Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Vytvořte si vánoční výzdobu s dětmi

Vytvořte si vánoční výzdobu s dětmi

Vykouzlit si doma tu pravou vánoční atmosféru je velmi snadné. Stačí k tomu pár svíček, ozdob, zelených větviček, vonných tyčinek a k tomu doma vyrobené dekorace ze základních výtvarných potřeb i přírodních materiálů. Když do zdobení zapojíte také svoje děti, prožijete nezapomenutelné chvíle.

Papírové ozdoby

Vystřihněte si z papíru srdce, ryby, soby či zvonky. Použijte bílou čtvrtku a tu polepte ozdobným balicím papírem nebo barevnou čtvrtku, která bude ladit s vaší ostatní vánoční výzdobou. Tvary můžete prořezávat, barvit a dokreslovat pastelkami i fixami. Velmi pěkně se pracuje s děrovačkami a ozdobnými nůžkami. Jednoduše s nimiván. ozdoby vytvoříte, co byste ručně nezvládli.

Ušité ozdoby

I když nejste švadlenky, tyhle ozdoby snadno zvládnete. Vyberte si vhodnou látku a výplň do polštářů. Podle šablonky si obkreslete na látku tvar srdce. Vystřihněte srdce o dva milimetry větší kvůli stehům. Dva kusy sešijte k sobě, jen nezapomeňte nechat asi dva centimetry otvor, abyste srdíčko vyplnili. Dovnitř vsuňte speciální výplň do polštářů. Poté otvor pečlivě zašijte. Srdcem ozdobte dárky nebo je navlékněte na provázek a vznikne vám dekorativní řetěz.

Ozdoby z ořechů a šišek

Nádherné ozdoby vzniknou z obyčejných materiálů, jako jsou ořechy a šišky. Domů přinesené šišky a ořechy zbavíme povrchových nečistot. Poté je necháme přírodní nebo je dozdobíme glitry či kovovými barvami ve spreji. Ořechy můžeme rozpůlit, vyjmout jádra a opět slepit, přičemž mezi skořápky umístíme kousek provázku, abychom si oříšky pověsili na vánoční stromeček.

Hvězda z větviček

Krásná ozdobička je jako stvořená na vrchol vánočního stromku. Použijte pět stejně dlouhých větviček a provázkem je k sobě přivažte.

Figurky z keramiky nebo fimo hmotyván. ozdoby1

Všechny děti milují modelování. Zkuste si s nimi udělat vlastní betlém nebo malého andělíčka. Hmota fimo se prodává v mnoha barevných provedeních a po vypálení v elektrické troubě se výrobek vytvrdí a zůstane nezměněn. Velmi příjemně se s ní pracuje a můžete ji po vypálení barvit akrylovými barvami. Na modelování se skvěle hodí také keramická hmota, která se nemusí vypalovat v peci. Vyrábí se z přírodních materiálů a snadno uschne na vzduchu. Výsledkem je pevný a trvanlivý výrobek. Opět se dá dobarvovat a lakovat podle libosti.

Během dlouhých zimních večerů se výtvarné techniky výborně uplatní. Děti rády malují výraznými barvami a objevují nové věci. Nechte jim při tvoření svobodu, nesvazujte je normami, nemusí nutně vzniknout obrázek podle vašich představ. Přejeme vám krásné Vánoce.

Komerční článek


27.11.2014   Rubrika:   |   Komentářů 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Vytvořte si vánoční výzdobu s dětmi

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 147338.
Archiv anket.