Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Léčivá moc drahých kamenů – 2 . díl

Kameny

Protože první díl vyprávění o drahokamech byl poněkud zaměřený na fakta o historii, pokusím se vám dnes přiblížit moc drahých kamenů ovlivnit naše chování a náš zdravotní i psychický stav.


Když si položím otázku, co mě tolik přitahuje k těm barevným kamínkům, neumím ten pocit vlastně ani popsat. Je to právě ta barevnost, lesk a třpyt, které přitahují už malé děti? Anebo je to něco víc? Je v nich těžko popsatelná energie, která z nich vyzařuje. A nejenom z těch krásných barevných, ale i z obyčejných oblázků, co nám děti vkládají do rukou při nedělních procházkách, a co jich pak domů nosíme plné kapsy. Ženy se odjakživa zdobí nádhernými zlatými a stříbrnými šperky, doplněnými diamanty, rubíny, smaragdy či akvamaríny. Milovníky kamenů jsou však často i muži, coby sběratelé těch nejúžasnějších trofejí. Nejeden z nich má jistě na svém pracovním stole nějaký ten ametyst nebo křemen místo těžítka.


I kameny, ač jsou považovány za mrtvou hmotu, mají svůj život. Mají schopnost kondenzovat určité formy energie, a ty následně opět vyzařovat. Lidé, kteří věří v účinky drahých kamenů, vědí, že ten, kdo chce využívat této energie k léčení, se musí nejprve naučit s nimi navázat kontakt. Staré indické spisy tvrdí, že velmi záleží na našem vztahu ke kamenům, víře v jejich schopnosti a na tom, jak s nimi zacházíme. Uvádějí, že s uzavřeným a sobeckým člověkem, který není schopen otevřít se jejich síle a energii, nerosty nechtějí komunikovat. Jestliže však kámen cítí vaši příjemnou energii, otevře se a začne vás hřát v dlani. Také se o kamenech říkalo, že mají rády, když je hladíme.

kameny

Chceme-li naplno využít účinků kamene, je nutné, abychom svůj oblíbený kámen nosili stále u sebe, nejlépe přímo na těle (na řetízku, na kožené šňůrce, či alespoň jen tak v kapse kabátu). Tím je zaručen nepřetržitý kontakt. Doporučuje se alespoň jednou denně si s kamínkem hrát, brát jej do ruky, hladit a hřát jej v dlani.

Při zdravotních potížích, bolestech nebo psychických obtížích se má tento způsob komunikace provádět co nejčastěji. Lidský organismus načerpá z kamene tolik energie, kolik potřebuje k uzdravení. K tomuto účelu se používají nejenom broušené oblázky, ale i kameny v přírodní podobě. Velmi důležité je, aby kámen patřil jedné osobě. Je možné s ním pomáhat i druhým, ale jeho účinky se tím ztrácejí a je lépe, když si pro tyto účely opatříme jiné kamínky. Přírodní léčba pomocí drahých kamenů vychází ze staré indické medicíny. Upozorňuji ale, že jako u jiných alternativních způsobů léčby není vhodné se spoléhat pouze na na ni.

Jde pouze o doplňkovou léčbu.


Drahokamy nám mohou sloužit nejenom k přímému přikládání na nemocné či bolavé orgány, ale nejčastěji jako obrovská psychická podpora, prožíváme-li pocity smutku a beznaděje, při stresech, pro uvolnění napětí, energeticky nás nabíjejí, ochraňují, mohou být používány v talismanech nebo amuletech, pročišťují prostory od špatné energie, vycházející z počítačů a jiných elektrických a elektronických pomůcek v domácnosti.


Kameny získáváme různými způsoby. Můžeme jej dostat jako dárek nebo si ho koupit sami. Při nákupu věřte tomu, že ten správný kámen si vás vybere. Váš zrak k němu bude stále sklouzávat, až vás „očaruje“. Jeho tvar a barva si vás naprosto získá. Při kontaktu s takovým kamenem vás ohromí pozitivní pocit radosti, klidu a štěstí. Nejsilnější účinky však mají kamínky nalezené přímo v přírodě.


Před samotným používáním je třeba kamínek nejprve očistit a nabít. Každý kámen má své specifické požadavky. Všechny kamínky čistíme tak, že je důkladně opláchneme pod proudem vlažné vody nebo je přes noc namočíme do misky s vodou, nejlépe spolu s krystalem křišťálu. Potom je podle jednotlivých druhů kamenů necháváme nabíjet na slunci, či je za úplňku vystavíme měsíčnímu svitu. Dejte však pozor, některé kamínky nesnášejí přímé slunce a mohli bychom jim tím spíš ublížit.


Na závěr jsem se chtěla zmínit o tzv. čakrách, ale protože je to opět na delší povídání, schovám si to pro vás do příštího dílu. Povíme si k tomu ještě něco o léčebných způsobech. Takže se máte na co těšit.


 

Informace čerpány z:


Základní kniha o drahokamech a hvězdách (Shalila Sharamon-Bodo J.Baginski)

Skrytá moc drahých kamenů (Josef Pavel Kreperát)


http://www.doktorka.cz/run/redsys/kosmetika/r-art.asp?id=3224

http://zeme.sopka.cz/zeme_kapitola.php?idZeme=243&Klic=11B6

http://www.anomis.net/Kameny.html

http://www.ardiphne.com/kameny.htm

http://mujweb.cz/www/katarin/kameny/lecivy_vliv.htm

http://www.wahlgrenis.wz.cz/magie1_kameny.htm

http://astro.arms.cz/9712-6.htm


Monicca

Léčivá moc drahých kamenů:


22.2.2006   Rubrika:   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Léčivá moc drahých kamenů – 2 . díl

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57046.
Archiv anket.