Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Dopřejte si lymfatickou masáž

Dopřejte si lymfatickou masáž

Oslabení imunitního systému, pocit únavy, těžkých nohou, otoky, psychické podráždění, celulitida – každý z těchto příznaků může být známkou různých onemocnění. Někdy však může jít o přetížení lymfatického (mízního) systému.

Co je lymfa?

Lymfa je tělní tekutina, jejímž hlavním úkolem je detoxikace těla a posilování funkce imunitního systému. Proto je správná a vyvážená funkce lymfatického systému velmi důležitá.

Je to právě lymfa, která z celého těla sbírá škodliviny, lymfatickými cévami je dopraví do lymfatických uzlin, kde dochází k jejich „rozbití". Následně se lymfatický systém napojí na krevní oběh, kde se pak zpracovaných toxinů zbaví ve spolupráci s ledvinami.

Co může způsobit přetížení lymfatického systému?

Infekce, úraz, operace – to vše může poškodit lymfatické cévy, které pak lymfu odvádějí nedostatečně. Škodliviny se usazují, místo aby byly vyloučeny, a hromadí v tkáních a kloubech. K poškození systému však vede ve velké míře i nedostatek pohybu!

Existuje účinná pomoc?

Ano. Lymfomasáže (lymfodrenáže). Provádějí se buď strojové, ruční nebo kombinované, kdy se využívají obě tyto techniky. Účelem lymfomasáže je aktivovat mízní systém, a podpořit tak správný tok lymfy.

Lymfomasáže mimo jiné pomáhají

- urychlovat metabolismus a vylučování toxinů

- zvyšovat imunitu

- odstraňovat otoky a pocit těžkých nohou

- odstraňovat únavu a psychické napětí

- výrazně potlačovat celulitidu a bojovat s obezitou

Blahodárných účinků mají lymfodrenáže ještě mnohem více. Zkrátka a dobře, měli byste se cítit jako znovuzrození. Nezapomínejte ale, že lymfatické masáže byste měli absolvovat pouze u odborně vyškolených profesionálů. Nesprávná masáž může stav lymfatického systému ještě zhoršit.

Dokonce i báječné věci a metody mají své limity a kontraindikace. V případě lymfodrenáží jsou mezi dalšími i tyto kontraindikace

- akutní zánět kůže

- zhoubné nádory

- akutní infeční a hnisavé onemocnění

- hluboká žilní trombóza

- dekompenzované onemocnění srdce

- otoky spojené s onemocněním jater a ledvin

 

Máte zkušenosti s lymfomasážemi? Věříte v jejich účinek? Absolvovali byste tuto techniku, třeba jen proto, abyste se zkusili vypořádat celulitidou či obezitou?

Redakce


29.9.2016   Rubrika:   |   Komentářů 1   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Dopřejte si lymfatickou masáž

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
JaneJka
JaneJka - 9.10.2017 9:15

Ahoj chtěla jsem se zeptat můžu na lymfomasáž i když trpím leidenskou mutací?smajlik - 97 Lymfodrenáž asi v úvahu nepřichází vůbec, jelikož může vést k hluboké žilní trombóze. Máte nějaké zkušenosti? Mě doktorka vůbec nic neřekla, co můžu a co nesmajlik - 26

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 89610.
Archiv anket.