Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Hormonální antikoncepce: velká vitamínová loupež

Hormonální antikoncepce: velká vitamínová loupež

Jsou případy, kdy si naše tělo dělá vyšší nároky na přísun vitamínu C. Těmi případy jsou kouření, stres, únava, úzkostné stavy, nespavost, nachlazení, těhotenství nebo i obyčejné problémy s pletí. Věděla jste ale, že vaše zásoby vitamínu C jsou ve velkém odčerpávány, když užíváte hormonální antikoncepci?

Možná jste si všimla, že od té doby, co poctivě zobete jedno platíčko za druhým, jste více nemocná, přepadají vás depky nebo se vám po obličeji vyselo akné. Dříve než se necháte očkovat proti chřipce, poběžíte pro antidepresiva nebo vyhodíte peníze za laser, naordinujte si kiwi, pomeranče, papriky, brokolici a zelí. Pravděpodobně šokující pro vás bude informace, že vaše tělo teď poptává až dvojnásobek vitamínu C. A pokud navíc kouříte, nebo je stres vaším denním chlebem, je nanejvýš nutné se na doping v podobě ovoce a zeleniny zaměřit skutečně intenzivně.

Myslíte si, že nedostatek vitamínu C vám přivodí jen rýmu?

Je pravda, že imunitní systém má bez vitamínu holé ruce. Ale není to zdaleka jediný problém, který vás může potkat, když se budete o vitamín C dlouhodobě šidit.antikoncepce

  • Nebudete v pohodě, protože se zastaví produkce serotoninu. Snadno se rozčílíte a podrážděnost vás jen tak neopustí. V horším případě hrozí úzkost nebo deprese.
  • Slabost a únava budou vaším každodenním společníkem, a to i když spíte spoustu hodin.
  • Prodlužuje se doba hojení. Ani se nemusíte hned těžce zranit. Co třeba obyčejné záděry nebo krátery po akné na tváři?
  • Budete rychleji stárnout, protože kolagen bez vitamínu C stávkuje.
  • Železo bude mít problém se vstřebat. Výsledkem je další nástup únavy, motání hlavy, dušnost a zimomřivost.
  • Srdeční choroby si na vás budou brousit zuby. Kromě toho budete více ohroženi rakovinou, zlomeninami, paradontózou a šedým zákalem.
  • Zkrátíte si život.

Denní doporučená dávka vitamínu C je 80 mg, ale to platí pro pohodové jedince plné optimismu, kteří neznají stres, nekouří a samozřejmě neberou hormonální antikoncepci. Pokud tedy nejste tímto jedincem, jehož zaměstnáním je pravděpodobně povalečství na hawaiské pláži, ideální denní dávkou je 200-250 mg vitamínu C. Jak už bylo řečeno, v případě zobání pilulek proti početí tuto dávku navyšte až o 100 %. V přepočtu na ovoce a zeleninu to pro vás znamená sníst denně kolem jednoho kila.

Jak si den co den jednoduše doplňovat vitamín C?

Při takovém množství vám možná ovoce a zelenina brzy poleze i ušima, budete přecpaná, a tím pádem vám může být těžko. Můžete se uchýlit k polykání vitamínů v tabletách, ale vězte, že ty nepřinesou tělu takový užitek jako vitamíny v přírodní formě. V případě, že se chcete vyhnout chemii a být si přitom jistá, že dodržíte denní doporučenou dávku, uvažujte o odšťavňování. Ovoce a zelenina jsou v tekuté formě daleko stravitelnější a vitamíny včetně céčka se vstřebají ve větší míře než při konzumaci plodů vcelku. Pokud budete mít pocit, že jste po vypití „freshe“ nějak rychle ožila, nejsou v tom žádné čáry, ale již vstřebané vitamíny. sana juicer

Dejte si ale pozor na to, abyste nevyhodila peníze za nějaký chatrný přístroj z TV shopu. Otočné nože spolu s vysokou rychlostí odšťavňování nejsou k vitamínům zrovna přátelské a ve větší míře je znehodnocují. Nejšetrnějšími na trhu jsou odšťavňovače, které ždímají šťávu z plodů pomocí pomalu rotujícího šneku. Jedním z takových je Sana Juicer by Omega EUJ-707, který dokonce zvítězil v jednom z testů zadaném společností Eujuicers. Nezávislá laboratoř porovnávala vzorky mrkvové šťávy pocházející z různých přístrojů. EUJ-707 zachoval ve šťávě 82% původní hodnoty vitamínu C, zatímco ostatní odšťavňovače dosahovaly výsledku maximálně 77 %. Druhé měření bylo provedeno po čtyřiadvacetihodinovém skladování v lednici a nejbohatší na vitamín C byla stále šťáva z EUJ-707.

Samozřejmě, že největší úlevu by pro tělo znamenalo, kdybyste se antikoncepčních pilulek vzdala. Chápeme ale důvody, pro které to zatím neplánujete a že jiné antikoncepční metody holt nejsou tak pohodlné a spolehlivé. Vynikajícím náhradním řešením, které vás udrží ve formě, je proto pravidelné pití ovocných a zeleninových šťáv.

Komerční článek


8.9.2014   Rubrika: Nemoci a prevence   |   Komentářů 3   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Hormonální antikoncepce: velká vitamínová loupež

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Kozoroh18
Kozoroh18 - 24.9.2014 8:40

brani asi jakehokoli leku, nuti brat pozdeji dalsi. Neco se vylepsi a neco poskodi.
antikoncepcesmajlik - 36

 
Linda
Linda - 16.9.2014 11:10

Jestli je to vsechno aspon z poloviny pravda tak mam ojedinely imunitni system .... po 18 letech na antiko mam rymu tak 2x do roka, nemocna na penicilin jsem tak jednou za 5 let, jim snad pestre, ale rozhodne se nijak neprecpavam zdravim a na vitaminovou pilulku si vzpomenu tak 3x do mesice.... jediny co snad bych priznala je podrazdenost, ale tu pricitam akcnim pubertackam versus laksni manzel smajlik - 42

 
Světlonoska
Světlonoska - 12.9.2014 16:18

Mám ovoce zeleninu ze zahrádky a antiko"mi nikdy moc neříkalasmajlik - 67smajlik - 11smajlik - 34to jsou zase výzkumysmajlik - 16

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 126104.
Archiv anket.