Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Tajemná krabice – Álois v nejvyšších kruzích

Tajemná krabice – Álois v nejvyšších kruzích

Po dlouhé době je ráno jako vymalované. Právě jsem vyzdobila balkón čerstvě vypraným prádlem a jdu si vypít první ranní kafíčko. Samozřejmě jsem si k němu vybrala jeden dopis z krabice. Tentokrát je adresa napsána rázným mužským písmem a razítko je přímo z Washingtonu. Pradědečkovy známosti zasahovaly až do nejvyšších politických kruhů, budoucí prezidenty nevyjímaje. Opravdu hořím zvědavostí, co se z dopisu dozvím.

Nadšená Jana Š.

 

Přepis dopisu:

 návrat-z-lovu

Washington D.C. , Virginia 12 th January 1919

My dear friend Al!

Spolu se mnou Vám celá naše rodina zasílá mnoho srdečných pozdravů. Všichni doufáme, že Vám Vaše příslovečné štěstí i Vaše zdraví vydrží co nejdéle. Rovněž Vám přejeme úspěchy v podnikání, a jak jste po rusku říkal: „Ni puchu, ni pera,“ nebo po Vašem: „Lovu zdar!“

Buďte, prosím, tak laskav a pozdravujte ode mne i své přátele, především Mr. Shamberry Anthony a Wrteeshka Frank!

Můj drahý strýček se již několik let necítil zcela zdráv, a proto se loňského roku rozhodl zcela ukončiti svou dlouhou a úspěšnou politickou kariéru. Vždy se těšil, že stráví delší zdravotní dovolenou lovem v panenské přírodě někde v Rocky Mountains.

Vzhledem k chatrnému zdraví se rozhodl pro rybolov na lehko dostupné Snake River, kam se snadno dostati železnicí. Byla radost pozorovati, jak v přírodě okřívá... A když jsme se tam setkali s Vámi, zažil na stará kolena ty nejkouzelnější lovy svého života. Jste vskutku výjimečný lovecký průvodce!

t.rooseveltS nevšední ochotou a invencí postaral jste se o jeho pohodlí ve svém horském hotelu s podivným názvem „Hadinec“, rovněž tak i o jeho bezpečí. Byl jste mu průvodcem i stopařem a krátil jeho večery vyprávěním strhujících příběhů o rybářském ráji na Bajkalu a Amuru a o lovech v ussurijské tajze.

Naše rodina Vám nepřestane nikdy býti vděčna za to, že jste strávil s ním a ulehčil mu poslední chvíle jeho života.

Jako povždy zanícený nimrod a milovník přírody do poslední chvíle naslouchal Vašim loveckým historkám. Vzpomínám, snad nejvíce byl dojat vyprávěním o posledních dnech a smrti slavného stopaře Dersu Uzaly. Snad to bylo i tím, že již tušil, že i jeho dny se naplňují. A také proto, že jste mu svou osobou zprostředkoval jakoby setkání s živoucí legendou. Arseňjevův román patřil k jeho nejoblíbenějším.

On byl vnímavý člověk citlivého srdce, a proto ho nesmírně dojal i tragický osud Vaší přítelkyně, princezny Ansatasie. Nedbaje vlastního nepohodlí využil svého vlivu, aby urychlil f.rooseveltprolongační lhůtu. Jsem rád, že Vám jako prvý mohu sděliti, že změna identity a udělení statutu „občan Spojených států amerických“ budou projednány a schváleny ještě letos.

I já bych se chtěl připojiti k blahopřání Miss Anastasii a popřáti jí mnoho štěstí v její nové vlasti. Vyřiďte jí, prosím, že v případě potřeby nalezne (stejně jako ovšem i Vy) plnou podporu u naší rodiny.

Milý Ale, my old chap, uchovejte, prosím, i nadále v srdci naše přátelství. Všichni, nejvíce já a Eleonor, doufáme, že i když nás Váš přítel, můj strýc, navždy opustil, naleznete i nadále důvody pro časté návštěvy v našem domě.

Your Friend forever F.D.R.


12.6.2006   Rubrika:   |   Komentářů 4   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Tajemná krabice – Álois v nejvyšších kruzích

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 399801.
Archiv anket.