Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Spoléhat se na stát nestačí

Spoléhat se na stát nestačí

Být samostatná znamená nečekat na cizí pomoc. A krom jiného také nespoléhat se na sociální systém.

Na jedné straně odvádíme státu vyšší pojištění a platíme poplatky u lékaře, na straně druhé první tři dny stonáme „zadarmo“ a stále méně lidí dosáhne na nejrůznější sociální dávky. Důchod je pak kapitolou sám o sobě. Mezi lidmi se už pomalu ale jistě zažívá rčení o tom, že se žádného důchodu vlastně ani nedočkají.

Věděli jste?

Stát stále zpřísňuje pravidla pro vyplácení sociálních dávek, jako jsou třeba invalidní důchody. Například v roce 2010 se staly nově invalidními 4 ženy z 1 000 starší 40 let, ale pouze jedné ženě byl přiznán nejvyšší stupeň invalidity.

Nejde pouze o státní škrty v rozpočtu, některá omezení přicházejí i ze strany EU, jako například to, které zakazuje pojišťovnám ohlížet se při stanovení sazeb na pohlaví klienta. Výsledkem bude zvýšení pojistných sazeb pro ženy.

Pojištění pro ženy bude od roku 2013 dražší

Dnes mohou ženy získat pojištění s nižší sazbou než muži. Koncem roku 2012 ale vstupuje v platnost nařízení EU a muži i ženy budou mít sazby ve stejné výši. Do 20. 12. letošního roku se ženy mohou pojistit ještě za stávajících (tedy výhodnějších) podmínek. Více zde.

myslíme na ženySituace snad není tak černá, ale přesto nic nezkazíte, pokud se rozumně zamyslíte nad tím, co můžete sami udělat pro to, abyste se zajistili na stáří a ochránili sebe i své blízké pro případ, že se vám něco stane.

Možností se naštěstí nabízí celá řada. Pokud byste se rozhodli například pro životní pojištění, není vhodnějšího okamžiku, kdy jej uzavřít. Produktová manažerka životního pojištění České pojišťovny, Markéta Škvorová, doplňuje: „Do Vánoc mohou ženy na pojištění výrazně ušetřit. Bohužel povědomí o této skutečnosti mezi ženami není velké. Snažíme se to změnit, nejen proto je pro nás rok 2012 Rokem ženy.“

Vyhrajte šperk Swarovski či parfém Versace

Česká pojišťovna nyní v rámci kampaně Rok ženy připravila pro ženy (a nejen pro ně) atraktivní soutěž, v níž mohou každý týden vyhrát parfém Versace BrightCrystal, a po skončení soutěže také stylové šperky značky Swarovski. Prvních tři sta soutěžích obdrží navíc jako malý dárek přívěsek ve tvaru srdíčka.

Stačí pouze vyplnit jednoduchý formulář na soutěžních stránkách Myslíme na ženy.

Komerční článek


30.10.2012   Rubrika: Společnost   |   Komentářů 5   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Spoléhat se na stát nestačí

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
sharon
sharon - 30.10.2012 14:57

Pampeliška: ano plaťme celej život i zdravotní a pak i za obyčejnou plombu zaplaťme.......proč ne když si pak pojišťovny staví paláce..........

 
Pampeliška
Pampeliška - 30.10.2012 14:22

od státu nic nečekejme, ale plaťme čím dál větší daně jako pitomcismajlik - 36

 
monia
monia - 30.10.2012 14:16

Ano, od prosince se srovnávají sazby pojistného u žen se sazbami mužů. Jednoduché, prosté sdělení a ty řeči okolo nemusely být. smajlik - 42 Je to reklama České pojišťovny, dámy, v tom je náš stát, řekla bych nevinně. smajlik - 64

 
Světlonoska
Světlonoska - 30.10.2012 13:57

Viz Skarty.......smajlik - 76

 
Světlonoska
Světlonoska - 30.10.2012 13:53

Připadá mi to ne jako demokracie ale jako diktatura,a co nepřizpusobiví občané..ti budou vše brát dál,že...?????smajlik - 82

 
sharon
sharon - 30.10.2012 13:45

mě ten náš stát přímo s..er...e , jinak to nelze napsat....smajlik - 37

 
evropka
evropka - 30.10.2012 13:29

TO NEJDE ANI ČÍST..smajlik - 48

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146972.
Archiv anket.