Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Milovaný milovník Belmondo

Milovaný milovník Belmondo

„Francie má víno, módu a Belmonda,“ prohlásil kdysi spisovatel Robert Merle. A měl pravdu. Jean-Paul Belmondo patří k žijícím legendám francouzského filmu a nejedno ženské srdce se při vyslovení jeho jména dodnes rozbuší na poplach.

Boxer se zlomeným nosem

Jako mladému muži mu učaroval box, jemuž se svého času věnoval. Tuto etapu Belmondova života však ukončila nemoc a jako vzpomínku na boxerskou kariéru si do života odnesl zlomený nos. Tento handicap jej však od dalších plánů neodradil. Rozhodl se stát hercem, což někteří lidé z branže považovali téměř za drzost. „Jak může člověk s takovýmhle ksichtem chtít hrát divadlo?“ prohlásil jeden z vyučujících na herecké konzervatoři.

Hercem z vytrvalosti

Jean-Paul se však nedal odradit a svůj talent předváděl zkušební komisi tak dlouho a vytrvale, až ho na konzervatoř konečně přijali – na třetí pokus. Po jejím absolvování začínal v různých menších divadelních společnostech. Převrat v profesní dráze znamenalo účinkování ve filmu U konce s dechem, který se stal skutečným odrazovým můstkem Belmondovy budoucí zářivé kariéry.

Připomínat filmy, v nichž se objevil a jimiž si získal srdce nesčetných diváků, jistě není třeba. Snad jen pár kousků: Cartouche, Policajt nebo rošťák, Muž z Ria, Zvíře, Borsalino... Od akčního filmového žánru se odklonil v 54 letech a vrátil se zpět k divadlu: „Nechci být létajícím dědečkem francouzské kinematografie,“ prohlásil tehdy.

Kaskadér, nebo hazardér se životem?

Kdo si pamatuje jeho filmy, ví přesně, o čem je řeč. Belmondovy kaskadérské kousky, při nichž se zásadně nenechával zastupovat dublérem, obdivovali úplně všichni. Jen on a jeho nejbližší spolupracovníci však věděli, jak nebezpečné to mnohdy bylo. Při natáčení filmu Strach nad městem uklouzl ze střechy a v poslední chvíli si zachránil život tím, že se chytil okapu. Ve filmu Zvíře zase nevydrželo „potyčku“ s tygrem Belmondovo ucho. Svůj poslední kaskadérský kousek – přestup z jedoucího auta na letadlo – zaplatil dvouměsíční hospitalizací.

Milovaný milovník

Možná že právě odvaha a neohroženost spojená s uličnickým výrazem byly důvodem k otevírání ženských srdcí dokořán. Zástupy ctitelek a obdiv žen si Jean-Paul uměl užívat. „Asi se nikdy nenabažím žen. Jestliže jednoho dne zjistím, že už jsou do mě zamilované všechny Francouzky, vypravím se do Ameriky.“

Poprvé se oženil už ve dvaceti letech, avšak manželství, z něhož vzešly tři děti, skončilo rozvodem. Poté se Belmondo objevoval s mnoha krásnými ženami a jeho vztahy ze všech stran propíraly a rozebíraly bulvární plátky. Druhé manželství uzavřel až v roce 2002 a jeho o třicet let mladší žena mu k sedmdesátým narozeninám povila dceru Stellu.

Letos v dubnu bude Belmondovi 75 let. Herectví už pověsil na hřebík. Po prodělané mrtvici má přece jen jistá zdravotní omezení. Na herecký život však vzpomíná velmi rád: „Ve svém profesionálním životě jsem měl vždycky dojem, že se vznáším jako ve snu. Štěstí při natáčení bylo skutečné.“

Odchod ze záře reflektorů a divadelních prken mu však na popularitě neubral. Má na kontě třicet pět filmů, díky nimž se stal skutečnou žijící filmovou legendou.

Meryl


19.3.2013   Rubrika: Společnost   |   Komentářů 8   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Milovaný milovník Belmondo

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
sharon
sharon - 19.3.2013 18:18

Bebel - idol mládí smajlik - 100, dnes dědula a já babka,.......smajlik - 68smajlik - 68

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 19.3.2013 12:35

Anahir - aspoň se nenudíš

 
Anahir
Anahir - 19.3.2013 11:25

Jednou jsme stáli s mužem ve frontě na kasu, domlouvali se že se kouknem na Muže s Acapulca ten můj komediant mě před lidma objal a začal ,,Chtěl bych běžet klusem vedle tebe...."
No na zabitísmajlik - 42smajlik - 36smajlik - 34smajlik - 34

 
Anahir
Anahir - 19.3.2013 11:22

Miluju Belmondasmajlik - 43smajlik - 44
Mám ráda film Policajt nebo rošťák
nebo Muž z Acapulca. viděla jsem s ním hodně filmů, ale tyhle jsou pro mne nejlepší smajlik - 34
Tyhle scény milujusmajlik - 34
http://www.youtube.com/watch?v=XCj-foTnuUE
http://www.youtube.com/watch?v=X_YtA_0tZ1U
http://www.youtube.com/watch?v=X_YtA_0tZ1U
obrázek - v2jjjzb2e3af.jpg

 
Almega
Almega - 19.3.2013 10:50

Náš Belmonďák! Milujeme jeho Muže z Ria nebo Zvíře,když máme splín,tak se pustí video,i když ty hlášky už dávno známe zpaměti....Lituju někdy,že se nedá zastavit čas,aspoň tedy pro některé lidi....

 
jasmine
jasmine - 19.3.2013 8:00

pan herec ,kterého jsem vžy obdivovala smajlik - 43smajlik - 47smajlik - 45smajlik - 46smajlik - 43smajlik - 100smajlik - 61

 
Světlonoska
Světlonoska - 19.3.2013 7:36

Dobrý pan herecsmajlik - 81smajlik - 47smajlik - 61

 
IVUSKA 56
IVUSKA 56 - 19.3.2013 7:34

Miluju Belmondasmajlik - 43smajlik - 44

 
orinka
orinka - 19.3.2013 6:08

Viděla jsem ho v jeho posledním filmu Muž a pes, bylo to dojemné. Charakterní role, u něj nezvyklá.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 152101.
Archiv anket.