Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Jak zjistit velikost prstenu?

Jak zjistit velikost prstenu?

Sháníte snubní prsteny? Vybíráte prsteny k narozeninám či jiné slavnostní události? Přemýšlíte nad výběrem snubního prstýnku a lámete si hlavu nad jeho správnou velikostí? Nemějte strach, zjistit správnou velikost prstenu není žádná věda.

 

Velikost prstenu

Velikost prstenu označuje délku vnitřního obvodu prstenu a zároveň také obvod prstu v milimetrech. Tloušťka prstu se může během dne měnit, v závislosti na činnosti, teplotě, apod. Je nutné počítat s tím, že většina prstenů je na spodní straně užší než na vrchní straně. Což znamená, že při koupi prstenů více jak 6 mm širších a 1,8 mm tlustých, musíte volit velikost o cca 0,5 mm větší.

 

Měření prstenu

Způsobů jak zjistit ideální velikost prstenu je hned několik.

 

Odborné měření - zlatnictví

a) Měřící kroužek - Pomocí měřících kroužků zjistíte naprosto přesnou velikost vašeho prstu a zároveň i prstenu. Na předtištěnou šablonu kroužků přikládejte váš stávající prsten tak, abyste viděli celý okraj vytištěného kroužku uvnitř prstenu. Číslo uvnitř měřícího kroužku udává výslednou velikost prstenu.


b) Měřící trn - Ve zlatnictvím vám mohou prsten změřit také pomocí měřícího trnu nebo kuželu. Prsten se navlékne na trn či kužel, čímž se zjistí jeho přesná velikost.

Laické měření - Existují také způsoby měření prstenů, které zvládnete sami v pohodlí svého domova.


a) Měření pomocí provázku

prstenAsi nejjednodušší způsob, jak zjistit velikost prstenu, je omotání prstu provázkem, na který následně fixou uděláte značku a pak už jen změříte délku provázku od okraje po značku. Nemějte prst provázkem příliš přiškrcený.


Tento způsob zjišťování velikosti má ovšem jedno úskalí. Při měření počítejte s tím, že kloub prstu je širší než samotný prst a pamatujte na to, že prsten budete muset přes kloub přetáhnout.


b) Měřící proužek - V podstatě se jedná o vylepšený provázek. Předtištěný proužek si vystřihněte a omotejte kolem prstu. Ihned na něm můžete vidět svou velikost.

 

Velikosti prstenu

Většina žen má velikost prstenů, ať už se jedná o prsteny z bílého zlata či chirurgické oceli, v rozmezí 50 - 60, což odpovídá obvodu prstu 50 - 60 mm. Podle jiného typu značení jde o velikosti 10 - 20. Zásnubní prsteny lze pořídit v klasických velikostech 55 - 58, ale také ve velikostech větších.

Jelikož mají muži, ve většině případů, větší ruce a tím i větší a širší prsty, pohybují se pánské prsteny ve větších velikostech. Klasické velikosti mužských prstenů jsou 60 - 70, což odpovídá obvodu prstu 60 - 70 mm. Podle jiného typu značení jde o velikosti 20 - 30.

Komerční článek


27.11.2015   Rubrika: Svatba   |   Komentářů 8   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak zjistit velikost prstenu?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
maslovasusenka
maslovasusenka - 13.12.2017 18:14

S tím šlohnutím prstýnku to není tak jednoduché, bývalý partner mi vzal prsten, který byl hodně masivní a špatně jej změřili, jemnější mi pak byl volný. Když jsme s tím současným vybirali snubní prsteny, šli jsme do klenotnictví (Rýdl) a tam nám změřili rovnou prsty. Je to podle mě lepší. Jak tady píšete o tom poškrábání, tak tady nám nabídli doživotní servis, který zahrnuje i přeleštění když je potřeba smajlik - 5

 
osmnactka18
osmnactka18 - 17.10.2017 16:38

Já si na prsteny nikdy moc nepotrpěla, takže když mě manžel žádal o ruku, koupě prstenu byla spíš taková symbolická záležitost, a tak, jak jsem se později dozvěděla, mi ho koupil na https://bezvakosmetika.cz/ . Po chvilce nošení se mi ale zalíbil a teď už ho nesundávám vůbec :D

 
Světlonoska
Světlonoska - 9.12.2015 7:55

Linda: má se namydlit ruka zkusit stáhnoutsmajlik - 105pak už jen nějak přeřezat,odborněsmajlik - 55

 
Světlonoska
Světlonoska - 9.12.2015 7:54

smajlik - 76Stříbrné prsteny z mládí zašly,nejde to nijak vyčistit,navíc jsem z nich "vyrostla"smajlik - 36zlaté jsou mi také malé,1 i po vytažení,ne nijak levnémsmajlik - 36
takže sjem přesedlala na chirurg.ocelsmajlik - 47

 
Linda
Linda - 2.12.2015 9:56

nosim 4 zlate prstynky vcetne snubniho, ktery mi nejde sundat a premyslim co s tim smajlik - 65.
A ohledne mereni prstynku coby darku - slohnout nejaky jiny prstynek, nechat ho zmerit ze zlatnictvi a pak ho majiteli vratit s uzasem "hele co jsem nasla zapadly / zapomenuty v kapse apod" smajlik - 42

 
YXH
YXH - 30.11.2015 17:01

Doma prstynky sundavam, mam rada opaly a ty se snadno poskodi v mycich prostredcich.

 
Arna
Arna - 27.11.2015 19:57

Almega: Jsem na tom stejně, nosila jsem na každé ruce prsteny s velkými kameny+ještě jen ze zlata, ale v práci nám to zakázali včetně hodinek. Dnes když si je vemu, vadí mi na ruce, i hodinky. Tak říkám že je jdu jen vyvenčit, aby nezatuchly a pak hned zas dolů. smajlik - 68

 
Almega
Almega - 27.11.2015 9:26

Už dávno nenosím ani jeden prsten,vadily mi při práci.Kdysi jsem mívala několik na každé ruce,ale to jsem ještě měla tenké prsty.Nyní mám upracované a dost silné prsty,ještě s klouby,tak se ani nenamáhám na ně rvát prsteny,snad by šel tam a dolů již ne...

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 138462.
Archiv anket.