Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Álois a Agatha. Tajemná krabice 8.

Tajemná krabice 8.

Zase je neděle ráno a já si užívám svoji tajnou chvilku, než se všichni vzbudí. Martin sice brblá, že si mám v neděli poležet, ale já se nedám. Je to jedna z mých malých radostí. Odpoutávám se od nepříjemné reality současnosti a spolu s pradědečkem v duchu cestuji po celém světě. Moje fantazie prožívá všechno, co si přečtu, a jinak to nebude ani dneska. Vybrala jsem si opět obálku s ženským rázným písmem, s razítkem Wallingford, Great Britain. Takže slovník k ruce a jdu na to!

 

Jana Š.

 

Přepis dopisu

Wallingford 10. září 1937

My Dear Bear Al.

Přijmi mnoho krásných vzpomínek na Tebe. Chtěla bych Ti oznámiti, že konečně vyšla kniha "Smrt na Nilu“, kterou jsem léta nosila v mysli. Posílám Ti její první výtisk a doufám, že budeš mým prvním čtenářem. Máš na to plné právo, neboť jsem do ní vnesla i náš příběh, jen kvůli kontinuitě jsem trochu pozměnila náš věk.

Stále vzpomínám na naše první setkání tehdy v Luxoru. Můj bývalý manžel Archibald již tehdy seznal, že naše manželství není příliš šťastné, a cestu do Luxoru vybral jako lék na naše neshody. Ó kdyby tehdy jen tušil, že to bude v mém životě cesta rozhodující! Nikdy se nesmířil s tím, že jsem se stala spisovatelkou, a ani úspěch knihy Záhada na zámku Styles ho nepřesvědčil o správnosti mého počínaní. Jako velice konzervativní důstojník neměl proň nikdy smysl a považoval to za nevhodné pro dámu.

Naše seznámení tehdy na parníku nebylo určitě jen náhodné a tvé pátrání po původu a šťastné shledání se skutečným otcem mi bylo i inspirací. Krvavou příhodu, která se stala během plavby, jsem zpracovala do knihy, již právě držíš v ruce. Už tehdy jsme byli k sobě přitahováni neznámou silou a jen Ty jsi mne přesvědčil, že není hanbou milovat muže o několik let mladšího. Jen s Tebou jsem poznala, jak může chutnat milování s mužem v plné síle.

Ač se naše cesty na čas rozešly, nikdy jsem na Tebe nezapomněla, a když jsi mě o tři roky později romanticky unesl do své rodné země, byl to ten nejkrásnější zážitek v mém životě. Legrační je, že se tisk nikdy nedobral pravdy o mém zmizení. Sám život vytvořil pro mé čtenáře záhadu ze všech největší... Nikdy se nedozvěděli, že ve chvíli, kdy tisk spekuloval o mém možném únosu a pochyboval, zda se ještě nacházím na tomto světě, slunili jsme se u vody v Tvém rodném Brně nebo procházeli tajemná zákoutí staré Prahy.

Má cesta do Československa byla velice inspirativní a nikdy na ni nezapomenu. Vůbec mi nevadí, že jejím důsledkem byl rozvod s Archibaldem. Myslím, že když jsme se rozcházeli, Archibald více než mne nenáviděl Tebe, neboť když mne nutil k doznání o mé cestě, řekla jsem, že jsi mi dokázal, že se lze milovat i vícekrát za noc.

Když jsem se později vrátila do Egypta s úmyslem jít po stopách společných chvil s Tebou a zachytit své vzpomínky do knihy Smrt na Nilu, setkala jsem se zde s milovaným Maxem. Po zkušenostech s Tebou jsem ani na okamžik neváhala provdat se za muže o čtrnáct let mladšího. Pouze já vím, jaké skvělé výhody má život s mladším mužem, a za to vděčím jen a jen Tobě. Max je velice milý a jen tropí vtípky, že toliko archeolog může ocenit ženu mého věku.

Loučím se tedy s Tebou a přeji Ti hodně štěstí.

Tvá věrná přítelkyně

Agatha

alois a agatha

P.S. Při naší nedávné návštěvě Egypta jsme v Cairu byli ubytováni v tom rozkošném hotýlku, který stále vlastní rodina našeho tehdejšího přítele Ben Sáida. Jeho syn Ali se nám velice věnoval. Je to statný a krásný hoch, na Araba nezvykle světlých vlasů a pleti, s modrýma očima. I jeho sestra – dvojče připomíná spíše Evropanku než dívku afrického kontinentu. Strávili jsme s nimi nejeden příjemný večer při vzpomínkách na náš tehdejší pobyt. Ali pravil, že jeho otec na nás vzpomínal celý zbytek života, jen neví, proč toužil, abys obzvláště Ty ho navštívil alespoň na malou chvilku. Pravděpodobně prý Ti chtěl věnovati svou nádhernou pušku, kterou při těchto slovech vždycky pečlivě čistil. Je to totiž nádherný muzejní kousek.


20.3.2006   Rubrika:   |   Komentářů 9   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,1/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Álois a Agatha. Tajemná krabice 8.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 399881.
Archiv anket.