Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Potřebujete technický překlad? Rozhodně nic nepodceňte!

Potřebujete technický překlad? Rozhodně nic nepodceňte!

profipreklady.czTechnické texty jsou mnohdy těžko srozumitelné samy o sobě, o to větší problém představuje jejich překlad do cizího jazyka. Pokud jej tedy potřebujete, určitě se obraťte na profesionální překladatele s relevantními zkušenostmi.

 

Co vlastně spadá mezi technické překlady?

Sice by se mohlo zdát, že technické texty jsou obzvláště složité pro ženy, ale také mnozí pánové v této oblasti velmi často tápou. Faktem je, že na překlad podobných textů si netroufne jen tak někdo. A pokud potřebujete prvotřídní technický příklad, rozhodně jej nenechávejte na někom, u koho si nebudete jisti, zda se v této sféře skutečně vyzná. Později byste mohla litovat!

Co ale vlastně konkrétně spadá pod technické texty? Není toho právě málo. Velmi vyhledávané jsou kupříkladu překlady návodů a manuálů, nicméně celá oblast je daleko širší. Patří sem totiž rovněž nejrůznější IT texty, technické a revizní zprávy, ISO normy, certifikáty či průvodní listy. Z toho jasně vyplývá, že překladatel musí mít skutečně široký přehled, aby se všem těmto textům mohl věnovat.

 

Technické překlady nechte na profesionálech

profipreklady.czZ toho, co jsme zmínili, je snad patrné, že se musíte obrátit na někoho, kdo se překladatelskou činností zabývá dlouhodobě a navíc má zkušenost s podobným typem textů. Tedy za předpokladu, že chcete, aby byl výsledek co možná nejkvalitnější. Samozřejmě můžete zkusit hledat vhodného člověka ve svém okolí, mnohem snazší se je ovšem obrátit na nějakou překladatelskou agenturu. Tak například na Profipreklady.cz naleznete odborníky na slovo vzaté…

Komerční články


2.2.2015   Rubrika:   |   Komentářů 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,5/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Potřebujete technický překlad? Rozhodně nic nepodceňte!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 422621.
Archiv anket.