Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Co vám v kabelce chybí a nemělo by?

Co vám v kabelce chybí a nemělo by?

Diář, mobil, zrcátko, kapesníčky, rtěnka, nákupní taška,… to vše v kabelce máte. Co by tam asi tak mohlo chybět? Drobnost, která nezabere místo a může vám zachránit život!

 

Nikdy nevíte, co se může stát

Po práci se zdržíte v restauraci a půjdete sama od autobusu přes opuštěný park. Potkáte ve městě agresivního psa bez páníčka. Na ulici se vás bude někdo snažit okrást. I když se vám tyto scénáře mohou zdát nepravděpodobné, je rozumné s nimi počítat. Až totiž v takové situaci budete, nepřipravenost se vám zaručeně nevyplatí.

 

Co přibalit do kabelky?

Pepřové spreje se pomalu zabydlely v kabelkách žen z velkoměst a je na čase, aby si našly cestu do kabelek všech žen. Stejně jako elektrické paralyzéry je pořídíte v mnoha velikostech a tvarech, takže se nemusíte bát, že by vám obranné prostředky zabíraly v kabelce příliš moc místa.

 

Je lepší pepřák, nebo paralyzér?

Pepřové spreje i paralyzéry plní víceméně stejnou funkci. Mají za úkol útočníka zneškodnit, ale nijak závažně ho nezranit a poskytnout vám tak dostatek času pro zavolání pomoci či k útěku. Podle čeho se tedy rozhodnout?

Pepřové spreje jsou samozřejmě levnější a pořídíte je i ve velikosti rtěnky. Nicméně aby útočníka odstrašily, musíte je opravdu použít. Pokud se bojíte, že se sprejem netrefíte do obličeje, porozhlédněte se po modelu, který vytvoří mlhu namísto přímého střiku.

Paralyzéry bývají nákladnější, ale co byste pro své bezpečí neudělal, viďte? Oproti pepřákům mají velkou výhodu v tom, že je často nemusíte ani použít. Když se budete cítit ohrožená, stačí ho vzít do ruky a zmáčknout tlačítko, které vytvoří elektrický výboj. Už jen samotný výboj útočníka nejspíš odradí a vyplaší i útočící zvíře.

Ať už do kabelky přibalíte pepřák nebo paralyzér, budete se cítit mnohem bezpečněji, kamkoliv se vydáte. Zaručeně!

Komerční článek


31.3.2016   Rubrika:   |   Komentářů 10   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Co vám v kabelce chybí a nemělo by?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Kozoroh18
Kozoroh18 - 11.4.2016 10:26

nutná obrana musí být přiměřená útoku.

 
Anahir
Anahir - 10.4.2016 17:48

Linda: smí se to prodávat a použít.
Nesmíš to použít jen tak pro srandu či to stříkat po lidech jak těna padne, ale v trestním zákoníku je institut tzv. nutné obrany při které je možné použít k odvrácení útoku silnější protiútok, protože je jasné, že jinak ho neodvrátíš.
Není již ovšem možné útočníka dostihnout když zastrašen prchá a postříkat ho. To už je pak útok.
Jsou případy kdy nutná obrana zcela bez potíží prošla.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 3.4.2016 19:00

hlavně aby při použití bylo bezvětří. Pokud by foukl vítr od utočníka tak to je pak pro napadeného velký problém.
já pepřak nemám
v loni v těch pařákách bouchl dceříný kamarádce v kabelce. to byl fofr jak jsme rychle evakuovaly mrňata, svi.... pěkně štípe. Musely jsme vše kolem očistit nebo vyhodi, trávník jsme kropil.y. Jak jsme se i přes opatrnost dotkly hořela nám kůže a pálilo v očích a pěkně jsme kašlaly. S kabelkou se nechtěla rozloučit a tak jsme ji sprchovaly a pak se tu pod střechou dost dlouho větrala.

 
Milda3
Milda3 - 3.4.2016 11:06

u nás je pepřák,paralyzér i plynová pistole povolené na rozdíl od Dánska kde je to zakázané a kde stíhají studentku která se pepřákem ubránila před znásilněním,že ho na útočníka použila protizákonně,měla se nechat znásilnit,kam už ten svět spěje

 
YXH
YXH - 1.4.2016 19:52

Nevim jak v Evrope, ale kdybych se branila a ublizila utocnikovi, tak by mne jeste mohl zalovat. smajlik - 65 Ani nevim, kde bych ho tu mohla koupit.

 
Jarča*
Jarča* - 1.4.2016 12:49

Protože chodím do práce po takové docela odlehlé cestě, mám baterku s paralyzérem. Ale pořád říkám, že nevím, kdyby něco, jestli bych měla odvahu ho použítsmajlik - 68
Linda: to mě nenapadlo, zajímat se o to , jestli se to smí nebo ne, ale to by to snad volně neprodávali?

 
dadka
dadka - 1.4.2016 10:59

Doma na dveřích, samozřejmě zevnitř, mám pepřový sprej, stejně tak v kabelce. Ale je lepší, když jdu sama, sprej mít připravený v ruce, protože než bych ho našla v kabelce, tak jsem 10x znásilněná. Jako každá žena mám v kabelce pořád neskutečný binec, i když se snažím o pořádek, je to marné.Jednou jsem vytáhla v autobusu místo kapesníku svoje spodní kalhotky. Podotýkám, že čisté.

 
krasaka
krasaka - 1.4.2016 9:49

smajlik - 61nabídka je veliká :
https://www.google.es/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=paralyz%C3%A9r%20%C4%8Di%20pep%C5%99.sprej
Tudíž to asi není zakázáno?? Jak jinak se bránit proti čmoudům třeba v Německusmajlik - 26
Nejlepší obranou je útok - jenže v ČR musí být přiměřený,aby nebylo lumpovi příliš ublíženo-ale zakázáno to snad ještě není??? Na dotaz strýček Google konkrétně neodpovědělsmajlik - 66
https://www.google.es/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=je%20dovoleno%20se%20br%C3%A1nit%20spreji%20nebo%20paralyz%C3%A9rem

 
Linda
Linda - 1.4.2016 8:15

ono se legalne smi neco takovyho nosit u sebe?
Osobne zastavam nazor ze kaslu na zakony a chranim sama sebe, ale prijde mi prastene takhle verejne reklamovat neco co se nesmi?????

 
orinka
orinka - 1.4.2016 7:53

šmarjá, nestrašte nás.smajlik - 11

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127938.
Archiv anket.