořovo lože nebo zasednout na luciferův trůn.

Když popojedete o pár desítek kilometrů dál, nevynechejte návštěvu zámeckého areálu v Žirovnici. V místní budově pivovaru, v kterém bylo nově otevřeno Knoflíkářské muzeum, jsou k vidění expozice knoflíkářství a perleti, šicích strojů a pivovarnictví. Návštěvníci zde uvidí ukázky různých druhů perletě, jejich naleziště a perleťářské stroje. Zjistí, jak historická perleťářská dílna vypadala a jaké výrobky dokázali vyrobit žirovničtí perleťáři. V expozici šicích strojů je vystavena bohatá kolekce, kterou shromáždil za léta sběratelské činnosti Jiří Vetýška. Atmosféru bývalého pivovaru pak navozuje malá expozice části pivovarnické výroby v 1. patře budovy. Parkovou úpravou okolí, novým dětským hřištěm a venkovním amfiteátrem se podařilo z pivovaru vytvořit příjemné místo pro odpočinek a zábavu dospělých i dětí.´

zábavný park pro děti

Tortura vesele a hravě

A koho by nezajímala Jihlavská šatlava, kde se dozvíte něco málo z historie vězeňství, tortury a středověkých palných zbraní? Historická budova bývalé vojenské věznice je v původním stavu od roku 1869. Od té doby nedošlo k žádným úpravám. Uvnitř budovy jsou v jednotlivých celách ukázky středověkého mučení (mučící nástroje, mučící postupy). Repliky mučících nástrojů je možno vyzkoušet. Osahat si zde můžeme i repliky středověkých pistolí. V Jihlavě můžete navštívit i zoologickou zahradu. Tato turisty velmi vyhledávaná Zoo je rozdělena do pěti kontinentů. Prohlédnout si můžeme skoro 200 druhů exotických zvířat, z nichž je řada ohrožených. Děti jistě ocení venkovní dětský koutek s mnoha atrakcemi, hřiště ve tvaru lodi u hlavního vchodu, kontaktní ZOO nebo lanový park PraLEZ s obtížností i pro menší. V sezóně se mohou děti projet na autíčkách nebo zaskotačit ve skákacím hradu. Tak neváhejte a vyražte na Vysočinu, je se na co dívat!

Komerční článek


5.6.2017   Rubrika: Krásy naší země   |   Komentářů 23   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kam s dětmi na výlet

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-23
Dokoupilova
Dokoupilova - 14.6.2023 21:25

Naše republika má spoustu krásných míst, a to jak na horách, tak i třeba v centru Prahy. Byla jsem nedávno pracovně v hotelu https://hotel-upava.cz/ a tak jsem tam hned na to vzala i rodinu a perfektní teda musím říct. Hodně jsem si to tam užila.

 
Mirka999
Mirka999 - 28.2.2023 18:02

Tady jsem zatím se svými dětmi na výletě nebyla, ale nedávno jsme se byli podívat na hory, kde na lyžích jezdily v maskách. Moje dcera byla nadšená, když viděla svoje oblíbené postavy z pohádek lyžovat na svahu. Celá akce byla dost dlouhá, a tak jsme do auta došli dost promrzlí, proto jsem byla ráda, že jsem objednala teplé deky z internetových stránek https://www.naturehikecz.cz/. Naštěstí jsem vybrala kvalitní deky z přírodních materiálů, takže nám bylo hned teplo.

 
Hancule
Hancule - 30.3.2022 15:45

Dobrý den, já byla nedávno s dětmi na výletě v krásném Jabloni nad Nisou. vychytali jsme krásné počasí, takže se nám výlet moc povedl. Dokonce jsme tam narazili na jednu pekárnu, kde jsem o pár týdnů později začala pracovat. Jezdím sice do práce každý den kolem půl hodiny, ale jsem tam moc spokojená! smajlik - 77 Pracuji teď tady: https://prace.vasepekarna.cz a ještě sháníme nové lidi!

 
ivanka386
ivanka386 - 31.10.2021 23:18

Tak to my naše děti ani do žádné děsivé dílny brát nemusíme, protože to, co tam teď manžel předvádí je děsivé dost a myslím, že to vydá na celodenní exkurzi :D On si tam snad nedávno pořizoval nějaký šroubový kompresor (snad odsud nebo co - https://www.kompresory-filtry-servis.cz/sluzby/servis/servis-kompresoru ) ,takže si tam teď úřaduje... Snad nebude muset využívat jejich servis :)

 
Darius
Darius - 24.8.2021 9:55

Niccol: Ano mám a jsou docela odolné a hned se nerozmažou :)

 
Niccol
Niccol - 17.8.2021 10:35

Darius: Máš je vyzkoušené ? Drží dobře ?

 
Darius
Darius - 30.7.2021 20:00

Podívejte se holky na kidsparadise.cz. Mají tady kvalitní a hlavně zdravotně nezávadné barvičky na obličej :)

 
SoniaCer
SoniaCer - 25.7.2021 16:54

Niccol: Noo tak to bych taky ocenila, dcerka bude mít narozeniny a bavím se o zábavě pro děti a manžela napadlo právě kreslení na obličej :)

 
Niccol
Niccol - 23.7.2021 20:55

Prosím pěkně nevíte kde bych sehnala barvičky na obličej ?

 
Ivanka082
Ivanka082 - 27.8.2020 22:40

A zkoušeli jste už někdy spaní pod širákem? My máme malého syna, je mu 12 let a pod širým nebem jsme s ním spali už 5x. Moc si to užívá. Je třeba říct, že je nutné s sebou mít kvalitní vybavení. Za slušný peníz se dá pořídit na https://www.naturehikecz.cz - my tam nakupujeme pravidelně, protože často po republice cestujeme s batůžkem.

 
Ivanka082
Ivanka082 - 27.8.2020 22:39

A zkoušeli jste už někdy spaní pod širákem? My máme malého syna, je mu 12 let a pod širým nebem jsme s ním spali už 5x. Moc si to užívá. Je třeba říct, že je nutné s sebou mít kvalitní vybavení. Za slušný peníz se dá pořídit na https://www.naturehikecz.cz - my tam nakupujeme pravidelně, protože často po republice cestujeme s batůžkem.

 
Lenkadostalova
Lenkadostalova - 24.8.2020 1:49

Od 13 let v doprovodu rodiče. Ano střílela jsem také, ze začátku jsem nechtěla, ale když jsem viděla, jak moc si to užívají, tak mi to nedalo a zaplatila jsem si střelbu také. Je to fakt parádní zážitek. Zapomenete u toho na vše. Jsou tam pojízdné terče prostě pecka. Byla jsem s nima na střelnici https://praguearmory.cz/

 
Baravrchova
Baravrchova - 22.8.2020 1:07

Na střelnici? Jakože tam střílí z pistole? Od kolika let to je? A střílela jste také?

 
Lenkadostalova
Lenkadostalova - 21.8.2020 0:44

Musíte ho nějak zabavit. Pokud ho chcete vytáhnout ven, tak musíte jít někam, kde se děje něco zajímavého. S klukama podnikáme každý víkend něco jiného. Často ale chodíme na střelnici, kde se jim hodně líbí….

 
Baravrchova
Baravrchova - 20.8.2020 2:24

Kam vyrazit se synem na výlet? Je mu 15 a nejraději by jen seděl u televize nebo u počítače. Přijde mi to celkem škoda, já jsem v jeho věku byla pořád venku a něco vyváděla se sousedkou. On chození ven skoro nezná.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-23
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76958.
    Archiv anket.