Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

„Mrtví jsou moje silná stránka!“

„Mrtví jsou moje silná stránka!“

Provinilé slasti, první díl série Anita Blakeová – lovkyně upírů, byly vydány již v roce 1993, tedy v době, kdy se Meyerové o třpytivých upírech zatím jen zdálo. V době, kdy krvesajům nikdo nedával šanci na přežití a nejvíce se prodávaly harlekýnky, se na trhu objevila hrdinka, která do celého světa hrdě vykřikovala: "Já s upíry nechodím. Já je zabíjím."

Anita Blakeová prorazila cestu dalším dark fantasy příběhům s upíří tématikou a stala se kultovní sérií žánru. Po celém světě se prodalo více než 6 milionů výtisků přeložených do šestnácti jazyků a dočkala se i komiksového zpracování.

 

V knižní edici Fantastická Epocha (www.epocha.cz) vychází pod názvem Rozesmátá mrtvola reedice druhého dílu série Anita Blakeová – lovkyně upírů od americké autorky Laurell K. Hamiltonové.

Anita Blakeová pracuje jako nekromantka v St. Louis. V jejím světě vedle lidí žijí svobodně i další bytosti – vlkodlaci, zombie nebo třeba upíři. Právě od nich si Anita vysloužila přezdívku Popravčí, protože kromě oživování mrtvých se živí i lovem a likvidací zdivočelých krvesajů. Anitina dobrodružství hraničící s paranormální detektivkou jsou protkány erotikou a vztahovými peripetiemi, které Popravčí řeší s nejednou nadpřirozenou bytostí. Ve světě Laurell K. Hamiltonové, kde každá vteřina může být tou poslední, se do popředí dostává spíše animální přitažlivost a pudová primitivnost. Anita není žádná náctiletá naivka, která v rohu vzdychá po svém vyvoleném, ale sebevědomá a silná žena, která si umí jít za svým – i v otázkách vztahů.

Anotace:

„Jsou horší bytosti než zombie, které se vám mohou jedné temné noci vyšplhat do okna. Většinu z nich vynalezla Dominga Salvadorová. Budu se ptát nejmocnější vaudunské kněžky v celých Spojených státech – ne-li v celé Severní Americe – jestli náhodou neoživila zombii. A jestli ta zombie náhodou nechodí kolem a na její příkaz nevraždí lidi. Zbláznila jsem se? Možná.“

Pověst mocné oživovatelky přivádí za Anitou lidi s nejpodivnějšími požadavky, ale někdy ani ona nic nezmůže bez oběti, která by byla příliš vysoká. Jenže vysvětlujte to arogantnímu milionáři, který si myslí, že si za peníze může koupit kohokoli – nebo beztrestně sáhnout k tvrdším přesvědčovacím metodám.

Na Anitu však neplatí ani násilí, zvlášť když je společně s policií na stopě záhadné vraždící zombii, která terorizuje poklidné předměstí, a člověku, jenž ji stvořil. Co jsou pěsti a pistole proti moci, která povolává mrtvé z hrobů a dokáže zabíjet i na dálku? Moci, jež ani samotné Anitě není tak docela cizí…

Série Anita Blakeová čítá již devět vydaných dílů a spolu s dalším novým dílem vydává Nakladatelství Epocha dotisk jednoho staršího v pevné vazbě a v nové grafické úpravě. Spolu s novým vydáním nabízí nakladatelství Epocha exkluzivní možnost vyměnit si „staré“ díly série za ty „nové“, na které čtenáři v takovém případě dostanou 50% slevu! Aktuálně měníme díly Provinilé slasti (1. díl), Rozesmátá mrtvola (2. díl) a Cirkus prokletých (3. díl).


Info o knize:

Autor: Laurell K. Hamiltonová

Originální název: Rozesmátá mrtvola (The Laughing Corpse), 2. vydání

Překlad: Lucie Lukačovičová

Obálka: Dorothea Bylica

Formát: hardback, 135x200 mm

Počet stran: 288

Cena: 269 Kč

Nakladatel: Nakladatelství Epocha (www.epocha.cz)

Redakce


27.2.2013   Rubrika: Knižní recenze   |   Komentářů 2   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - „Mrtví jsou moje silná stránka!“

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Jagea
Jagea - 27.2.2013 15:15

Nemám ráda podobné fantasmagorie. To raději klasické pohádky.smajlik - 68

 
Almega
Almega - 27.2.2013 10:52

Takové knihy nečtu,ani se nedívám na filmy s těmito tématy.V životě máme spousty starostí,kolem nás je zlo a ještě budu čučet na hnusoby v TV.Proto mám nejraději knihy o životě v 19.století,je tam sice chudoba,ale klid,pohoda,lidi si povídají a pomáhají,není tam špatnost a když už je,tak je po zásluze potrestána!

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127865.
Archiv anket.