Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Šťastná šestka. Posilovna, nebo mučírna?

Šťastná šestka. Posilovna, nebo mučírna?

Je večer a já jsem ráda, že Martin není doma, protože dneska bych jako manželka a milenka naprosto zklamala. Jak jsem si usmyslela, přihlásila jsem se do fitka na kondiční cvičení. Hanka se samozřejmě přidala, i když to opravdu nepotřebuje, protože se jí figura snad udržuje sama.

Nejdřív jsme zaplatily dost peněz za registraci a pak nám šéfová fitka (mimochodem odporně štíhlá a s vypracovaným bříškem, které mi nestoudně předvedla v kraťoučkém tílku) zavolala takového mlaďase, který nám má sestavit cvičební program. Vypadal jako Švarcenégr křížený se Šrekem a ruku v bicepsu měl jako já stehno. Doufám, že si nedá za úkol udělat ze mě kulturistickou obludu, jako je on sám.

Nejdřív si mě prohlédl hnusně kritickým pohledem a zeptal se, jestli jsem někdy pravidelně cvičila. Když jsem řekla, že kromě školních hodin tělocviku před lety ne, jevil značné znechucení. Pak nás, podle něj lehce, protáhl na několika odporných přístrojích, které pravděpodobně původně patřily do mučírny.

Po půl hodině jsem toužila odejít někam daleko a nejlépe do důchodu. Ještě štěstí, že to nikdo nefotil. Při cvičení na jakési lavici jsem funěla jako zuřivý býk a zpocené vlasy se mi lepily na čelo. Kdybych nosila brýle, určitě si odřu oči, jak jsem je měla vyvalené. Ke všemu vedle mne ulehla na stejnou lavici štíhlá dívenka a cvičila lehce jako motýlek. Jestli mě to mělo motivovat, tak to teda byla motivace negativní. 

Když jsem si už myslela, že mě nic horšího potkat nemůže, a vyčerpáním se mi třásly nohy, stále nebyl mučení konec. Instruktor mě posadil na takové strašlivé sedátko, kde jsem procvičovala stehenní svaly stlačováním jakýchsi destiček. Za dvě minuty jsem už mlela z posledního, ale on trval na tom, že musím splnit alespoň minimum tréninku. Byla jsem tak zaujatá svým zoufalstvím, že ani nevím, jak to prožívala Hanka. 

Svalovec nás konečně propustil a my jsme se šly osprchovat. Ploužila jsem se jako stín. Hanka vykračovala zvesela a libovala si, jak se pěkně protáhla. Jestli to vždycky takhle odnesu, teda potěš koště, to si Martin se mnou moc neužije. Jakýkoliv pohyb po cvičení bude utrpení. Ještě jsme si s Hankou daly kafíčko v bistru u vchodu a pak jsem se vlekla domů. Kdyby mi nebylo líto už zaplacených peněz, hned bych s tím skončila.

Když jsem přišla domů, donutila jsem se vrazit do trouby kuřecí stehýnka, protože dají nejméně práce. Chleba k nim musela nakrájet Janka, jak se mi ruce třásly slabostí. Nikdy by mne nenapadlo, že pekáček může být tak těžký. Ani jsem s dětmi nevečeřela, protože jsem měla od cvičení tak pomačkaný žaludek, že hrozilo, že všechno, co sním, půjde zase ven. Jak tak o tom přemýšlím, třeba zhubnu proto, že do sebe po cvičení nedostanu jídlo.

Z posledních sil jsem dvojčatům zkontrolovala žákovské knížky a úkoly. Ríša samozřejmě zase přinesl poznámku, neboť diskutoval s učitelkou. Ani jsem neměla sílu na domluvu, jen jsem se na něj vyčítavě podívala. Ríša jen pokrčil rameny a sdělil mi, že paní učitelka trpí nedostatkem odborných informací, kterých jsou na internetu fůry. No co na to máte říct.

Vzhledem ke své fyzické indispozici jsem všechny zahnala do postelí už v devět. Obávám se, že Martinova telefonátu se nedočkám a usnu už před druhými zprávami, oči se mi totiž zavíraly už ve vaně. Pro dnešek musím psaní nechat, pomalu na to nevidím. To jsem se zas pro něco rozhodla. Uvidím příště!

Vyčerpaná

Jana Š.


25.5.2006   Rubrika:   |   Komentářů 13   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Šťastná šestka. Posilovna, nebo mučírna?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 399881.
Archiv anket.