Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Komárovy zapečené brambory

Brambory

Úplně nejradši mám jídla, která se dají připravit v jedné nádobě. Jako třeba tyto skvělé zapečené brambory. Nedá to moc práce a je to opravdu dobrota. Navíc zde nejsou striktně dané jednotlivé ingredience, každý si prostě může do mísy přidat to, co má rád.


Já je dělám takhle:

Potřebuji brambory, kuřecí prsa, sterilovaný hrášek, česnek, nakládanou papriku, sůl, pepř, grilovací koření, cibuli a smetanu. (Koření často měním a dávám podle toho, co mě zrovna napadne.)


Brambory oloupu a nakrájím na plátky silné asi 1/2 cm. Maso též pokrájím na menší kousky, česnek a cibuli rovněž.

Zapékací nádobu vymažu tukem. Pak poskládám první vrstvu brambor, trošku je osolím a přidám kousky masa. Osolím, okořením, posypu cibulí, česnekem, hráškem, paprikou a pak opět kladu brambory, maso... koření, cibule, česnek... a tak pořád dokolečka.

Když to mám v míse takhle pěkně naňahňané, zaliju asi do jedné třetiny smetanou a šoupnu to do trouby. Celá tahle dobrota se peče asi tak tři čtvrtě hodiny, podle toho, jak jsou velké kousky a jak vysoko je naskládáno.


Přeji vám dobrou chuť!

Komár


6.5.2006   Rubrika: Brambory   |   Komentářů 8   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Komárovy zapečené brambory

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.