Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Dopřejte si lymfatickou masáž

Dopřejte si lymfatickou masáž

Oslabení imunitního systému, pocit únavy, těžkých nohou, otoky, psychické podráždění, celulitida – každý z těchto příznaků může být známkou různých onemocnění. Někdy však může jít o přetížení lymfatického (mízního) systému.

Co je lymfa?

Lymfa je tělní tekutina, jejímž hlavním úkolem je detoxikace těla a posilování funkce imunitního systému. Proto je správná a vyvážená funkce lymfatického systému velmi důležitá.

Je to právě lymfa, která z celého těla sbírá škodliviny, lymfatickými cévami je dopraví do lymfatických uzlin, kde dochází k jejich „rozbití". Následně se lymfatický systém napojí na krevní oběh, kde se pak zpracovaných toxinů zbaví ve spolupráci s ledvinami.

Co může způsobit přetížení lymfatického systému?

Infekce, úraz, operace – to vše může poškodit lymfatické cévy, které pak lymfu odvádějí nedostatečně. Škodliviny se usazují, místo aby byly vyloučeny, a hromadí v tkáních a kloubech. K poškození systému však vede ve velké míře i nedostatek pohybu!

Existuje účinná pomoc?

Ano. Lymfomasáže (lymfodrenáže). Provádějí se buď strojové, ruční nebo kombinované, kdy se využívají obě tyto techniky. Účelem lymfomasáže je aktivovat mízní systém, a podpořit tak správný tok lymfy.

Lymfomasáže mimo jiné pomáhají

- urychlovat metabolismus a vylučování toxinů

- zvyšovat imunitu

- odstraňovat otoky a pocit těžkých nohou

- odstraňovat únavu a psychické napětí

- výrazně potlačovat celulitidu a bojovat s obezitou

Blahodárných účinků mají lymfodrenáže ještě mnohem více. Zkrátka a dobře, měli byste se cítit jako znovuzrození. Nezapomínejte ale, že lymfatické masáže byste měli absolvovat pouze u odborně vyškolených profesionálů. Nesprávná masáž může stav lymfatického systému ještě zhoršit.

Dokonce i báječné věci a metody mají své limity a kontraindikace. V případě lymfodrenáží jsou mezi dalšími i tyto kontraindikace

- akutní zánět kůže

- zhoubné nádory

- akutní infeční a hnisavé onemocnění

- hluboká žilní trombóza

- dekompenzované onemocnění srdce

- otoky spojené s onemocněním jater a ledvin

 

Máte zkušenosti s lymfomasážemi? Věříte v jejich účinek? Absolvovali byste tuto techniku, třeba jen proto, abyste se zkusili vypořádat celulitidou či obezitou?

Redakce


29.9.2016   Rubrika:   |   Komentářů 1   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Dopřejte si lymfatickou masáž

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
JaneJka
JaneJka - 9.10.2017 9:15

Ahoj chtěla jsem se zeptat můžu na lymfomasáž i když trpím leidenskou mutací?smajlik - 97 Lymfodrenáž asi v úvahu nepřichází vůbec, jelikož může vést k hluboké žilní trombóze. Máte nějaké zkušenosti? Mě doktorka vůbec nic neřekla, co můžu a co nesmajlik - 26

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146972.
Archiv anket.