Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Masáž dělohy vyléčí hysterii

Masáž dělohy vyléčí hysterii

Co se týká prožívání sexuality, je nám, dnešním ženám, hej. Tato intimní a přirozená součást života již není zamčená za deseti zámky a obestřena neproniknutelným závojem „hanebnosti, nízkosti a něčeho, co se na slušnou a poctivou ženu nesluší a nepatří“. Většina z nás dokáže o tělesné lásce a milování zcela bez problémů hovořit a to nejen se svým partnerem.

 

Naše předchůdkyně to ale měly o mnoho složitější a těžší. V průběhu historie lidstva se pohled na sexualitu měnil, nicméně nahlížení na tu „ženskou“ bylo většinou zahaleno mlčením, mlžením a klamáním. Sexualita a její prožívání byly součástí převážně mužského života a ženy byly postaveny do role jakýchsi pasivních putiček. V puritánské viktoriánské době byl ženám například zakazován i orgasmus. Slušná žena měla prý jakýsi požitek ze sexu pouze hysteriepři svém prvním styku. Že je tato teorie naprosto zcestná, je dnes každému jasné. Protože právě při tom prvním styku z toho málokterá „něco má“. Bohužel, mravnostní masáž, které byly ženy tehdy vystaveny, vykonala své, a tak je dnes můžeme jen litovat. Opravdu si v tomto ohledu asi moc neužily.

 

Přesto ale existoval způsob, jak si i ženy mohly přijít takříkajíc „na své“. A to zcela legálně. Dokonce přímo lékařsky. Velmi svérázným způsobem se totiž léčila nemoc, zvaná hysterie.

 

Ve starověkém Řecku razil „praotec“ všech lékařů Hippokrates zajímavou teorii o ženské nemoci zvané hysterie. Způsobovala ji prý nemocná děloha, latinsky hystera, která putovala tělem a způsobovala tak různé neduhy a nemoci. Například nespavost, nervozitu, křeče, nechutenství, přírůstek i úbytek váhy nebo touhu po sexu a podobně. Podle Hippokrata se tyto choroby daly snadno léčit správným masírováním dělohy, vaginy a zevního genitálu.

 

Zajímavé je, že tato teorie se udržela celých 2 500 let a hojně se používala i v 15. století. Zatímco dříve si ženy prováděly masáže svépomocí, v devatenáctém století se této bohulibé činnosti ujali lékaři. Troufnu si odhadnout, že tak učinili rádi. Příjemným způsobem si tak vydělali slušné peníze.

 

Movitější dámy si totiž nechávaly „léčit hysterii“ pravidelně a kdo ví, zda se do role „hysterek“ nestavěly samy a dobrovolně, jen aby si mohly dopřát odbornou masáž. Stávalo se, že při ní dosáhly i orgasmu, což bylo ovšem považováno za křečovitý záchvat hysterie, dokonce pro něj existoval i odborný výraz: hysterické paroxyzma.

 

Ovšem pozor. Masáže probíhaly ve vší počestnosti. Lékaři používali k výkonu pouze své ruce. Žádné divoké radovánky se tedy v ordinacích nekonaly. Přesto ale byl tento způsob léčby ženami hojně vyhledáván, a doktoři tak měli doslova plné ruce práce. Měli problém obsloužit denně velké množství pacientek, a tak se začaly vyrábět první pohyblivé vibrátory, které byly považovány za lékařské nástroje. Byly to většinou velké stroje poháněné párou, později benzinem a elektrikou. Některé byly i na ruční pohon.

 

Tak to vidíte. Chudinky naše prapraprababičky. Když si chtěly užít nějakou tu „pěknou chvilku“, musely se chovat jako hysterky a chodit k doktorovi.

Meryl


22.9.2006   Rubrika:   |   Komentářů 85   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Masáž dělohy vyléčí hysterii

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 128.
Archiv anket.