Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Vědmy, proroci, rok 2012 a konec světa. Výňatek ze záhadologie 1.

Vědmy, proroci, rok 2012 a konec světa. Výňatek ze záhadologie 1.

Je to teď všude. V novinách, v časopisech, na internetu i v televizi. Všude se nám valí do hlavy, že 21. prosince 2012 má být konec světa. Všichni proroci, vědmy i staří Májové se na tom prý shodli! Dal jsem si tu práci a všecko to proštudoval a teď nevim, jestli se o tom tolik píše proto, že jinak není o čem, nebo aby nezbylo místo na to, co se děje doopravdy.

Páč se furt něco děje a většinou samé průs... nic pěkného, co nám může spadnout na hlavu, ani nemusí jít o meteoryt! Ale o tom médyja ani muk. Oni to s námi myslí vlastně dobře. Páč co oko nevidí (nečte), to hlavu nebolí! Většinou se lidi stejně zajímají jen o výpis z účtu a to je někdy hotová šifra mistra Leoparda a pak jim z toho hučí mezi ušima anebo o drby v bulvárním tisku a to jim zase mozek vypláchne. Mít dobře vypláchnutý mozek je dneska „in“. Páč blahoslavení chudí duchem, neboť jejich je království nebeské! Ale to jsem odbočil, tak zpátky!

A tak ze všech těch proroctví v médyjích uhňácali kuličku jako brouk hovnivál a tou nás teď krmí, až budeme mít v hlavě taky ho...to samé, co v kuličce. A lidi jim to baští a je to dobrý byznys. A lidi nevidí, jak se to s nima koulí a to někomu vyhovuje. A kdo vidí, stejně si hledí svého, košile bližší než kabát, po nás potopa, no a co! Stejně bude konec světa! Ale to jsem odbočil, tak zpátky!

Jak to teda s námi bude? Přijde konec světa nebo ne? Nejlíp, když si probereme, co vlastně proroci říkají doopravdy.

Asi nejslavnější je ta biblická Apokaklipsna svatýho Jána. Ten vyhrožuje, že konec světa fakt přijde a s ním Bóží soud. Na Zem namaká Ancikrist a lidi mu budou zobat z ruky a pak na něj vyrukuje Kristus s nebeskou armádou a nezůstane kámen na kameni! A pak nám všem spočítá, kdo že to pískal v kostele! No, nebudu vás napínat, pokud jde o skóre, tak nenajde ani padesát spravedlivých! Tak nevim, proč si aspoň trochu nepísknout, když se stejně předem ví, že budeme v pr...že nás čeká očistec! Leckdo ho má už teď. Ale to jsem odbočil, tak zpátky!

Kdy že to nastane? O datumu Jenda pomlčel, ale poznáme to prý podle toho, že se zjeví čtyři žokejové apokaklipsny: Hlad, Nemoc, Válka a Smrt. To vám řeknu, to je nápověda za všecky prachy! - Hlad. Co vim, toulá se tu pořád, většinou v Somrácku, Bankladéži a dalších egzotyckých destylacích. U mě se někdy staví před vejplatou. Je to můj dobrý kamarád, páč je to nejlepší kuchař!

- Nemoc. To je nějaké znamení? Vždyť chřipku může mít i prase! A co by si bez nemocí počali hypochondři?

- Válka. To už by byl konec světa tisíckrát! Válka je náš oblíbený sport. Někdo si na ni hraje, nejlíp na cizím hřišti, ostatní fandí. Ostatně říkat, že se válčí, je dneska neslušné. Jen se vyváží komunyzmus, demogracie nebo lidská práva. A občas někoho přejedou, no!

- A Smrt? S tou vyhlídkou se každý živý tvor už narodí. A když přijde, nastane pro něj konec světa, páč filozofousové i fyzici jsou zajedno, že bez pozorovalele není obrazu! Ostatně smrt to má u mě dobrý, nejde zkorumpovat a nezná protekci, bere všecko! Ještě nikdo, teda kromě Dařbujána, na ni nevyzrál. Jestli v tom má Jenda pravdu, není se čeho bát, není to nic, na co bysme už nebyli zvyklí! Tak jsme se dobrali, že svatý Ján datum neví a nám prozradil ho...houbeles! Vlastně ještě napsal, že než ten mazec začne, tak na východě zazáří hvězda zvaná Pelyněk. Mimochodem – vite, že pelyněk se ukrajinsky řekne černobyl?

A co věštily Sybyly? Datum si taky nechaly pro sebe, ale konec světa přijde prý, až se ženy budou oblíkat jako muži a budou nosit krátké vlasy, zatímco chlapi dlouhé. No, já k holiči nechodím, o módu se nestarám a lidí si moc nevšímám. Takže to s tou módou asi líp posoudíte vy.

Největší věštecká serebrýta je určitě ten Kostradámus. To byl takový slavný kastrológ. Žádný konec světa nepředpověděl, jen nám slíbil, že bude dostatek válek, že s nebe sestoupí Vládce děsu a že kdo se bude chtít v Evropě domluvit, má se naučit čínsky nebo arabsky. Datumům se důsledně vyhýbal, ty se musí hádat, ale bádatelé mu jednu předpověď odhadli na rok asi 3650, což není letos.

Pak je ten prorok, co mluvil ze spaní, Eda Kejs. O roce 2012 ani muk, o konci světa jakbysmet. Jen sliboval, že až lidi objeví Atlantýdu, což se stalo letos, bude dostatek povodní, hurykánů a bude bouchat jedna sopka za druhou. A přijde zemětřesení tak strašné, že se Kalifórnye utrhne a spadne do móře. No tak, tamní domorodci se můžou učit plavat, tím nic nezkazí, ale žádnou panyku! Když to Éda popisoval, tak ještě gubernátor Árny nebyl na světě!

Vůbec, já bych ty proroky nepřeceňoval, kdo je neomylný! To taky někdo věštil, že až bude Anežka Česká svatořečená, bude v Čechách konečně blaze. Stalo se – a podívejte, kam to s námi jde! Do pr... no, já bych věděl! To Slepý mládenec to zase viděl jinak. To prý pojede vozka přes rumiště, tu ukáže bičištěm na ruiny a řekne: „Tak tady kdysi stávala Praha!“ Jenže na to nemusí přijít konec světa, ani nemusí být válka. Ještě párkrát půjdeme k volbám a Praha radši spadne sama! Taky přihodím proroctví - I pojede řidič v džípu přes rumiště, zamžourá svýma šikmýma očima, ukáže na ruiny a řekne: „Tak tady kdysi žil jeden zvláštní národ Če-ši, který byl tak dlouho sametový, až vymřel hlady!“ Ale to jsem odbočil, tak zpátky!

Taky vám zamotala šišku záhada do kamene vytesaného májského kalendáře? Prý končí 21.12. 2012, dál není potřeba, páč svět končí! Inu, takhle to datum přepočítali někteří současní bádatelé. Ale jiní to počítali jinak a rozcházejí se spolu ve výpočtech o desítky, ba i o stovky let. Májové ale o žádném konci světa nepíšou. U nich jde o konec velkého kalendářního cyklu. Jako když sklapnete knihu a vezmete novou. Řekněme, že to někdo spočítal správně a cyklus končí letos 21. prosince. Takže máme datum. Ale čeho? Kalendáře! 21. 12. 2012 bude takový Velký silverstr, jaký mohou Májové slavit jednou za 5 125 let.

Jo, mimochodem, v roce 2010 našli archeolózi v Gvatemále další májský kalendář, který končí v roce 7500. Takže sýčkům a bubákologům asi sklapne. Záhada magického data 21.12.2012 je konečně odhalena: tvůrci dosud známého májského kalendáře prostě došel kámen!

A tak se nebroďte depkou a nemyslete na konec světa, ale na to, že budou Vánoce, svátky míru a lásky!

Gargamel


17.12.2012   Rubrika: Události ze společnosti   |   Komentářů 13   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Vědmy, proroci, rok 2012 a konec světa. Výňatek ze záhadologie 1.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Křeček
Křeček - 17.12.2012 21:17

Já ještě čekala podpis Kelišová smajlik - 98smajlik - 68

 
matysek
matysek - 17.12.2012 15:54

supersmajlik - 5

 
sharon
sharon - 17.12.2012 14:38

dnes je o tom i pěkný článek v Blesku pro ženy......
Gargamel:smajlik - 47

 
monia
monia - 17.12.2012 12:52

Almega: Konec světa podle bible? o tom slyším poprvé, vždyť v bibli nic takového není. smajlik - 64

 
ajjana
ajjana - 17.12.2012 10:13

smajlik - 47smajlik - 47 super čtení

 
krasaka
krasaka - 17.12.2012 10:03

Gargamel : smajlik - 5 smajlik - 68 smajlik - 34 smajlik - 47 smajlik - 31

 
Světlonoska
Světlonoska - 17.12.2012 9:28

Pokud na to lidstvo bude hromadně myslet,něco jen přivolá silou vůlesmajlik - 76co má přijít přijde,at je to psáno či ne,změny už probíhají,takže je známe...ostatní je opravdu mezi nebem a zemí..smajlik - 62

 
Linda
Linda - 17.12.2012 9:17

Nahodou kdyz se podivam kolem sebe, prusvihy kam oko dohledne a minimalne polovina z nich neresitelna.... takovy konec sveta neni zase az taaak spatny nápad smajlik - 42, ale jak rika PEGG at je to rychly....... ono je sice hezky byt ten hrdina co vsechno prezil a vstava z mrtvych, ale co pak tady na zemekouli sam a bez niceho, skutecne nejsem jeskynni clovek a mam rada vydobytky techniky

 
Almega
Almega - 17.12.2012 8:55

Konec světa předpovězený dle bible měl být již v roce 1844....Čili se ničím nestresujme a pohody si užívejme!!!

 
PEGG
PEGG - 17.12.2012 8:54

"pak jim z toho hučí mezi ušima "smajlik - 34smajlik - 47
No i kdyby měl někdo z těch věštitelů pravdu a konec světa se blížil, tak co? Hlavně aby to bylo rychle, nechci umírat hlady a zimou, to ať mě raději spláchne obrovská vlna nebo pohltí sopkasmajlik - 68 Věci, které nedokážu ovlivnit, nestojí za paniku ani stressmajlik - 61smajlik - 105

 
loupák
loupák - 17.12.2012 7:58

Gargamel: smajlik - 47smajlik - 68 díky moc,tohle odlehčení jsem přesně potřebovala,ani nevíte,jakou jste mi udělal po ránu radostsmajlik - 105

 
YXH
YXH - 17.12.2012 4:50

sallie: Jo souhlasim, taky aspon jsem se pobavilasmajlik - 68smajlik - 47
Takhle se strasilo rokem 2000 preci taky ne smajlik - 68

 
sallie
sallie - 17.12.2012 3:30

konečně nějaké rozumné shrnutí problematiky konce světa smajlik - 47

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 420627.
Archiv anket.