Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Nejzvláštnější metody hubnutí, které nikdy nezkoušejte!

Nejzvláštnější metody hubnutí, které nikdy nezkoušejte!

Tasemnicová dieta

Jak už název napovídá, jde o velice šílený způsob hubnutí. Každý z nás si jistě vzpomene na rčení, „ ty jsi tak hubená, jako bys měla v břiše tasemnici“! Ano tasemnice je totiž poměrně zákeřný parazit, který žije v našich útrobách a konzumuje jídlo za nás. Tato dieta nabrala na popularitě zejména po revoluci.

Výsledkem je, že můžete sníst prakticky cokoliv, ale netloustnete. Vaše tělo chřadne a tasemnice se má jako v bavlnce. Je třeba připomenout, že parazit dorůstá do délky až 9 metrů a může způsobit mnoho závažných komplikací. Opravdu si myslíte, že to stojí za to?

Tukožroutská dieta

Jde o poměrně oblíbenou dietu, která je však značně radikální. Základem této diety pouze polévka, kterou konzumujete po dobu sedmi dnů. Dieta je značně jednotvárná, ovšem i přesto je velice populární.

Odborníci však poukazují na to, že chybí jakákoliv podstatná výživná složka. Hubnutí v případě této diety vede k dehydrataci a ztrátě svalové hmoty. Nicméně pokud ji držíte pouze týden, nemělo by se stát nic závažného.

Ovšem jakmile se vrátíte k normální stravě, kila se vám velmi rychle vrátí. Jojo efekt je zde téměř zaručen. Pokud budete tuto dietu držet dlouhodobě, budete značně hazardovat se svým zdravím.

Dieta složená z ovoce

Další poměrně extrémní dietou je jídelníček, který se skládá pouze z ovocné složky. Po celou dobu jíte jen a jen ovoce. Občas je samozřejmě povolena určitá výjimka, ovocná část by však měla tvořit až 75 % denního příjmu stravy.

Pravda je však taková, že pouze z ovoce být člověk živ nemůže. V této dietě chybí značná část tolik potřebných výživových složek, zejména tedy vápník, bílkoviny, železo, zinek, vitamín D a mnoho dalšího.

Něco jiného je takzvaná detoxikace organismu.

Pokud budete jíst dva dny pouze ovoce, nic se nestane a naopak se budete cítit dobře. Nebo například zvolit takzvaný „ovocný“ víkend v měsíci. Ovšem dlouhodobá konzumace takto nutričně chudé stravy bude mít velmi negativní vliv na vaše zdraví.

Hubnutí pomocí spánku

Tak tento způsob hubnutí zní opravdu velice zajímavě. Nicméně jde o způsob, který naprosto šílený. Princip spočívá v tom, že hodně spíte a to opravdu dlouho. Příznivci této diety se drží hesla „dokud spíme, nejíme“. Podle nich je tedy nejlepší způsob hubnutí zaspat hlad. Sami si domyslete, kam vás tato dieta dovede a jaké budou její následky.

Pozor na bandáž žaludku

Není žádným tajemstvím, že bandáž žaludku představuje poměrně riskantní operaci. Přesto se stále provádí také u lidí, kteří ji vlastně nepotřebují. Operace přináší určitá rizika a komplikace, která se mohou stát osudnými. Někteří lidé si operaci chválí, jiní díky ní málem zemřeli. Ať je to jak chce, jde o velký risk. Bandáž žaludku by měla být provedena pouze lidem s vysokou nadváhou a to na doporučení lékaře. Rozhodně ne proto, abyste shodili pár kilo a vešli se tak do plavek.

Jednostranná dieta

Máme na mysli dietu, kdy jíte pouze jídla zaměřená na minimum dietních surovin. Oblíbená je například celerová dieta, mrkvová dieta a podobné. Tyto diety jsou velice časté, nicméně nesmírně nebezpečné.

Ve výsledku sice zhubnete, ale vaše tělo bude značně strádat. Budou mu chybět důležité živiny, což je projeví snížením obranyschopnosti, ochabnutím svalů, osteoporózou a mnoha dalšími neduhy.

Ani jednu z těchto diet nezkoušejte. Raději se obraťte na dietologa a choďte cvičit. Život není jen o tom, mít dokonalou postavu. Mnohem důležitější je být zdravý a cítit se dobře. S těmito dietami toho rozhodně nedocílíte

Komerční článek


11.11.2014   Rubrika:   |   Komentářů 6   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,6/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nejzvláštnější metody hubnutí, které nikdy nezkoušejte!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Marketaa123
Marketaa123 - 17.7.2015 11:25

Hezký den. A máte někdo zkušenost s doplňky stravy na hubnutí? Zkoušely jste a jaké?

 
isabela.krasna
isabela.krasna - 8.6.2015 9:47

Zdravím, je pravda, že hubený chce být snad každý. Každopádně je jasné, že způsoby uvedené v článku jsou na nic. Myslím si, že je lepší začít s lepším stravováním a hlavně začít s pohybem. Říkala jsem si, že bych začala běhat. Zajímalo by mě, v jakém oblečení běháte? Chtěla bych tyto kalhoty: http://www.ksporting.cz/damske-sortky-sportovni/damske-3-4-reebok-capri-bile.html. Máte je někdo? Děkuji moc!

 
Ewicka
Ewicka - 8.12.2014 9:57

Tak toto sú dobré rady pre diety, ktoré radšej neskúšať :D
Ja som vyskúšala rôzne diety, ale už ich mám dosť. Pravidelne si robím čaje z byliniek, o ktorých som našla informácie na http://bylinkynahubnuti.cz/ a cítim sa lepšie, moje trávenie je lepšie, a radšej si teraz dám ráno čaj ako kávu :D :D :D

 
YXH
YXH - 11.11.2014 19:19

Arna: No vidis, ani tasemnici clovek nemusi shanet smajlik - 68

 
Arna
Arna - 11.11.2014 18:19

YXH: A ještě u toho můžeš spát a nechrápeš.smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
YXH
YXH - 11.11.2014 16:55

Co takhle zkusit vterinove lepidlo? Zalepit pusu na par tydnu smajlik - 68 usetri se na jidle a navic clovek zhubne. smajlik - 68

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 149449.
Archiv anket.