Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Áloisova nebezpečná anabáze Afrikou končí

Áloisova nebezpečná anabáze Afrikou končí

Je to všechno báječné, protože mám dovolenou. Lucku s Ríšou jsem vypravila na týdenní putovní skautský tábor. Lucka se hrozně těšila a Ríša hudroval, že neví, jak přežije v lese bez vymožeností techniky a o kolik informací za ten týden přijde. Hrozně mi připomíná brášku Petra, který jako dítě odmítal opustit civilizaci. Zato od dob dospívání mu spaní pod širákem vůbec nevadilo.

Martin s Michalem šli čistit bazén a Janka je popohání, protože se k němu hodlá nastěhovat na celý den. No a já mám čas v klidu dočíst dobrodružství Áloise a Bedřicha v Africe.

Jana Š.

 

Přepis poslední části dopisu.

Když se stroj vznesl, pelášili již po runaway leopardí muži. Jsou vskutku zavilí a krvežízniví!

Ve Windhoeku jsme se seznámili s vysloužilým pilotem, jenž věděl, že v hangáru je k mání bombardér Friedrich schäffen, co tu zůstal po Letov-Vorbeckovi. Najali jsme pilota, koupili letadlo, a tak jsme byli v Capetownu ještě o týden dříve než Vrána lodí ze Zanzibaru. V Johanesburgu si vyzvedl dědictví, najal kvalifikované stavaře, a ještě než začaly deště, odletěl Vrána naším „Béďou“ k Zambezi paviánibudovati obchodní stanici Aloiswille.

Premiér Herzog rád uvítal v Unii nového podnikatele. Jsi pro něho vhodný, neboť jsi běloch, ale nikoliv Angličan. Tvé německé jméno je již samo doporučením. Řekl bych: konec dobrý, všechno dobré! Basutové a Hotentoti jsou již dostatečně zkaženi civilizací, aby toužili po všem, co má bílý muž. Tvůj velkolepý záměr bude míti jistě úspěch.

Škoda jen té události se Zulukafrem Nelsonem! Když sis z něho na Strandu udělal boxovací pytel před jeho kamarády, bude ti Zululand uzavřen, on má vliv! Neschovat nás Kamuzu v té kůlně, byli by nás lynchovali!

Kamuzu je ale trefa, myslí mu to. A když jsi mu za odměnu nabídl studia v Americe, dal by za tebe život! A umí řídit automobil.

Cestou z Pretorie natrefili jsme v Mošonských kopcích na Mr. Jonese. Zkoumal zde ruiny staré říše Zimbabwe, obklopen tlupou zuřivých paviánů. Chtěli jsme je zahnati, ale hnali oni nás až do toho údolí. V husté džungli žijí tu ne sta, ale tisíce hadů. Střeží zde zříceniny prastarého města. Mr. Jones si je jist, že jsme nalezli bájný Ofir, kde národ Atlantů těžil zlato. To množství soch, sloupů a obelisků ze vzácného kovu tomu nasvědčuje.

Původně jsem myslel, že se výzkumu zúčastním, ale v Livingstonu zmínil ses, že se cestou ještě zastavíme v Bulawaio prozkoumati možnosti trhu v Matabelandu. Také jsi pravil, že ukázal-li já jsem ti Afriku, seznámíš mne s Amerikou.

Toto a dopis od mého obchodního partnera Štorcha změnilo můj program. Richard, jenž již rok sbírá přírodniny a ethnografické i historické artefakty v Radžastánu, navázal spolupráci s Britským museem a přislíbil účast nás obou.

Nyní jsem již v Durbanu a má loď zítra vyplouvá. Cestou chci ještě získati odměnu za odstřel lidožravého lva v Tsavo. Doufám, že při té rutinní práci si mé nervy odpočinou od zážitků s tebou. „Poněkud rušno“ jest silný tabák pro mne!

Přeji ti, příteli, šťastné a veselé Vánoce a mnoho pohlavní svěžesti v novém roce.

Bedřich

 

P.S. Obávám se, že ani napřesrok nemohu přijmout tvou milou nabídku. Richard již jménem nás obou přijal pozvání do Kumáonu od svého přítele, p. plukovníka Jima Corbetta. B.


10.7.2006   Rubrika:   |   Komentářů 4   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Áloisova nebezpečná anabáze Afrikou končí

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 399881.
Archiv anket.