Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Mrazivé zimní počasí očím nesvědčí, braňte je

Mrazivé zimní počasí očím nesvědčí, braňte je

Hodně lidé si myslí, že naše oči potřebují chránit jenom v létě, před žhavým letním sluncem a jeho oslepujícími paprsky. Ve skutečnosti je však ultrafialového záření, které představuje to největší riziko pro naše oči, ve slunečních paprscích obsaženo stále stejně, bez ohledu na to, zda je léto, nebo zima.

 

Typická zimní nebezpečí

V zimním období mohou být naše oči poškozovány faktory, o kterých mnozí lidé vůbec nevědí. Tak například škodlivé UV záření se k nám v zimě dostává nejen z mrazivě modré oblohy, ale odráží se také od jiskřivě bílého sněhu, a často ho tak dostaneme ještě větší dávku než v horkém letním dni. Kromě toho našim očím nesvědčí ani zimní počasí, protože mrazivý vítr a suchý vzduch je dráždí a vysušují. Aby naše oči a zrak nedošly v zimní sezóně úhony, je dobré si zapamatovat a dodržovat čtyři základní pravidla péče o zrak.

 • Noste sluneční brýle – jediný způsob, jak ochránit naše oči před všudypřítomným UV zářením, je nosit kvalitní sluneční brýle, které zachytí 90 až 100 % škodlivých paprsků. Sluneční brýle kromě toho pomáhají zabránit nadměrnému vysušování očí, protože chrání před mrazem a větrem.
 • Správně se oblečte – čepice s kšiltem nebo kabát s kapucí ochrání před mrazem nejen vaši pokožku, ale také pomůže zachovat neporušený tenký slzný film na povrchu oka, který by se v suchém zimním vzduchu jinak rychle odpařil.
 • Zabraňte vysušení – v zimě se naše oči vysušují nejen venku, ale díky zapnutému topení a omezenému větrání také uvnitř, kde je atmosféře rovněž mnohem sušší než v teplé části roku. Očím jednoznačně prospějí zvlhčovače vzduchu, ale také zvlhčující oční kapky či umělé slzy.
 • Chraňte oči při sportu – sportovní brýle s polykarbonátovými čočkami, které chrání oči nejen zepředu, ale také ze stran, by měly být samozřejmostí při všech oblíbených zimních sportech, jako jsou lyžování a snowboarding.
 • (vek)

  Zdroj: www.zeleny-zakal.cz

  Převzatý článek


  15.1.2013   Rubrika: Nemoci a prevence   |   Komentářů 4   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

  Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

   

  Diskuse ke článku - Mrazivé zimní počasí očím nesvědčí, braňte je

  Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
  Almega
  Almega - 15.1.2013 17:21

  Nesnáším sluneční brýle,tak když je zima,tak mi slzí oči,no co se dá dělat...

   
  sharon
  sharon - 15.1.2013 11:59

  Světlonoska: i já..........smajlik - 47

   
  loupák
  loupák - 15.1.2013 11:39

  Nosím brýle v létě v zimě pokaždý když zasvítí sluníčko,bez nich jsem jako slepásmajlik - 33...když si je nááhodou zapomenu,bolí mě oči jako kdyby mi do nich píchalo tisíce jehličeksmajlik - 65..byla jsem kvůli tomu na očním,protože zrak mám více než dobrý a bylo mi řečeno,že jsem světloplachásmajlik - 58...takže pro mě jsou sluneční brýle stálím doplňkemsmajlik - 46

   
  Světlonoska
  Světlonoska - 15.1.2013 9:40

  Potvrzuji...mám ztmavnovací skla,když je sníh,uplně zčernají,to v létě málokdy...smajlik - 64

   

  Sponzori

  Prohledej


  Výherci v soutěžích

  Soutěže na Soutez.cz

  Anketa

  Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

  Zpíváte si občas doma?

  Celkem hlasovalo 429151.
  Archiv anket.