Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Budujeme bazén – hurá!

Budujeme bazén – hurá!

Dostala jsem se k psaní až v pondělí večer, protože se u nás v sobotu a v neděli budovalo, až se hory zelenaly. Jediný šťastný okamžik mě zachvátil, když Tonda přijel sám. Těhulce Zuzance nedělá tohle vedro dobře, a tak ji zavezl k rodičům a svěřil do péče matky Hruškové.

Musel prý vyslechnout přednášku na téma „Proč chodit kamarádovi zadarmo pomáhat, když mohl jít na nějakou dobře placenou brigádu, aby se Zuzanka měla ještě lépe!“. Ocenila jsem Tondovu statečnost domácím mřížkovým koláčem s tvarohem a třešněmi a hrnkem kafe. Méně už jsem ocenila, že s odpuštěním sežral skoro celý pekáč, plánovaný pro více osob.

Naštěstí máme třešeň doslova obalenou, a tak jsem vyslala děti natrhat. Janka ještě skočila do obchodu pro další tvaroh a pro jistotu jsem upekla koláče dva. Nemohla jsem to Tondovi vyčítat, protože Zuzanka kvůli těhotenství prý nestihne ani vařit, natož péct. Svačiny dělá Tonda pro oba a na oběd občas zajdou do restaurace, kde se kupodivu Zuzance špatně nedělá.

Pánům šla práce s bazénem od ruky, jako když hrom bije. Až do chvíle, než přijel můj bráška Petr, těžký intelektuál. Manuálně moc zručný není, ale dobrých rad při montáži měl přehršle. Nakonec to skončilo tím, že Martin s Tondou navedli Michala, který intelektuála vypudil ze zahrady proudem vody z hadice. Mokrý Péťa se zabydlel u našeho počítače a spolu s Ríšou a Davídkem instalovali nějakou další příšernost.

Tomáš se usadil s Michalem na třešni, trhali na zavařování, pojídali a trefovali se do Tondy s Martinem peckami. My s Álou jsme přinesly ze sklepa sklenice a Janku s Luckou jsme zaměstnaly trháním stopek a mytím třešní. Na večerní opékání jsme naložily šest kuřat. Kdyby to nestačilo, Ála ještě přinesla buřty. No a když dorazila Maruška se Simčou, vybalila z tašky mísu s naloženými vepřovými řízky. Vypadalo to na veliké hody.

Když jsme na zahradu donesly pracantům vychlazené pití, viděly jsme, že brigáda se rozrostla o jednoho člena. Spolu s Maruškou přišel poprvé i Zdeněk. Ukázalo se, že se s Martinem znají z doby, kdy Zdeněk začínal na dopravce. Roztáhla jsem na zahradě slunečník a vynesly jsme lavici a židličky, aby si pánové mohli odpočinout v chládku.

Bazén dokončili kolem šesté odpoledne a hned ho začali napouštět. My jsme zatím zavařily třešně. Zjistila jsem, že v době, kdy jsme byly na zahradě, malá pomocnice Simča umyla poslední várku třešní mýdlem, takže jsme je musely vyhodit.

Kluci nanosili dříví a zapálili oheň. Byla to od Michala a Tomáše oběť, protože teploměr pořád ukazoval 30 stupňů. Než jsem se vrátila s naloženým masem, Tomík a Fanda s ďábelským vrčením uchvátili každý buřta a pelášili svorně pryč, jen se jim hlavičky třásly. Ještě že toho bylo dost, jinak by Michal s Tomášem, jako strážci dostali co proto.

Teď už je skoro jedenáct, nechám si popis večera u ohně na příště. Je totiž úmorné vedro a vypadá to na tropickou noc. Ale bazén je moc a moc fajn.

   Ospalá

Jana Š.


27.6.2006   Rubrika:   |   Komentářů 9   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Budujeme bazén – hurá!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Hankakovaverca
Hankakovaverca - 6.12.2019 15:36

Ano přesně tak, vnitřek je nerezový, a opravdu Vás to studět nebude to se nemusíte bát, na to je to vyhřívané. Platila jsem za ni do 30 tisíc korun. Podívejte se na stránky http://koupacisudy-bef.cz/

 
Lulakova
Lulakova - 4.12.2019 19:04

Takže vnitřek je nerez? nestudí to pak? kolik jste prosím za sud dala? bylo to hodně drahé? kde jste ho objednávala?

 
Hankakovaverca
Hankakovaverca - 3.12.2019 19:04

Máme doma na dvorku luxusní nerezový koupací sud, který je obložený dřevem, je to opravdová paráda, a díky nerezovému vnitřku je nesmrtelný.

 
Lulakova
Lulakova - 1.12.2019 18:40

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda máte doma některá koupací sud? narazila jsem na něj náhodou, a připadá mi to velice dobré.

 
Lucinka258
Lucinka258 - 8.10.2018 6:02

Vlastní bazén je skvělá volba. Já už si to bez něho nedokážu představit. Před pár lety jsme si koupili bazén zde: https://www.albixon.cz/ a jsme s ním stále maximálně spokojení. Už ani nevíme, jaké to je chodit na veřejná koupaliště.

 
donalabuznikova
donalabuznikova - 15.7.2018 15:36

Tak to je super, že jste se konečně dostali k budování bazénu, my si jej letos také koupili. Volba nakonec padla na velký nafukovací bazén z https://hrackyzadobrekacky.cz/hracky-na-zahradu/bazeny/bestway-57313-bazen-s-kartusovou-filtraci-fast-set-457x84cm

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 399801.
Archiv anket.