Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Od opičáka k člověku aneb jak nás průs...hlad naučil myslet. Výňatek z člověkologie 1.

Od opičáka k člověku aneb jak nás průs...hlad naučil myslet. Výňatek z člověkologie 1.

Třetihorní myjocén byl malý ráj na zemi. V Africe naši prapředci skotačili po stromech, banánů a různých brouků bylo habaděj a tak kromě piškuntálií a sexu neměli co na práci. Ale to se mělo brzy změnit! Jsou lidi, kteří tvrdí, že se z opic stali lidi proto, že se s nimi spářili mimozemšťani. No, nevim, úchyláků je dost a možná i mezi Ufouny, to nejspíš nese civilizace. Co na to vědci? Taky věda prý radši hledá příčiny od přirození a má pro to vlastní vysvětlení. Podle vědců to prý změnil globální Klíma. Nevim, kde se tu vzal, když člověk ještě nebyl, možná to byl ten mimozemšťan a na teóryji páření přece jen něco bude!

Ale je fakt, že první krok směrem k člověku nastal mezi opičáky asi před patnácti milijóny let a to byla doba, kdy začala praskat Afrika. A nebyla to žádná pr...prkotina! Puklo to od Mozambíku po Etyjopyji a hned všude samá sopka, až z toho byly ty hory, kde dnes žijí gorily, co se tam vyvinuly z našich společných předků. Na východ od hor vznikla pustá savana a tam prapředci měli pěkně vysoko do žlabu. Ve vysoké trávě žily různé potvory, které si na nich s gustem pošmákly. Předci už neměli přehled jako na stromě. Aby ve vysoké trávě mohli vyhlížet ty potvory, jako byly šavlozubé kočky a medvědí psi, museli se postavit na zadní a to jim už zůstalo.

Tenkrát to taky do Německa napral pořádný šutr z vesmíru a byla to taková pecka, až z toho vyschlo Středozemní moře a od něj se k jihu šířila poušť. Bylo po ráji. Chvíli zima, chvíli vedro, uragány, povodně a požáry. Prapředci měli na kahánku, žrádla čím dál míň a aby nevychcípli, museli začít přemýšlet.

A jak si tak mutovali hlavu, náramně jim to prospělo. No, když vám lítají pečení holubi do huby, nic nevymyslíte, páč nemusíte. Banány a bobule tam už nebyly k sehnání, brouků jako šafránu a tak prapředci začali žrát i mršiny. Možná řeknete fujtajbl, ale mršina je bílkovina a z bílkoviny roste mozek. Všimněte si, až na slona, šelmy jsou chytřejší, než dobytek. Ty šelmy se samozřejmě dělit nechtěly a tak se předkové naučili používat klacek a šutr. A to je polidštilo. Hele, co dělá člověka člověkem? Práce? Ale kdež, pracují i mravenci! Nástroje? Ty znají i šimpanzi, ba i vrány. Ale používat zbraně, na to jsme kabrňáci, to zvířata neumějí. A dovedli jsme to takové dokonalosti, že i planetu můžeme planetu poslat do luftu! A jako trénink jdeme po krku sami sobě. Ale to jsem odbočil, tak zpátky!

Tyhle klímatické průšvihy měly hlavní podíl na tom, že se v Africe z opičáka vyvinul lidoop, který se stal pradědečkem nás a šimpanzů. Byl to ten Rómapištěk. Ale nedejte se zmást, Rómapištěkové nebyli Romáci, páč Romáci nepatří k lidoopům, ale k vývojově nejpokročilejším lidem! Rómapištěk se o vývoj lidstva zasloužil hlavně tím, že vynalezl krádež žrádla a hlavně válku. To opičáci a dokonce ani gorily neumí, zato nám a šimpanzům to jde moc dobře! Zvlášť nám! Válka a krádež je totiž to pravé ořechové pro vývoj mozku! Schválně: víte kolik od začátku dějin bylo let, kdy byl na celém světě mír? Sedm, ani o rok víc! Ale to jsem odbočil, tak zpátky!

Takle si předkové žili ve východní Africe asi deset milijónů let, až se z nich vyvinul Australopištěk. Ale nedejte se zmást, nežil v Austrálii, ale pořád v vývoj člověkaAfrice, to si jen tak z nás vědci dělají šprťouchlata! Tihle Australopištěkové už vymutovali mozek na dvojnásobek a někteří se v té kriminalitě a válčení zdokonalili tak, že těm zaostalejším začali dávat pěkně na pr...ty zaostalejší zahnali zpátky do džungle. Ti si museli říct „zpátky na stromy!“, narostlly jim z toho zase ruce i na nohách a stali se z nich šimpanzi.

Zatímco z těch, co zůstali v savaně vznikl první pračlověk, Homouš erektus, čili Člověk ztopořený. Jestli vám to jméno něco naznačuje, tak máte asi pravdu, páč Erektus se tak množil, že mu Afrika začala být těsná a rozlezl se po světě od Evropy po Čínu a Malajzii. O vývoj člověka se zasloužil především tím, že se naučil používat oheň a vynalezl kanibalizmus. Byl to velice úspěšný druh člověka, páč poslední se nám povedlo vymlátit sotva před desetitisícem let!

Ti, co zůstali v Evropě a na Blízkém Východě se pak vyvíjeli dál. Museli, páč měli další průs...problém. Začaly totiž doby ledové. A to měli teprv vysoko do žlabu! Už si nevystačili jako sběrači bobulí a mrchožrouti, museli se naučit lovit! A že žili v takové ledárně, vymysleli si oblečení. No, nečekejte, že mezi nimi byl nějaký Lévi Štraus nebo Versáč. Jen se zprvu balili do kůží, ale mutovali si mozek, až vymysleli spony a jehlu. A pěstní klín, kopí a škrabku na kůže. A byt v jeskyni. A tak se díky mrazu vyvinul Neandrtálec.

Pamatuju si obrázek ze školy, kde byl neandrtálec jako takový hnědý celochlupatý poloopičák. To je typický příklad toho, jak si vědci vymýšlí, když houby vědí, jen aby vypadali chytře. Dneska už se ví, že neandrtálec byl modrooký blonďák, skoro áryjský typ, a nebyl o nic škaredější, než třeba Mick Jágr z Roulinstouns!

Další a poslední druh člověka se vyvinul zase v Africe, je to asi dvě sta tisíc let a protože tenkrát v Africe počasí celkem ušlo až na trochu sucha, mám za to, že za pokrok může nejspíš mord a rozvoj válečných technologijí vůbec. Vymyslel si kopí, vrhač oštěpů, bumerang, luk a šípy a různé pasti a vychytávky. A množil se a množil. To mu ostatně zůstalo dodnes. A když se začal rozlejzat po světě, nepřežili to ani jiní pračlověci, ani mamuti. Zlikvidýroval přírodu skoro kompet, zahájil nové hromadné vychcípání a dotáhl to až ke hvězdným válkám!

Ece homouš! Ano, to byl náš předek, který ty ostatní vymlátil. Vědci avšak nenazvali Andrtálec, nýbrž Homouš sapijens, čili Člověk rozumný. No znáte lepší vtip? Páč jestli má někdo rozum, člověk to určitě není! Vidíme to denně kolem nás! Jenže ty blbosti, co denodenně děláme a které nám zbytečně ztěžují život, nás nutí hódně si namáhat mozek, abychom tu vůbec přežili! Války, drahé žrádlo a léky (o doktorech nemluvě), daně, pojištění, sociálka, poplatky, exekuce, poslanci, mafie, ouřady, nezaměstnanost, gastarbajtři, výpalné nepřizpůsobivým, korupce, tunely v rozpočtu a tak dál a tak dál a tak se vezem dál až do pr...až do černé díry! A tak se jistě homouš sapík bude intenzývně vyvíjet dál k úplné dokonalosti!

Jaký asi bude další vývojový stupeň člověka? Mutant, kyborg nebo čip? Nebo včelička pilně a bez osobních nároků pracující pro blaho své královny, včelička, která uživí i nějakého toho parazita?

Gargamel


3.10.2012   Rubrika: Lidské osudy   |   Komentářů 7   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,6/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Od opičáka k člověku aneb jak nás průs...hlad naučil myslet. Výňatek z člověkologie 1.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
orinka
orinka - 3.10.2012 16:45

Kadla: však ten je tak ošklivej, až je krásnej. Pořád dumám nad tím, jak se v takové kondici vůbec dožil, když tolik řádil?smajlik - 55smajlik - 64

 
Ruzovyelf
Ruzovyelf - 3.10.2012 12:45

smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68dobry smajlik - 47

 
Kadla
Kadla - 3.10.2012 10:47

smajlik - 34Úžasné....
Mick Jágr mě dostal... smajlik - 16

 
LenkaT
LenkaT - 3.10.2012 9:03

díky za pobavení, poučení smajlik - 47smajlik - 68

 
mam-ča
mam-ča - 3.10.2012 9:03

smajlik - 16 Hezký ! smajlik - 16

 
orinka
orinka - 3.10.2012 8:51

Pobavilo mě to po ránu, dětem by se to určitě líbilo, je to i zapamatovatelné. Leč paní učitelce asi těžkosmajlik - 98

 
Milda3
Milda3 - 3.10.2012 8:46

smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127930.
Archiv anket.