Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Objevte tradiční chutě egyptské kuchyně

Objevte tradiční chutě egyptské kuchyně

egyptské kuchyněJe rozmanitá, chuťově nápaditá a voní po koření a bylinkách. Pokud jste si doteď o Egyptě mysleli, že je to jen země pyramid a lenošení u moře, tak vás přesvědčíme o opaku. Doporučujeme nebýt při čtení článku hladoví, jinak si zájezd sem koupíte ještě dnes.

Slovíčko „ladhidh“ si zapamatujte. V arabštině znamená „vynikající“ a věříme, že ho při dovolené v Egyptě v souvislosti s jídlem nejednou použijete. Zdejší kuchyně září pestrostí. Zahrnuje velké množství zeleniny i rýže, a protože egyptský jídelníček je zároveň kuchyní arabskou, vylučuje vepřové maso a alkohol. Milovníci masa však nemusí mít obavy, skopové, kozí, jehněčí, holubí, kuřecí a kachní se tu těší velké oblibě.

Oběd jako hlavní chod dne

V egyptských jídlech se prolínají prvky arabské, středomořské i africké kuchyně, a tak není překvapením, že tu v restauracích objevíte falafel, kebab či baklavu. Za nejdůležitější chod dne je považován oběd. Podoba předkrmu nejvíce odpovídá lehkému „zobání“ sýrů, nakládané zeleniny a salátů. Často ale narazíte i na koftu, což jsou grilované masové koule, nebo válečky z jehněčího masa opékané na špejli. Polévku nejčastěji reprezentuje Molokhia. Tento pokrm na první pohled připomíná hustý špenátový krém, základem jídla je však sléz jutový, bez egyptské kuchyněkterého se egyptská kuchyně neobejde. Jde o léčivou rostlinu, jež se přidává do masového vývaru.

 

Tradiční pokrmy

Mezi hlavní národní jídla patří koshari. Mix rýže, čočky, rajčat a těstovin, který se následně posype smaženou cibulí a cizrnou. Dalším velmi populárním pokrmem Egypťanů je pečený holub. Jde o velkou delikatesu, jež se podává s bulgurem a směsí bylinek. Vynechat nesmíme ani Ful– kořeněný fazolový guláš s rajčaty. Pokrm pochází z dob samotných faraonů.

Tuze sladká dovolenáegyptské kuchyně

Ať už zvolíte dovolenou v Egyptě s allinclusivestravováním, nebo dáte přednost místním restauracím, budete mít možnost ochutnat velké množství jídel plných historie, tradice a exotických vůní. A pokud nedáte dopustit na sladké, tak máme dobrou zprávu. V Egyptě si ho užijete ve velkém. Kromě již zmíněné baklavy z ořechů a medu nevynechejte ani slaďoučký krupicový koláč basboussa a smažený plněný dezert. Toužíte po něčem zdravějším? Pak zamiřte k obchodům s ovocem. Fíky, datle, banány, pomeranče a guave tu mají skvělou plnou chuť.

 

Foto:

https://unsplash.com/photos/jXEhCDp_VdQ

https://unsplash.com/photos/oTASJFcGOmI
https://unsplash.com/photos/pQnsKWk5ljQ

Komerční článek


31.5.2021   Rubrika:   |   Komentářů 3   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,6/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Objevte tradiční chutě egyptské kuchyně

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Almega
Almega - 5.10.2021 18:13

To je fakt kouzelná hovadina,co zde nasmolila údajná Amelia,co netuší,zda je ON nebo ONA!!!!

 
sharon
sharon - 16.8.2021 16:23

Amelia00: jděte si na placenou reklamu......tady jste špatněsmajlik - 36

 
Amelia00
Amelia00 - 28.7.2021 20:04

Nikdy jsem nevěděl, že mohu získat dobré a spolehlivé kouzla online, kteří by opravdu mohli pomoci lidem jako já, kteří potřebovali pomoc ve vztahu. Oddělila jsem se od svého manžela, když se se mnou rozešel a vrátil se ke své bývalé milence, byl jsem tak zničený a zlomený srdcem. Nebyl jsem sám sebou, dokud mě můj přítel neodkázal na Velkého muže jménem Velká Baba Ogbogo, že by mi mohl pomoci s mojí situací. Zpočátku jsem pochyboval a později se s ním spojil a on mi řekl, že dostane lásku kouzlo připravené na to, abych dostal svého přítele zpět Poté, co jsem provedl potřebné, udělal jsem všechno podle jeho pokynů a k mému největšímu překvapení mi zavolal můj přítel, že se vrací domů, a bylo mu líto všeho, čím mě nechal projít. Výsledek byl úspěšný a dnes žijeme šťastně. Dal jsem mu slovo, že se podělím o své zkušenosti se světem, aby od něj mohli ostatní získat jakoukoli pomoc. Můžete mu poslat e-mail na adresu: greatbabaogbogotemple@gmail.com nebo pro naléhavou odpověď napište na jeho linku WhatsApp +2349020168697 ... Děkuji skvěle BaBa Ogbogo

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76670.
    Archiv anket.