Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Jaký máte recept na jarní únavu?

Jaký máte recept na jarní únavu?

Letošní zima si s námi nějak pohrává. Nerespektuje ani sebe samu, ani naše lidské biorytmy. A mnohým zvířátkům asi také zamotala kalendář. Všichni víme, jak by to mělo být: po dlouhém zimním spánku se vše probouzí, přichází jaro a s ním... jarní únava.

Náš organismus je po zimním období vyčerpán. Byl dlouho bez tepla, slunce, bez energie a celou zimu se těšil, jak začne sluníčko hřát. Většinou našemu tělu trvá na jaře asi týden až dva, než dokáže nastartovat ten správný metabolismus a než se vyrovná se všemi změnami, které k přechodu zimy v jaro náleží. Po dobu této aklimatizace se cítíme fyzicky i psychicky unavení a oslabení. Čas od času náš imunitní systém ten nápor nevydrží a my, místo abychom přijímali jarní sluneční paprsky, ulehneme s nějakou nepříjemnou virózou.

Každý z nás se s jarní únavou vyrovnává po svém. Někdo se jí nevšímá, protože ji považuje za přirozenou zálěžitost, která odezní. Jiní, kterým je nepříjemná, proti ní mohou bojovat různými způsoby.

Nejlepší je samozřejmě prevence! Během celé zimy tito cílevědomí jedinci sportují, jedí vitaminy a ostatní zdravé věci. Kdepak v jejich případě nějaký zimní spánek! Další skupina bojuje v akutní fázi. Preventivně hovoří o tom, jak budou celou zimu cvičit a jíst vitaminy, ale realita je taková, že k tomu nikdy nedojde. A když už jarní únava klepe na dveře, začnou rychle chodit na procházky a kupovat si hory ovoce a zeleniny. Jiní vsází na různé bylinné čaje, energetické nápoje, celoročně zdravou výživu, nebo dokonce solárium. Způsobů, jak se vyrovnat s jarní únavou, je skutečně mnoho, záleží jen na nás, jakou cestu si vybereme.

Letošní zima však byla nefér, a tak myslím, že i většina z nás měla pošramocené biorytmy a vinou nezvyklého počasí se cítila unavená po celou zimu.

Myslím, že nemá smysl vám v dnešním článku vnucovat, jak to máte udělat, abyste jarní únavou příliš nestrádali. Recept na to máte asi každý svůj. Naopak bychom v redakci byli velmi rádi, kdybyste se s námi o svůj tip podělili.

Dovolím si začít jako první. Já si svou jarní únavu tak trochu užívám, je to období, kdy se beztrestně mohu cítit unavená a jít si odpočinout. A zaručeným lékem je veliký hrnek horkého čaje a sluneční paprsky - pokud jsou k mání...

Prozraďte nám, jak jste na tom vy a co je pro vás tou pravou zbraní v boji proti jarní únavě?

Dagmar Lovricić


3.3.2014   Rubrika: Nemoci a prevence   |   Komentářů 60   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jaký máte recept na jarní únavu?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60
Marga
Marga - 16.6.2014 20:21

Začněte snadno vydělávat!
Nabízíme vám přivýdělek, kde nic neplatíte, nemusíte nakupovat ani prodávat, pouze propagujete nový e-shop společnosti s krásnými elegantními šperky za úžasně nízké ceny, kosmetikou a potravinovými doplňky. Rádi Vám budeme vyplácet provize za propagaci našich výrobků. Jen nyní k tomu můžete využívat náš oficiální e-shop se slevou 40% na veškeré zboží pokud se zaregistrujete a něco si třeba budete chtít zakoupit! Registrace do systému je samozřejmě ZDARMA, k ničemu se nezavazujete! To jen naše společnost se zavazuje vyplácet Vám provizi za to, když nám dovedete nového zákazníka.
REGISTRACE ZDARMA ZDE : http://sbstrade.postaffiliatepro.com/scripts/click.php?a_aid=Marga17&a_bid=9a2f3b92

 
Marga
Marga - 16.6.2014 20:19

<a href="http://sbstrade.postaffiliatepro.com/scripts/click.php?a_aid=Marga17&amp;a_bid=b5aff192" target="_top"><img src="http://sbstrade.cz/imgshop/baner_mail.093732.jpg" alt="eshop_titl" title="eshop_titl" width="580" height="580" /></a><img style="border:0" src="http://sbstrade.postaffiliatepro.com/scripts/imp.php?a_aid=Marga17&amp;a_bid=b5aff192" width="1" height="1" alt="" />

 
kaja.krylova1
kaja.krylova1 - 8.4.2014 21:09

Mě hodně pomohl tento článek
http://www.zenaafitness.cz/jarni-unava-a-deprese/

 
Maria22
Maria22 - 1.4.2014 20:59

Protože už brzy nastane čas, kdy bude třeba se svléknout do triček a sukní, a já mám na jaře pocit, že je moje kůže taková nevábná a vybledlá a potřebuje vzpruhu, začala jsem experimentovat s kávovým logrem na pokožku. Podporuje mikrocirkulaci, zeštíhluje, zpevňuje. Jen ten binec v koupelně.:-)nakonec jsem našla tělové bambucké máslo LULALU expresso, naprosto skvěle voní jako čerstvě uvařená káva a na mé po zimě unavené pleti dělá zázraky. Mají na Lulalu.cz a taky další příchutě, třeba kokos, nebo skořice.smajlik - 83smajlik - 83smajlik - 83smajlik - 83smajlik - 83

 
YXH
YXH - 21.3.2014 0:21

Rukavice, zahradni nacini a vecer ibuprofen nebo sklenicku vina, to podle toho co mne jak boli. Na zada ibuprofen, na celkovou unavu staci vinecko. smajlik - 64

 
PetrVesely
PetrVesely - 12.3.2014 14:11

Mám velice náročné zaměstnání, které mě celkem vyčerpává, ale poslední půl rok beru Coenzym extra strong a musím říct, že líp mi, co mám toto zaměstnání, nebylo..

 
Barča55
Barča55 - 12.3.2014 8:28

Coenzym extra taky beru, kromě toho, že snižuje únavu tak chrání před volnými radikály a snižuje cholesterol. Bez něj nevyjdu ráno z domu:)

 
Milada32
Milada32 - 12.3.2014 8:15

Můj recept se jmenuje Coenzym extra :D, díky koenzymu které obsahuje se cítím celý den svěží, od rána do večera můžu pracovat na maximum a jarní únava se mi úplně vyhýbá.

 
Zuziiik25
Zuziiik25 - 12.3.2014 7:49

Já mám na jarní únavu jeden zaručený recept. Loni jsem jarní únavu pocítila plnou silou, byla jsem jak mátoha, takže jsem si po doporučení lékárníka koupila Coenzym extra, už po prvním týdnu užívání jsem pocítila, jak se mi energie vlévá do žil, beru ho po celý rok, chrání totiž i proti volnými radikály a snižuje cholesterol.

 
Anet85
Anet85 - 10.3.2014 6:45

A zaručený recept je. Chodit ven - neležet, chodit ven - neležet. Nebo se jinak z toho zbláznitsmajlik - 13

 
adél.a
adél.a - 10.3.2014 5:18

Naprosto s Vámi souhlasím silymarin také užívám a pak ještě v tomto období, zelený čaj, citrón, chilli koření atd. Většinou se také na jaře rozhodnu pro nějakou dietu, která by mě nastartovala, ale ještě jsem neměla vůli to vydržet do konce. A pro nic drastického nejsem, na to se mám velmi ráda a nerada bych si zničila ledviny, zkolabovala nebo přibrala dvakrát víc.

 
Anet85
Anet85 - 10.3.2014 5:10

Jarní únava podle mého není jen pojem, ale reálně existuje. Myslím si, že je přirozená reakce každého organismu se po zimním období detoxikovat a celkově pročistit a znovu nastartovat, takže únava s tím spjatá je běžná. Mě osobně nejvíc pomáhá a také se to doporučuje, procházky hlavně když svítí sluníčko, pak když chcete a máte rádi běhání a konkrétně každé jaro užívám SILYMARIN, který slouží k očistě jater. Po těchto rituálech, mě vše přejde a mohu dál fungovat. Nejhorší je podle mého se s tím smířit, nedělat nic, ležet a čekat, kdy to přejde samo.

 
sharon
sharon - 7.3.2014 10:38

thePlacheck: hele, kdybys to nepotřeboval tak bys to tu nepsal ale za to se nestyď , to je lidský.......smajlik - 68 zkus jí zobat a uvidíš na co ffšechno působí.....smajlik - 68

 
thePlacheck
thePlacheck - 4.3.2014 20:40

Milé dámy,když tu tak do nebe vychvalujete tu kustovnici jaký je to životabudič tak mě napadlo jestli by třeba nešla použít jako přírodní viagra.?Třeba by ho to taky probudilo k životu.Ne že bych to jako zas až tak moc potřeboval,ale křížky přibývají a člověk nikdy neví....smajlik - 26

 
sharon
sharon - 4.3.2014 14:09

a co je bašta ...rakytník v medu - do bílého jogurtu...smajlik - 57

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127751.
Archiv anket.