Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Dobrodružství pod stromečkem. Tip na knižní dárek.

Dobrodružství pod stromečkem. Tip na knižní dárek.

Pohoří Harz působí sekta, která každoročně v den čarodějnic slaví výročí úmrtí mýtického krále Gilgameše. Součástí rituálu je vyvolávání babylonského démona všech větrů, s jehož pomocí chce sekta ovládnout svět. Pro úspěšné dokončení rituálu potřebuje bronzový disk s magickou kresbou, který byl nedávno nalezen nedaleko městečka Nebra a je uložen v depozitáři Národopisného muzea.

Zkoumáním záhadného disku je pověřena archeoložka Hana Petersová. Pátrání ji zavede do Egypta, Skotska, ale i do Nebra, kde se seznámí s napohled sympatickým advokátem Michaelem. Netuší však, že v blízkosti Nebry, v nekonečném labyrintu podzemních jeskyň číhá pradávná síla, démon, jenž před 20 lety unesl a snažil se rituálně obětovat čtyři děti, z nichž třem se podařilo uprchnout.

Vše nasvědčuje tomu, že teď čeká právě na ni…

V Německu bestsellerový autor, uvádíme na trh první titul


Máte rádi dobrodružství, napětí a záhady? Pak jistě uvítáte uvedení knihy Nebra německého autora Thomase Thiemeyera na český knižní trh. Děj se odehrává v současnosti a hlavní postavou děje je archeoložka Hana Petersová, která je pověřena zkoumáním záhadného disku nalezeného nedaleko městečka Nebra.

Bronzový disk má údajně sloužit k rituálu, který každoročně v den čarodějnic (Valpružina noc) provádí v pohoří nebraHarz sekta slavící výročí úmrtí mytického krále Gilgameše. Součástí rituálu je vyvolávání babylonského démona všech větrů, s jehož pomocí chce sekta ovládnout svět. Pro úspěšné dokončení rituálu potřebuje právě tento bronzový disk s magickou kresbou.

Pátrání po původu a obsahu disku zavede Hanu do Egypta, Skotska, ale i do Nebra, kde se seznámí s napohled sympatickým advokátem Michaelem. Netuší však, že v blízkosti Nebry, v nekonečném labyrintu podzemních jeskyň číhá pradávná síla, démon, jenž před 20 lety unesl a snažil se rituálně obětovat čtyři děti, z nichž třem se podařilo uprchnout. A vše nasvědčuje tomu, že teď čeká právě na ni…

Autor knihy Thomas Thiemeyer studoval umění a geologii v Kolíně nad Rýnem. V roce 1989 byla vydavatelstvím Ravensburg, kde pracoval od roku 1987 jako grafický poradce a vytvářel layouty, vydána první kniha s jeho ilustracemi Velká kniha pravěkých ještěrů (Das groβe Buch der Saurier). Poté se osamostatnil a odstěhoval se svou ženou do Stuttgartu. Jako umělec na volné noze ilustroval hry, knihy pro děti, obaly knih apod. Jeho díla byla několikrát oceněna cenou Kurda Laβwitze a cenou německé fantasy literatury.

Během let se víc a víc věnoval psaní. V roce 2004 se díky nakladatelství Droemer Knaur objevil jeho debutový román Medusa (do češtiny přeložen jako Kamenné oko). Většina jeho románů se stala bestsellery a byla přeložena do několika jazyků. Příběhy Thomase Thiemeyera zachovávají tradici klasických dobrodružných románů. Vyprávějí o nálezu zaniklé civilizace a hrozbě vyvolané záhadnými silami.

Redakce


3.12.2012   Rubrika: Knižní recenze   |   Komentářů 4   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Dobrodružství pod stromečkem. Tip na knižní dárek.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
helena123
helena123 - 11.12.2012 12:41

Já jsem tuhle knížku četla, dobrodružství a fantazy mě baví a Nebra je podle mě velmi hezky a čtivě psaná.

 
Almega
Almega - 3.12.2012 19:14

Světlonoska: pro mně vždycky bude kniha na 1. místě...nějaká elektronická -to není ono,je to krám,když nebude elektrika,tak nebude ani co číst...

 
Světlonoska
Světlonoska - 3.12.2012 14:31

U mě byla také vždy hlavní kniha pod stromkem,též literatura faktu,záhady apod.Ježíška jsme dávno zrušili,co mě zajímá,si lovím na smajlik - 22

 
Almega
Almega - 3.12.2012 11:04

Knihy pod stromeček beru vždycky,i když je pro mně těžké něco najít,co jsem ještě nečetla...Ale takovéhle fantazie nečtu.Nejraději historie faktu a životopisy.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 152695.
Archiv anket.