Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Švýcarské jaro na Petřínských terasách. Gastronomické i sportovní zážitky.

Švýcarské jaro nabízí v sobotu na Petřínských terasách gastronomické i sportovní zážitky

Pestrý program čeká tuto sobotu 23. března návštěvníky Petřínských teras. V rámci Švýcarského jara se zde uskuteční od 10.00 do 15.00 hodin Švýcarský den s kantonem Graubünden. Akce nabízí aktivní sportovní vyžití, švýcarské delikatesy i kulturní zážitky pro dospělé i děti.

Pro návštěvníky Švýcarského dne s kantonem Graubünden jsou připraveny pod odborným vedením workshopy nordic walking – chůze s hůlkami vhodnou pro každý věk i kondici, která je zejména ve Švýcarsku velmi populární. Hůlky budou na místě zdarma k zapůjčení a zkušení instruktoři  účastníky provedou po značenýchtrasách. Na místě bude také možné vyzkoušet jízdu na e-kolech. Vše k jízdě na elektrokolech ochotně vysvětlí přítomní znalci a praktici. K vyzkoušení budou i masážní přípravky Perskindol a Calinesse z oslího mléka.

Po celou dobu budou moci návštěvníci ochutnávat i zakoupit tradiční vyhlášené švýcarské pochoutky – sýry, svycarske jaročokoládu nebo víno. V restauraci Petřínské terasy bude rozšířené menu se švýcarskými specialitami, na terase se bude podávat Bündner Gerstensuppe a raclette. Neopakovatelným zážitkem bude jistě vystoupení souboru pěti alphornistů ze Sv. Mořice, který v České republice vystoupí vůbec poprvé! Hru na tradiční švýcarský nástroj si bude možné také vyzkoušet. Pro děti i dospělé jsou připraveny soutěže o hodnotné ceny, hlavními cenami jsou zájezdy do Švýcarska od CK Čedok a V-tour, pobyt v termálních lázních Ovronnaz a jízdenky na Jungfraujoch a Rhétskou dráhu.

Od 13.00 se bude konat přednáška o cyklotrasách a turistické nabídce kantonu Graubünden. Zdarma budou k dispozici informační turistické brožury.Celý březen je ve znamení kulturních, společenských, ekonomických, politických, architektonických, ale také kulinářských, sportovních či turistických akcí Švýcarského jara. Svěží alpský vítr nám přinesl mozaiku desítek koncertů, výstav, diskusních či vzdělávacích programů s tím nejlepším ze současné švýcarské kultury, ekonomiky či politiky. V multižánrovém projektu s názvem Švýcarské jaro, za nímž stojí Švýcarské velvyslanectví v Praze, se setkáváme se jmény a pojmy, které symbolizují výlučnou kvalitu a v mnoha ohledech i identitu této alpské země: dirigent Kaspar Zehnder, písničkářka Sophie Hunger, švýcarské vzdělávání, gastronomie v jednotlivých kantonech, nádherná příroda, ale také propracovaná dopravní struktura a kvalitní turistické služby, politický systém s prvky přímé demokracie a klíčovou rolí kantonů, nebo vztah k životnímu prostředí, udržitelný rozvoj a řada dalších. Švýcarskými barvami ožívá nejen Praha, Brno, Liberec, Olomouc, Hradec Králové, ale také Počátky, Kolín, Třeboň, Letohrad či Orlová – tedy místa, která vážou partnerské vztahy se švýcarskými městy či kantony. Kompletní program je k dispozici na www.svycarskejaro.cz.

Redakce


22.3.2013   Rubrika: Události ze společnosti   |   Komentářů 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Švýcarské jaro na Petřínských terasách. Gastronomické i sportovní zážitky.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 385800.
Archiv anket.