Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Sodalit - kámen barvy noční oblohy

Sodalit - kámen barvy noční oblohy

Při pohledu na tento modrý kámen jsem si vzpomněla na filmovou pohádku Princezna se zlatou hvězdou, kde si princezna nechala natruc ošklivému a starému králi ušít šaty barvy noční oblohy.


Sodalit má skutečně krásnou, až temně modrou barvu s bílými či šedými žilnatými kresbami, podobně jako večerní obloha s bílými mlhovinami. Jeho název je odvozen podle obsahu sodíku a řeckého lithos, což znamená kámen.


Předností sodalitu je, že posiluje koncentraci. Tradice praví, že pomáhá umělcům v inspiraci. Mezi modrými kameny má nejintenzivnější vibrace, které vytváří silné spojení ducha a hmoty.


sodalitSodalit je kámen vhodný pro snílky. Staví je zpátky nohama na pevnou zem. Umožňuje jim vtěsnat své představy a fantazie do reality života, uskutečňovat své cíle vyvolané převážně vnitřní intuicí. Předává nám schopnost myslet do hloubky, soustředit se a koncentrovat svou mysl. Jeho vibrace navozují duševní klid a pomáhají vyrovnat vnitřní rovnováhu. Přecitlivělým lidem dodává větší vyrovnanost. Při meditaci pomáhá oddělit podstatné věci od nedůležitých.


Upevňuje v nás stabilitu a klid, zklidňuje rozháranou mysl a posiluje naše odhodlání zůstat sami sebou. Podporuje důslednost a důvěru ve vlastní schopnosti.


Ačkoli sodalit nemá žádné výrazné léčebné účinky, přikládá se mu důležitost vlivu na oblast nervového systému. Za tímto účelem ho přikládáme na šestou čakru, tzv. třetí oko. Ve vypjatých a rozčilujících situacích se doporučuje držet větší leštěný kámen v levé dlani.


Snižuje také krevní tlak a horečnaté stavy. Podporuje funkci žláz, zejména štítné, reguluje látkovou výměnu. Sodalitová voda posiluje žaludek. Spolu s křišťálem zvyšuje obranyschopnost proti infekcím a zánětům.


Největší naleziště sodalitu jsou v Barmě, Indii, Koreji, Angole, Zambii, Namibii, Guinei, JAR, USA, Kanadě, Brazílii, Grónsku, Bolívii a Rusku.


Podle astrologů se sodalit přiřazuje ke znamení Panny a Střelce.sodalit


Očista sodalitu se provádí pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce s vodou. Doporučuje se také přes noc, nejlépe za úplňku, zahrabat do panenské půdy. Po opláchnutí jej položíme na křišťál a vystavíme asi na hodinu přímému slunci. Některé prameny doporučují jako vhodnější nabíjení při svítání nebo za soumraku.
Zdroje:

Josef Pavel Kreperát: Skrytá moc drahých kamenů

Shalila Sharamon, Bodo J. Baginski: Základní kniha o drahokamech a hvězdách

Rudolf Ďuďa, Luboš Rejl: Svět drahých kamenů


V případě jakýchkoliv dotazů, týkajících se textu, se na mne můžete obrátit v diskusi „Čarovná moc drahých kamenů“.


Také doporučuji další články z této řady, které naleznete v rubrice „Zdraví a krása“.

 

Monicca


12.4.2006   Rubrika: Zdraví a krása   |   Komentářů 7   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Sodalit - kámen barvy noční oblohy

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57046.
Archiv anket.