Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Neuvěřitelné sexuální praktiky australských domorodců

Neuvěřitelné sexuální praktiky australských domorodců

O australských domorodcích toho moc nevíme. Až do doby, kdy začali Austrálii osidlovat bílí přistěhovalci, žili původní obyvatelé velmi primitivně, téměř na úrovni doby kamenné. Přesto i oni měli své zvyklosti, rituály a božstva. Na území celého kontinentu jich žilo několik set kmenů a každý z nich měl svůj po generace udržovaný způsob života. Některé zvyklosti byly naopak stejné napříč celou Austrálií.

Zajímavý je například jejich přístup k sexualitě a početí dítěte.

Domorodí Australané si soulož nespojovali s oplodněním. Oni vlastně vůbec netušili, že těhotenství je následek splynutí muže a ženy. Věřili, že k početí dítěte dojde tak, že do ženy přes pochvu vstoupí duch malého dítěte, které se po devíti měsících narodí. Samotné milování pak brali jenom jako příjemnou zábavu, kterou si užívali, dokud jim to zdravotní stav dovolil. Aby ale muži nebyli z početí dítěte úplně vynecháni, věřili, že muž svým penisem ženu „otevírá“. Tím umožnil duchovi, aby se mohl pohodlně dostat tam, kam potřeboval.

domorodá ženaJestliže chtěla žena otěhotnět, musela se vypravit na nějaké posvátné místo, usednout a široce roztáhnout nohy, aby do ní mohl duch vstoupit.

Je jasné, že díky této víře si s nějakou antikoncepcí moc hlavu nelámali. Ženy tak bývaly těhotné velmi často, ve většině případů i 18x za život.

Sexualitě pak domorodci přikládali velký význam. Některé obřady, ve kterých byla dospívající mládež přijímána mezi muže a ženy, jsou poměrně otřesné.

Chlapci, kteří se měli stát muži, museli dokázat, že vydrží snášet bolest a jen tak něčeho se nezaleknou. Byly jim třeba vyráženy přední zuby a jejich tělo bylo postupně zohyzďováno mnoha hlubokými zářezy, po kterých zůstaly již nikdy nemizící jizvy.

Ani dívky to neměly jednoduché. Každý kmen měl jiný obřad zasvěcení. Někde je do tajů dospělosti pohlavního života zasvěcovaly zkušenější domorodciženy, jinde si tuto záležitost vzali na starost muži.

Dívku odvedla skupina mužů do buše, kde ji nejprve všichni postupně zbavili panenské blány tím, že do ní vložili prsty. Pak s ní všichni vykonali soulož. Nesměli do ní ale pustit své semeno. To zachycovali do speciální nádoby a dívka jej pak při slavnostním obřadu musela vypít. Teprve potom byla přijata mezi dospělé.  

Po tomto zasvěcovacím obřadu se mladí lidé hned nevdávali ani neženili. Užívali si svobodného (a velmi promiskuitního) života. Až po nějaké době docházelo ke sňatkům, přičemž prvním manželem mladé dívky většinou býval o mnoho let starší muž, který ji dokonale zasvětil do manželského života. Po jeho smrti se pak mohla provdat za někoho sobě věkově bližšího.

Meryl


13.9.2012   Rubrika: Společnost   |   Komentářů 15   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,4/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Neuvěřitelné sexuální praktiky australských domorodců

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
orinka
orinka - 13.9.2012 15:42

Almega: uvědom si, že oni se tam stravují naprosto jinak než my, kdo sní živou larvu, nemá problém ani s ničím takovým...smajlik - 26

 
Santé
Santé - 13.9.2012 13:52

Tak ty knížky jsem si našla na netu, tak budu číst v mobilu. Jsme zvědavá... smajlik - 31smajlik - 31

 
Almega
Almega - 13.9.2012 11:59

Hnus,hnus,hnus!!! Po takovémto obřadu se divím,že dívčiny nevzaly roha a neudělaly se někde pro sebe,bez mužů...

 
Santé
Santé - 13.9.2012 10:20

Tak já bych smajlik - 70 smajlik - 70 smajlik - 70 smajlik - 76 smajlik - 20

 
Florencie
Florencie - 13.9.2012 9:46

No fuj, vypít kýbl spermatu smajlik - 76

 
orinka
orinka - 13.9.2012 8:32

V knížce Poslední svědkové pravěku nebo ve které jsem se naopak dočetla o pro mě naprosto nezapamatovatelných pravidlech příbuzenství. Na to snad mají Aboriginci speciální vysokou školu, protože já z toho byla jelen. A přitom to byla pravidla jasná a nepřekročitelná. Jiný kraj - jiný mrav. Kdo by se chtěl poučit, ať si sežene knihu Morganová - Poselství od protinožců. Současná doba a zážitky lékařky, která podnikne putování po nehostinných pláních Austrálie společně s domorodci. Hodně pochopí a hodně se i naučí. Velice čtivé. Austrálie je opravdu země kontrastů a co se nám zdá hnusné, tam je přirozené a logické.smajlik - 26

 
matysek
matysek - 13.9.2012 8:25

smajlik - 76

 
loupák
loupák - 13.9.2012 7:50

Zajímavý článeksmajlik - 47..jiný kraj jiný mravsmajlik - 26

 
zonan
zonan - 13.9.2012 7:11

Doporučuji knihu Poselství od protinožců a Poselství z věčnosti od lékařky Marlo Morganové, která několik měsíců putovala s australskými domorodci divočinou.

 
Gorawen
Gorawen - 13.9.2012 6:29

smajlik - 48

 
dadka
dadka - 13.9.2012 6:19

No chudáci holky,když se na nich vysřídal hned napoprvé celý kmen!!smajlik - 76

 
kareta
kareta - 13.9.2012 1:09

gang bangsmajlik - 68

 
kareta
kareta - 13.9.2012 1:09

gang bangsmajlik - 68

 
modroočka
modroočka - 13.9.2012 0:36

pedofilové!

 
surika7
surika7 - 13.9.2012 0:11

Jako poznatky s historie to člověk přečte s úsměvem.... byť s pohledu dnešní doby velmi primitivní záležitost, ale třeba se v té dávné době zase tolik neznásilňovalo jako dnes, každá doba má holt své pro i proti.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127930.
Archiv anket.