Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Jak si pomůžeme při migréně? Například ametystem.

Ametyst

Ametyst je se svou fialovou barvou snad nejkrásnější odrůdou křemene. Znali ho již Egypťané, Etruskové a staří Římané. Ve staré Číně se z něj vyráběly drobné gemy (gema = kámen nebo sklo se zahloubeným řezaným nebo rytým reliéfem, užívaný jako šperk i jako pečetidlo). Už ve středověku se ametysty dovážely do Evropy až z Brazílie. Ametysty vyplňují dutiny achátových mandlí v lávových průduchách bazaltů. Nalezena byla dokonce i rarita  dutina o velikosti 10x2x m s krystaly o velikosti pěsti.


 

Původ jeho jména pochází z řečtiny. Methy = medovina, oblíbený opojný nápoj; amethy se tedy dá přeložit jako neopojný, neboť staří Řekové věřili protiomamnou moc ametystu. Aristoteles ho doporučoval jako zaručeně účinný prostředek proti opilosti, a proto byl v tehdejší době nošen jako amulet a byly z něj vyráběny poháry na víno, nebo byl alespoň používán k jejich zdobení.


Podle křesťanské víry byl nošen biskupy, aby je uchránil jakéhokoli opojení. Proto byl nazýván "biskupským kamenem“. Křesťanská tradice učinila z ametystu symbol pokory, cudnosti a zdrženlivosti, ve středověku byl používán také k výzdobě kostelů. Podle Plínia ochraňuje proti kouzlům a čarodějnictví, je-li vyryt do podoby Měsíce a Slunce a nošen na krku s peřím páva a vlaštovky. Je-li vložen pod polštář, navozuje blahodárné sny. Středověký autor Konrad von Megenberg ho popisuje v Knize o přírodě jako minerál, který člověku zdatně pomáhá zahánět zlé myšlenky, přináší mu jasný rozum, jemnost a něhu.drahokam


Díky fialové barvě pokání je vhodným materiálem na výrobu vzácných růžových křížů. Jako součást významných šperků jej můžeme vidět v korunovačních klenotech, například v žezle Kateřiny Veliké nebo v žezle britského panovníka. Je také součástí vatikánského pokladu, tzv. papežský ametystový prsten.


Ametyst může mít barvu od velmi světle fialové, přes fialovou, až k sytě purpurové. Nejznámější naleziště jsou v Brazílii a Africe. Těží se ale také v Bolívii, Argentině, Uruguayi, USA, Kanadě, Austrálii, Rusku, Číně, na Madagaskaru a v menším množství i v jiných zemích. Na denním světle ametysty často blednou, což je jejich nevýhoda.


Ametyst je především kámen duchovní čistoty a meditace. Přiřazuje se k čakře temene, jako k nejvyššímu centru energie. V jeho fialové barvě se spojuje rudý oheň životní síly, smyslů a činnorodosti s modrým světlem čistoty ducha, klidu a nekonečna. Tím se stává mostem mezi Zemí a Nebem, mezi duší a duchovnem. Současně uvádí do rovnováhy v nižší rovině naši mysl a cit. Je kamenem inspirace i v rovině duševní. Otevírá naše myšlenky tvořivé inspiraci a intuici. Harmonickým sjednocením protikladných energií, červené a modré, přináší rovněž stabilitu a rovnováhu do vztahu mezi mužem a ženou, do jejich soužití, a harmonizuje tak jejich milostný život.


Ametyst působí proti bolestem všeho druhu ve fyzické, citové i duševní oblasti. Mírní smutek, přináší útěchu a klidný, hluboký spánek. Ovlivňuje především poruchy způsobené duševním přepětím, stresem a nezpracovanými negativními zážitky, které zůstaly hluboko v podvědomí. Proto je od nepaměti doporučován proti neurózám všeho druhu, hysterii, fóbiím a halucinacím. V sakrálním centru s jeho pomocí odvykáme závislosti na alkoholu, drogách a lécích.drahokam


Nejznámější a nejobvyklejší použití ametystu je bezesporu při bolestech hlavy a migréně. V takových případech kámen přikládáme na tzv. “třetí oko“. Taky si jím masírujeme čelo, spánky a zátylek, podle toho, kde cítíme bolest nejsilněji. Můžeme tak odstranit i nespavost.


Dále zvyšuje nízký krevní tlak, pomáhá při cukrovce a poruchách koordinace. U dětí tiší zlostné chování, záchvaty vzteku a výbuchy hysterie. Pitím ametystové vody si čistíme cévy, posilujeme funkci slinivky břišní a látkovou výměnu. Potíráním pokožky touto vodou pomáháme léčit kožní vyrážky.


Ametyst je spolu s křišťálem a růženínem také velmi vhodný pro očistu a ozdravení bytových prostor. Pro tyto účely jsou nejvhodnější větší ametystové geody, v nichž můžeme zároveň čistit, nabíjet a přechovávat i ostatní kameny.


Astrologicky se přiřazuje podle Babyloňanů Beranům, podle starověkých Řeků Kozorohům a podle jiných pramenů i Rybám, Střelcům, Pannám a Štírům.


Zdroj:

Skrytá moc drahých kamenů  Josef Pavel Kreperát

Základní kniha o drahokamech a hvězdách  Shalila Sharamon, Bodo J. Baginski

Drahé kameny a orgánové hodiny  Michael Gienger

 

Monicca


15.3.2006   Rubrika:   |   Komentářů 6   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak si pomůžeme při migréně? Například ametystem.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127336.
Archiv anket.