Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Dýňová marmeláda

Dýňová marmeláda

Potřebujete:

1 kg dýně

1/4 kg sušených meruněk

1/2 kg cukru

Asi 1  - 2 dcl vody

Citrónovou šťávu a kůru podle chuti


Postup:

Dýni nastrouhejte a uvařte s vodou za stálého míchání. V samostatném hrnci uvařte doměkka meruňky, umelte je na masovém strojku, přidejte k dýni, promíchejte a postupně přisypávejte cukr. Nakonec dochuťte citrónovou šťávou a kůrou. Naplňte vypařené a suché skleničky, zavíčkujte a sterilujte čtvrt hodiny při teplotě 85 stupňů.Redakce


11.10.2016   Rubrika: Konzervujeme   |   Komentářů 5   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Dýňová marmeláda

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
esternovakova
esternovakova - 25.9.2023 14:37

No vidíš to? Takhle uvažovat mě teda pravda nikdy ani nenapadlo. A děkuji také za to doporučení obchodu. Určitě něco podobného někdy vyzkouším, dává mně to vlastně takto smysl.

 
Ivanka082
Ivanka082 - 25.9.2023 14:36

Rozumím tomu vašemu pohledu, ale přijde mi teda lehce přitažený za vlasy. Ono totiž někdy stačí když si prostě koupíte někde na trhu dýni, k tomu budete mít doma základní titanové nádobí jako my z https://www.zgastro.cz a prostě zkoušíte. Jakmile to nechutná, zeptejte se souseda.

 
esternovakova
esternovakova - 25.9.2023 14:35

To máte dobré že si takto můžete dopomáhat. To u nás v tom velkém městě a asi obecně v Praze nejde. Jako samozřejmě že zahradu si pořídit můžete, ale budete za to muset zadlužit rodiny na roky dopředu. To my si je raději kupujeme v obchodě.

 
Ivanka082
Ivanka082 - 25.9.2023 14:35

esternovakova: U nás doma se dýně zpracovávají snad už od té doby co jsme se o tom nějak začali bavit v rámci sousedských vztahů. Toho času jsme barterovi rajčata a cukety, pak přišla dýně a to jsme teda objevili teprve nový moderní kuchařský svět.

 
esternovakova
esternovakova - 22.9.2023 23:40

Také budu chtít dělat tento víkend dýňovou marmeládu, už se nám nějaké dýně uchytily. Jen jsem to asi nikdy nedělala a tka co bude krapet náročnější.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76666.
    Archiv anket.