Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Přežíváme horka

Přežíváme horka.

Už je zase plný dům – děti se vrátily. Bazén na zahradě jim přestal stačit, a tak je jako obětavá matka vyvážím k řece, kde se mohou ráchat denně se svými spolužáky. Martin je zase na cestách, takže se jim mohu věnovat.

Zrovna dneska jsme se dívali, jak přišel na naši oblíbenou pláž kluk se psem a nechal ho plavat mezi koupajícími. Mám zvířátka ráda, řeka teče, ale během odpoledne mi to nepřišlo jako dobrý nápad. Pejsek, zřejmě cvičený, se snažil zachraňovat všechny, kteří byli v řece, a ostatním zabránit, aby do vody vlezli. Nakonec jsme všichni společnými silami kluka se psem vyhodili a byl zase klid.

Lucka s Ríšou konečně letos plavou sami, ale stejně jsem měla oči na stopkách. Michal s Jaroušem se naparovali před místními kráskami a předváděli různé druhy skoků od parádních šipek po takzvané “prdeláky“, kdy voda stříkala na všechny strany. Dost kapek dostříklo i na děvčata na břehu, takže potěšeně ječela a předstírala, že jsou kluci hrozní.

Po očku je ovšem sledovaly a viděla jsem, jak bravurně Michal skáče, když ho zrovna pozoruje drobná dívenka v bílých plavkách. Vypadá to, že zlomené srdíčko se zahojilo a opět nastane hodinové šlechtění v koupelně.

Od vody jsme si rovnou zašli do pizzerie a děti si vybraly, na co měly chuť. Já jsem snědla sotva dva kousky pizzy a Michal celou svoji a ještě zbytek té mé. Navrch to zalil dvěma kofolami a spokojeně si hladil opálené břicho. Vypadal jako oteklá housenka.  Zajímalo by mě, kam to při své hubenosti naskládal, když já jsem byla po dvou kouscích naprosto sytá.

V pizzerii jsme potkali Hanku s Alešem. Lukáš je na táboře, a tak si to oba užívají. Jak to tak vypadá, možná se dočkáme ještě na podzim svatby. Dokonce se může stát, že Lukášovi na jaře přibude bratříček nebo sestřička, protože mi Hanka špitala, že si radši ještě koupí test v lékárně. Moc to Hance přeju, protože jim to s Alešem opravdu klape.

Pozvala jsem je na sobotní opékání na zahradě. To minulé se velice vydařilo, takže se na to těším. Jak to tak vypadá, do konce prázdnin budeme mít ten zahradní krb s grilem a udírnou. Martin, než odjížděl, ještě posílal mailem objednávku. Budu mít ještě týden dovolené v srpnu, tak se bude určitě v krbu opékat a zkusíme vyudit nějakou klobásku.

Je neskutečné vedro. Jdu se potmě ještě namočit do bazénku, abych mohla spát. Jak asi dneska v tom vedru nocuje Martin po dni v rozpálené kabině, na to ani nechci pomyslet. Ještě dva dny a už zase do práce, ach jo!

Smutná Jana Š.


20.7.2006   Rubrika:   |   Komentářů 1   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Přežíváme horka

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 399881.
Archiv anket.