Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

5 mýtů kolem e-shopů: má cenu si v dnešní době zakládat e-shop?

5 mýtů kolem e-shopů: má cenu si v dnešní době zakládat e-shop?

Možná právě uvažujete, že si založíte nový internetový obchod. V Česku je v současnosti přes 38 000 e-shopů, což je opravdu hodně. Ale nenechte se vyděsit, většina z nich totiž nefunguje, jak by měla.

Když se vám tedy podaří nalákat správné zákazníky, určitě se úspěch dostaví.

 

Lidé vidí vedení e-shopu často velmi zkresleně, ať už v tom pozitivním nebo negativním smyslu. Společně se podíváme na největší mýty a uvedeme je na pravou míru.

 

1. Musím být „ajťák“

Ne, rozhodně nemusíte. Tyhle doby naštěstí dávno minuly a pokud si teď chcete otevřít e-shop, snadno jej získáte už skoro hotový během několika minut. E-shopové řešení si totiž můžete pronajmout.

Prostředí je uživatelsky příjemné, obejdete se bez velkých IT znalostí a brzy se v něm budete orientovat. Pronájem e-shopu doporučujeme taky těm, co si chtějí založení a vedení internetového obchodu zkusit a nemají velké finanční prostředky.

 

2. E-shop stojí spoustu peněz internetový obchod

Opět jsme u toho: už dávno neplatí, že je otevření e-shopu otázkou peněz. Jde spíš o vaši houževnatost, vytrvalost a schopnost se orientovat v marketingu. Pokud dokonale znáte zboží, které prodáváte, může to být konkurenční výhoda.

Pronájem e-shopu může být i zdarma, zvlášť, když chcete prodávat jen několik produktů.

 

3. Potřebuji velké skladovací prostory

Skladovací prostory si na rozjezdu také často nemůžeme dovolit. V takovém případě nevěšte hlavu, protože v posledních letech se u nás rozšířildropshipping. Při dropshippingu e-shopař nabízí zboží velkoobchodníka nebo výrobce a nemá je fyzicky u sebe. Pokud si zákazník něco objedná, odesílá objednávku přímo velkoobchod či výrobce.

Jako majitel e-shopu tak ušetříte za pronájem prostor.

 

4. Budu prodávat VŠEM

Stále ještě se spousta e-shopařů domnívá, že u nich bude nakupovat každý – tedy studenti, rodiče, prarodiče… Ale tak to není. Přesně si určete, koho vaše produkty zaujmou? Kdo bude vaším typickým zákazníkem?

Pro někoho to bude mladý student nebo teenager, který ve volném čase sleduje blogery a Youtubery, pro jiného zase muž ve středním věku, zaměstnaný v bance, co po práci rád tráví čas s rodinou. A hraje podle vás spíš fotbal nebo golf? Zamyslete se. Čím konkrétněji si zákazníka představíte, tím líp ho budete moci oslovit.

 

5. E-shop jsou lehce vydělané peníze

Další mýtus a rozhodně neplatí. E-shop je vytrvalá práce, která nikdy nekončí. Vyžaduje jak znalost produktů, tak i neustálé vzdělávání v marketingu. Nesledujete-li trendy online marketingu, budete to mít v konkurenci těžké.

Dobrý e-shopař má silnou dávku empatie, umí poradit zákazníkovi, odhadnout a zjistit jeho potřeby. Chová se asertivně a slouží – zákazníkovi. Jednou se zapomenete, stačí jen maličko vyjet proti zákazníkovi a můžete ztratit nejen jeho, ale i desítky a stovky dalších.

 

Pár tipů na závěr:

- Jestli chcete těžit z Vánočních prodejů, otevřete si e-shop už na začátku roku.

- Dobře rozjetý internetový obchod začne být výdělečný asi po roce od spuštění, do té doby je třeba peníze investovat do kvalitního marketingu a rozvoje e-shopu. Proto vytrvejte.

- Budování značky není jen aktivita pro velké hráče na trhu. Pracujte na ní také, a mějte svou konkurenční výhodu. To může být třeba i velmi osobní přístup k zákazníkům, které si budete pamatovat a zavoláte jim, když budou mít narozeniny.

- Nechtějte být nejlepší jen cenou, je to začarovaný kruh.

- Lidé pořád touží po osobním kontaktu, proto mají rádi kamenné prodejny a jakoukoli možnost vyzvednout si produkt osobně.

Komerční článek


14.10.2016   Rubrika: Společnost   |   Komentářů 6   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - 5 mýtů kolem e-shopů: má cenu si v dnešní době zakládat e-shop?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Terka jun
Terka jun - 10.7.2020 16:00

Tak to je velice dobré 1% a jinak žádné poplatky. Kolik jste zaplatila za zavedení do systému?

 
Lulakova
Lulakova - 8.7.2020 1:26

Internetový obchod provozuji už 10 let, a před rokem jsem tuto možnost platby pro zákazníky řešila. Naštěstí jsem narazila na společnost, kde nemusím platit žádné měsíční poplatky, platím jen 1 % z každé proběhlé platby, takže pokud bych třeba nic neprodala, tak nic neplatím. Nemám tak tedy s tím spojené žádné fixní poplatky.

 
Terka jun
Terka jun - 4.7.2020 0:42

Holky nemáte některá zkušenost se zavedením online platebního systému do internetového obchodu?

 
ivanka386
ivanka386 - 6.10.2019 20:28

Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že založit si svůj vlastní eshop není ani zdaleka taková věda, jak by se mohlo zdát. Co už je ale trochu složitější je přilákání zákazníků. Mně právě v tomto například velmi pomohlo to, že jsem zainvestovala do lepší SEO optimalizace, o kterou se mi postarali https://kvalitneseo.cz/seo/

 
Eliska744
Eliska744 - 29.5.2017 19:28

Pěkný a přehledný článek. My když jsme zakládali firmu, tak jsme se obrátili na http://www.restartfirmy.eu/. Pomohli nám vyřešit veškerou byrokracii spojenou se zakládáním firmy a taky nám zprostředkovali sídlo. Po celou dobu s námi komunikovali, vše nám vysvětlili a jednali s námi velmi profesionálně. Nevím, co bychom si bez nich počali.

 
osmnactka18
osmnactka18 - 26.3.2017 20:57

Nic není hned, to tedy máte pravdu, ale zase šetřit by se také nemělo. Pokud web vypadá otřesně nebo je extrémně pomalý, zákazníky akorát naláká ke konkurenci. Já jsem pro na tvorbu mého e-shopu vybrala společnost Next Vision - https://www.nextvision.cz/tvorba-eshopu, mají spoustu zkušeností a práce je očividně baví, protože jejich výsledky vypadají opravdu úžasně :)

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 388248.
Archiv anket.