Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Pojďte si zavzdychat. Alain Delon.

Pojďte si zavzdychat. Alain Delon.

„Nebyl jsem naprogramován na štěstí. To, co mi život jednou rukou dával, druhou hned bral,“ posteskl si před pár lety francouzský herec a idol ženských srdcí Alain Delon. Přestože si vydobyl slávu i peníze a o přízeň příslušnic něžného pohlaví rozhodně neměl nouzi, jeho soukromý život nebyl zrovna procházkou růžovým sadem.

Už jako malý chlapec zažil těžké chvíle, když se mu v jeho čtyřech letech rozvedli rodiče. Malý Alain prožil své dětství u pěstounů a nebyly to zrovna šťastné roky. S nedostatkem lásky a citu se vypořádával asi jako každý jiný kluk v podobné situaci. Zlobil. A zlobil hodně, takže měl neustálé potíže s autoritami, v důsledku čehož postupně přecházel z jedné školy do druhé. Jeden čas dokonce pobýval v jezuitském internátě, odkud se pokusil utéct až do USA.

Jeho školní výsledky patrně za moc nestály, takže se vyučil řezníkem. U této profese však nevydržel a už v sedmnácti letech vstoupil do armády, kde bojoval u námořnictva jako parašutista až v daleké Indočíně. Po propuštění z armády si na živobytí vydělával řadou „podřadných“ zaměstnání. Živil se jako kamelot, poslíček, vrátný...

Brzy se mu však naskytla příležitost u filmu. Do povědomí diváků se poprvé výrazně zapsal snímkem Rocco a jeho bratři. Pak následoval vzestup filmové kariéry, z níž si Delona pamatujeme především jako energického, chladnokrevného muže, který se často dostává do konfliktu se zákonem.

Stejně jako stoupala jeho hvězdná kariéra, vzrůstal i počet žen, které k Delonovi vzhlížely. Z přitažlivého herce se brzy stal sexuální symbol své doby. Ačkoli měl zástupy milenek a mezi jeho blízké přítelkyně patřily i takové hvězdy jako Brigitte Bardot, Jane Fonda či Romy Schneider, nikdy si k žádné z nich opravdovou a hlubokou vazbu nevytvořil. Snad jen vztah s Romy Schneider pro něj znamenal více než jiné, ač také skončil rozchodem. Romy (zemřela v roce 1982) však na Alaina často v dobrém vzpomínala: „Nejdůležitějším mužem v mém životě byl a je Delon. Když ho potřebuji, vždycky mi podá pomocnou ruku. I dnes je Alain jediný člověk, na kterého se mohu spolehnout. Nikdy mě vlastně neopustil.“

Jeho první manželství s herečkou Nathalií nebylo šťastné, ačkoli se jim narodil syn Antony. I druhé Delonovo manželství skončilo fiaskem, když jej před pár lety jeho žena opustila.

Podle slov bývalých Delonových partnerek je Alain arogantní sobec, mizera, šovinista a necita. Sám Delon se ani nesnaží jejich tvrzení popírat. Uznává, že se k ženám vždy choval egoisticky. Více než lásky si prý vždy cenil přátelství.

Přes citové nedostatky, které mají patrně kořeny v jeho neutěšeném dětství, patří Alain Delon k ikonám filmového světa. I ve svém, dnes již pokročilém, věku má stále nepřekonatelné kouzlo.

O svém hereckém životě Delon mluví s láskou a pokorou. Herectví samotné pokládá za jakési privilegium, za nejkrásnější povolání na světě, které je velice těžké a zároveň lehké. V současnosti se vedle hraní snaží více věnovat svým blízkým lidem a také zvířatům. 

Meryl


5.9.2013   Rubrika: Společnost   |   Komentářů 4   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,5/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pojďte si zavzdychat. Alain Delon.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
sharon
sharon - 5.9.2013 15:08

monja: Jeff Bridges....júúúú to je chlap , jednu noc a umřít....smajlik - 68smajlik - 68 aMichael Douglas ..dříve....smajlik - 47smajlik - 100

 
monja
monja - 5.9.2013 9:50

Taky to nebyl úplně můj typ .... já vzdychala po Jeffu Brigesovi, Ruppertu Everetovi nebo Lukášovi Vaculíkovi smajlik - 60smajlik - 68

 
Světlonoska
Světlonoska - 5.9.2013 7:32

Vzdychat nebudu také,ale na jeho filmy sem tam kouknu.

 
sharon
sharon - 5.9.2013 0:08

po Delonovi jsem nikdy nevzdychala....myslím že udělal i spustu lidí kolem sebe nešťastných např. Romy Schneider....

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146666.
Archiv anket.