Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Noční běh pro Světlušku po druhé

Noční běh pro Světlušku po druhé

Druhý ročník charitativního Nočního běhu pro Světlušku i letos láká do pražské Stromovky. Ve středu 24. dubna 2013 se zájemci opět postaví na start, aby rozsvítili svět nevidomých. Po jejich boku vyrazí nevidomí sportovci se svými traséry, ale také čeští reprezentanti David Svoboda, Vavřinec Hradilek nebo Tomáš Dvořák. Nebude chybět bohatý doprovodný program v čele s patronkou Anetou Langerovou.

Po loňské premiéře, které se zúčastnilo 818 běžců a podařilo se vybrat 318 000 Kč, je zde ročník druhý. Přijďte se přesvědčit, že běhat ve tmě má smysl. Staňte se Světluškou i Vy – s čelovkou, kterou obdrží prvních 500 registrovaných zdarma, se můžete připojit k obrovskému roji „Světlušek“, který přesně v devět večer prolétne Stromovkou. (video z loňského ročníku).

Na výběr opět bude ze dvou variant: tří nebo pětikilometrová trať. Pokud neběháte, ale chtěli byste se zúčastnit, přijďte se s námi jen tak projít.

Startovné je 450 Kč a celý výtěžek je určen Nadačnímu fondu Českého rozhlasu do sbírky Světluška na pomoc nevidomým a lidem s těžkým zrakovým postižením. Pro prvních 500 zaregistrovaných účastníků je připravena čelovka zdarma. Tu si bude možné koupit i na místě.

„Na letošní běh POTMĚ se moc těším a doufám, že se nás na startu sejde co nejvíce a společně se všemi přáteli Světlušky rozsvítíme celou Stromovku. Také se těším na malou Nelinku, se kterou vám před startem společně zazpíváme,“ říká Aneta Langerová.

„Doufáme, že jsme si minulým ročníkem Běhu pro Světlušku vytvořili okruh fanoušků, kteří zapojí svoji rodinu i další přátele, a podaří se nám tak letošní roj světlušek alespoň zdvojnásobit,“ říkají organizátoři, dobrovolníci Jakub Hereš, David Podhola a Martin Skála, kteří akci společně se Světluškou připravují, a Martina Kaderková - ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu dodává: „I když jsem si uměla představit, že rozsvícená Stromovka bude kouzelná, vidět to na vlastní oči předčilo všechna má očekávání. Bylo tam cítit srdce. Běh pro Světlušku je dalším projektem, který vidícím lidem nabízí příležitost inspirovat se světem tmy a nevidomým přináší pomoc, kterou potřebují.“

V průběhu registrací, které začnou od 19 hodin, bude v plném proudu i doprovodný program. Těšit se můžete na Anetu Langerovou, Matěje Rupperta, Pavla Nového, talentované nevidomé zpěváky, moderátory České televize a Českého rozhlasu a řadu dalších. Na startu závodu, který je plánován na 21. hodinu, nebudou chybět ani známá jména ze světa sportu: vítěz londýnských OH v moderním pětiboji David Svoboda, bronzový kajakář z Londýna Vavřinec Hradilek nebo desetibojař a olympijský medailista Tomáš Dvořák.

Samozřejmostí je i občerstvení a převlékací stan s možností úschovy osobních věcí. Sraz účastníků závodu i registrace budou probíhat u vstupu do parku Stromovka, vedle hlavní brány Výstaviště. svetluska

Program: 19:00 – 21:00 registrace účastníků

21:00 start běhu

23:00 ukončení akce

Facebooková stránka akce

Web akce

Světluška děkuje Isostaru, hlavnímu partnerovi Nočního běhu, který mimo jiné zajistil občerstvení pro účastníky. Velký dík patří i všem dalším partnerům, kteří poskytují Světlušce své služby a produkty zdarma nebo za symbolické částky. Bez jejich pomoci by se běh nemohl uskutečnit. Děkujeme!

O SVĚTLUŠCE

Světluška, tradiční sbírkový projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, letos oslaví desáté narozeniny. Společně s patronkou Anetou Langerovou svítí na cestu nevidomým dětem a dospělým z celé České republiky. Přispívá jim na speciální pomůcky, které „mluví“ nebo mají hmatový displej, na psí vodící pomocníky, na osobní asistenty dětem, aby mohly chodit do běžných škol se zdravými kamarády, a seniorům, aby mohli trávit podzim života doma a nikoli v ústavu. Světluška zkrátka pomáhá lidem, kteří nevidí nebo vidí velmi špatně, na jejich cestě k samostatnosti.

Během deseti let se do projektu zapojilo 60 tisíc dobrovolníků a na pomoc potřebným bylo rozděleno 90 milionů korun.

Projekty jako Noční běh pro Světlušku, Kavárna POTMĚ či benefiční koncert Světlo pro Světlušku nabízí vidícím příležitost inspirovat se světem tmy a nevidomým pomoc, díky které mohou žít smysluplný život a cítit se užiteční.

Redakce


12.4.2013   Rubrika: Události ze společnosti   |   Komentářů 1   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Noční běh pro Světlušku po druhé

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Gorawen
Gorawen - 12.4.2013 16:17

smajlik - 47smajlik - 94smajlik - 94smajlik - 94

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 401434.
Archiv anket.