Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Za bolest hlavy může být odpovědný i česnek

Za bolest hlavy může být odpovědný i česnek

V zimních měsících, ruku v ruce s onemocněními dýchacích cest, často přichází ke slovu česnek jako přírodní antibiotikum a antiseptikum. Někteří jedinci však jeho léčivé účinky využívat nemohou. Jsou na něj totiž alergičtí. Patříte mezi ně?

Vyrážka a bolesti břicha

Obvykle se alergie na česnek projevuje nevolností a bolestmi břicha a výsevem svědivé vyrážky. Česnek může způsobit rovněž průjem a zvracení. Objevit se však mohou také příznaky dráždění dýchacích cest, jako je vodnatá rýma nebo astmatický záchvat, zejména pokud by osoba alergická na česnek vdechla prach z česneku nebo sušený česnek.

 

Migréna a bolesti hlavy

Ačkoli je česnek v různých textech uváděn mimo jiné jako prostředek na zmírnění bolestí hlavy včetně migrény, a to nejspíše díky jeho vlivu na prokrvení organismu, alergie na tuto poživatinu se může právě bolestí hlavy projevit. Bolest hlavy může být jediným, zato velmi nepříjemným příznakem alergie na česnek.

 

Nesnášenlivost pachu česneku nemusí být alergie

Je-li vám nepříjemný zápach česneku, ale nemáte příznaky alergie po jeho požití, můžete užívat výtažek z česneku ve formě kapslí nebo zkusit použít sušený česnek, který nemá tak pronikavý pach.

 

Česnekem proti alergii?

Nejste-li alergičtí na česnek, ale trpíte jinou alergií, česnek je naopak velmi prospěšný. Kromě protibakteriálního, protizánětlivého a protiinfekčního účinku, ovlivnění parazitárních střevních infekcí, pozitivního účinku na cévy a krevní oběh a na řadu vnitřních nemocí včetně cukrovky a vysokého tlaku má totiž česnek podle některých studií také pozitivní vliv na imunitní systém alergika obecně a může pomoci alergii zmírnit.

 

(zak)

Zdroj: www.bez-alergie.cz

Převzatý článek


6.1.2014   Rubrika: Nemoci a prevence   |   Komentářů 5   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Za bolest hlavy může být odpovědný i česnek

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
veronikan
veronikan - 9.1.2014 10:49

Mám migrénu již od dětství, česnek jsem mimo jiné taky zkoušela a nepomohl. Souhlasím se sharon, že hlava může bolet od krční páteře, zubů, uší atd. Jaké mohou být další příčiny migrény jsem našla v zajímavém článku na http://cs.medixa.org/nemoci/migrena .

 
sharon
sharon - 6.1.2014 15:48

česnek baštíme nahustosmajlik - 5, máme ho rádi, přidávám i do hovězí polévky rovnou na talíř namačkat stroužek.....
máme oba vysoký tlak a dobré žaludky ( zatím) tak nám neuškodí....
a hlava ? ta může bolet i od očí, od zubů, od páteře,od uší a pod. smajlik - 26

 
PEGG
PEGG - 6.1.2014 15:11

Mám nízký tlak a jelikož ho česnek ještě snižuje,vyhýbám se mu, protože se mi po něm udělá špatně od žaludku a rozbolí mě hlavasmajlik - 76

 
dadka
dadka - 6.1.2014 11:18

Můžu potvrdit, z česneku mívám migrénu a taky ze syrové cibule. Dnes už migrénu mívám velice zřídka, ale jako mladá jsem jí trpěla hodně a jediné, co mi pomohlo, byl klid na lůžku, ale až po totálním vyzvracení, kdy už ze mě šla jen hořká voda. Potom zapůsobil Brufen, indometacin čípek nebo dva, tma a studený obklad.
Mám nějak propojený žaludek s hlavou, když mi není dobře od žaludku, tak mě bolí hlava.

 
Almega
Almega - 6.1.2014 10:24

Česnek působí na vysoký tlak,snižuje jej.Z vysokého tlaku bolívá hlava.Čili je divné,že by po něm bolela hlava....Manžela bolí hlava ze změn počasí,mě bolívala děsně hlava desítky let,migréna hrozná,ze smradu např. chemického (akryl v CHZ,Vřesová,voňavky...)nebo i přírodního (hnůj,siláž...) a taky jsem měla vysoký tlak.Česnek moc nemůžu,bolí mě po něm žlučník.Nyní už mám skoro 15 let pokoj,občas mě bolí hlava od větru nebo zimy,ale to je proti tomu,co bylo kdysi,brnkačka....

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 152359.
Archiv anket.