Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Jak zjistit velikost prstenu?

Jak zjistit velikost prstenu?

Sháníte snubní prsteny? Vybíráte prsteny k narozeninám či jiné slavnostní události? Přemýšlíte nad výběrem snubního prstýnku a lámete si hlavu nad jeho správnou velikostí? Nemějte strach, zjistit správnou velikost prstenu není žádná věda.

 

Velikost prstenu

Velikost prstenu označuje délku vnitřního obvodu prstenu a zároveň také obvod prstu v milimetrech. Tloušťka prstu se může během dne měnit, v závislosti na činnosti, teplotě, apod. Je nutné počítat s tím, že většina prstenů je na spodní straně užší než na vrchní straně. Což znamená, že při koupi prstenů více jak 6 mm širších a 1,8 mm tlustých, musíte volit velikost o cca 0,5 mm větší.

 

Měření prstenu

Způsobů jak zjistit ideální velikost prstenu je hned několik.

 

Odborné měření - zlatnictví

a) Měřící kroužek - Pomocí měřících kroužků zjistíte naprosto přesnou velikost vašeho prstu a zároveň i prstenu. Na předtištěnou šablonu kroužků přikládejte váš stávající prsten tak, abyste viděli celý okraj vytištěného kroužku uvnitř prstenu. Číslo uvnitř měřícího kroužku udává výslednou velikost prstenu.


b) Měřící trn - Ve zlatnictvím vám mohou prsten změřit také pomocí měřícího trnu nebo kuželu. Prsten se navlékne na trn či kužel, čímž se zjistí jeho přesná velikost.

Laické měření - Existují také způsoby měření prstenů, které zvládnete sami v pohodlí svého domova.


a) Měření pomocí provázku

prstenAsi nejjednodušší způsob, jak zjistit velikost prstenu, je omotání prstu provázkem, na který následně fixou uděláte značku a pak už jen změříte délku provázku od okraje po značku. Nemějte prst provázkem příliš přiškrcený.


Tento způsob zjišťování velikosti má ovšem jedno úskalí. Při měření počítejte s tím, že kloub prstu je širší než samotný prst a pamatujte na to, že prsten budete muset přes kloub přetáhnout.


b) Měřící proužek - V podstatě se jedná o vylepšený provázek. Předtištěný proužek si vystřihněte a omotejte kolem prstu. Ihned na něm můžete vidět svou velikost.

 

Velikosti prstenu

Většina žen má velikost prstenů, ať už se jedná o prsteny z bílého zlata či chirurgické oceli, v rozmezí 50 - 60, což odpovídá obvodu prstu 50 - 60 mm. Podle jiného typu značení jde o velikosti 10 - 20. Zásnubní prsteny lze pořídit v klasických velikostech 55 - 58, ale také ve velikostech větších.

Jelikož mají muži, ve většině případů, větší ruce a tím i větší a širší prsty, pohybují se pánské prsteny ve větších velikostech. Klasické velikosti mužských prstenů jsou 60 - 70, což odpovídá obvodu prstu 60 - 70 mm. Podle jiného typu značení jde o velikosti 20 - 30.

Komerční článek


27.11.2015   Rubrika: Svatba   |   Komentářů 8   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak zjistit velikost prstenu?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
maslovasusenka
maslovasusenka - 13.12.2017 18:14

S tím šlohnutím prstýnku to není tak jednoduché, bývalý partner mi vzal prsten, který byl hodně masivní a špatně jej změřili, jemnější mi pak byl volný. Když jsme s tím současným vybirali snubní prsteny, šli jsme do klenotnictví (Rýdl) a tam nám změřili rovnou prsty. Je to podle mě lepší. Jak tady píšete o tom poškrábání, tak tady nám nabídli doživotní servis, který zahrnuje i přeleštění když je potřeba smajlik - 5

 
osmnactka18
osmnactka18 - 17.10.2017 16:38

Já si na prsteny nikdy moc nepotrpěla, takže když mě manžel žádal o ruku, koupě prstenu byla spíš taková symbolická záležitost, a tak, jak jsem se později dozvěděla, mi ho koupil na https://bezvakosmetika.cz/ . Po chvilce nošení se mi ale zalíbil a teď už ho nesundávám vůbec :D

 
Světlonoska
Světlonoska - 9.12.2015 7:55

Linda: má se namydlit ruka zkusit stáhnoutsmajlik - 105pak už jen nějak přeřezat,odborněsmajlik - 55

 
Světlonoska
Světlonoska - 9.12.2015 7:54

smajlik - 76Stříbrné prsteny z mládí zašly,nejde to nijak vyčistit,navíc jsem z nich "vyrostla"smajlik - 36zlaté jsou mi také malé,1 i po vytažení,ne nijak levnémsmajlik - 36
takže sjem přesedlala na chirurg.ocelsmajlik - 47

 
Linda
Linda - 2.12.2015 9:56

nosim 4 zlate prstynky vcetne snubniho, ktery mi nejde sundat a premyslim co s tim smajlik - 65.
A ohledne mereni prstynku coby darku - slohnout nejaky jiny prstynek, nechat ho zmerit ze zlatnictvi a pak ho majiteli vratit s uzasem "hele co jsem nasla zapadly / zapomenuty v kapse apod" smajlik - 42

 
YXH
YXH - 30.11.2015 17:01

Doma prstynky sundavam, mam rada opaly a ty se snadno poskodi v mycich prostredcich.

 
Arna
Arna - 27.11.2015 19:57

Almega: Jsem na tom stejně, nosila jsem na každé ruce prsteny s velkými kameny+ještě jen ze zlata, ale v práci nám to zakázali včetně hodinek. Dnes když si je vemu, vadí mi na ruce, i hodinky. Tak říkám že je jdu jen vyvenčit, aby nezatuchly a pak hned zas dolů. smajlik - 68

 
Almega
Almega - 27.11.2015 9:26

Už dávno nenosím ani jeden prsten,vadily mi při práci.Kdysi jsem mívala několik na každé ruce,ale to jsem ještě měla tenké prsty.Nyní mám upracované a dost silné prsty,ještě s klouby,tak se ani nenamáhám na ně rvát prsteny,snad by šel tam a dolů již ne...

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 99569.
Archiv anket.