Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

3 tipy na jarní poznávací výlety po Evropě

3 tipy na jarní poznávací výlety po Evropě

budapešťCestování nebylo nikdy tak snadné jako v současnosti. Dostupné ubytování, levné lety a výhodné jízdní spoje, co víc si cestovatel může přát? V dnešním článku vám poradíme tři zajímavé tipy na poznávací výlety po Evropě, které jsou v tomto období nadmíru oblíbené.

 

Jarní Budapešť

Budapešť je často přezdívána perlou Dunaje, a to zcela právem, neboť toto maďarské město vás zajisté ohromí svojí architekturou a památkami. Navštívit zde můžete Gellértův vršek s pevností Citadela, dále také Budínský hrad a Matyášův chrám. Jednou z nejznámějších budov je ve městě také „Országház“ neboli „Státní dům“, který je sídlem maďarského parlamentu a dominuje celému nábřeží Dunaje.

 

Romantická Verona

veronaVerona je světoznámé město proslulé zejména milostným příběhem o Romeovi a Julii, který je dodnes předlohou pro mnohá divadelní představení o nesmrtelné lásce. Kromě slavného „Juliina domu“ se však návštěvníci Verony mohou pokochat i mohutným amfiteátrem, který je třetím největším na světě a každoročně se zde konají operní představení. Dále vás zajisté okouzlí bazilika San Zeno Maggiore, jež byla roku 983 vysvěcena svatým Vojtěchem a dodnes jsou v ní zachovány původní fresky a četná zdobení.

benátky

Věčné Benátky

Stejně tak jako výše uvedená Verona, jsou i Benátky místem všech zamilovaných. Z nejdůležitějších a nejkrásnějších památek je zde nutné navštívit především Baziliku svatého Marka stojící na Náměstí svatého Marka, dále zdobený most Ponte di Rialto a mohutný Dóžecí palác, jež byl po staletí sídlem vládců Benátek.

 

Tip na závěr

Pokud cestujete po Evropě, nezapomeňte si s sebou přibalit i vhodné cestovní pojištění. V rámci Evropské Unie nám sice platí Evropský průkaz zdravotního pojištění, avšak ten je přijímán pouze ve vybraných veřejných zařízeních a vztahuje se pouze na zdravotní péči, nikoli však na ztrátu zavazadel, zpožděný let či například nechtěné způsobení škody třetí osobě.

Komerční článek


12.4.2019   Rubrika:   |   Komentářů 6   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,1/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - 3 tipy na jarní poznávací výlety po Evropě

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Kockovka
Kockovka - 15.2.2021 16:24

Moc zajímavý článek, ale já preferuji výlety po Čechách. Teď je to dokonce o dost jednodušší, než řešit nějaké Covid testy do zahraničí. V létě jsem s manželem navštívili super Treehouse: https://www.treehousejested.cz. Byla to super dovolená. Všem, kteří chtějí zažít něco nového a nebaví je bydlení v hotelu vřele doporučuji!smajlik - 100

 
YXH
YXH - 27.4.2019 15:21

denkas: Ono je vsude hezky jen se clovek musi umet divat.

 
denkas
denkas - 25.4.2019 11:39

Však i u nás je krásně. smajlik - 26
obrázek - zm_22.4.2019_14_vcelka.jpg
obrázek - zm_24.4.2019__11_tresen(1).JPG

 
sharon
sharon - 23.4.2019 21:32

YXH: smajlik - 75

 
YXH
YXH - 23.4.2019 16:18

sharon: Jo jo ja se pridam smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
sharon
sharon - 19.4.2019 21:42

přátelé v redakci....zaplatte a já jedu....smajlik - 68smajlik - 68

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 464752.
Archiv anket.