Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Perly symbolizují slzy

Perly
 

Perla je tzv. drahokam moře. Není sice doslova drahokamem, ale řadí se k nim kvůli své moci ovlivňovat člověka. Perla vzniká tak, že se dostane zrnko písku do schránky mlže (perlorodky) a postupně obrůstá perleťovou hmotou, kterou vylučují buňky pláště v jakémsi obranném procesu proti vetřelci. Perly mají jenom dočasnou životnost. Po 100-150 letech podléhají stárnutí, a když se navrší jejich čas, umírají.


Perly byly od nepaměti velmi oblíbené. Byly používané již starými Egypťany, našly se při vykopávkách v Mexiku, ve starém Římě symbolizovaly moc, moudrost a štěstí, v arabských zemích boží moudrost. Sloužily jako amulet chránící před nehodami, neštěstím a pohromami. Staří Řekové připisovali perle schopnost udržovat krásu, a to až do vysokého věku, probouzet a opatrovat lásku a zmírňovat starosti a bídu.


perlyVzhledem k velkému zájmu o perly byla vyvinuta metoda jejich umělého pěstování. Perleťové kuličky vyráběné ze severoamerických sladkovodních mušlí jsou vkládány do perlorodek a vraceny do moře. Tím dochází ke stejnému procesu jako při přirozeném vzniku pravých perel.


V současné době se perlorodí mlži loví v teplých vodách tropických moří, ale jejich velká část pochází z umělých odchovů. Přírodní se vyskytují např. v okolí Srí Lanky, v Perském moři, v Rudém moři, u ostrovů Tahiti, u Japonska, Mexika, Panamy a Kalifornie.


Název perly pochází z latinského perula, což znamená hruštička podle jejího dříve nejobvyklejšího tvaru. Barvy může mít od bílé přes krémovou, narůžovělou, zelenavou, modravou, zlatavou, šedou až k černé.


Svým procesem vzniku nám perla ukazuje, že každá bolestivá zkušenost nám umožňuje dosáhnout větší dokonalosti, čistoty a vykoupení. Ukazuje nám, že i malí a utiskovaní mohou dosáhnout dokonalosti a neuvěřitelné krásy.


Zasazeny do zlata symbolizují slzy radosti, ve stříbře nebo platině slzy bolesti a smutek. Není však vhodné je zasazovat vedle drahých kamenů. Ty totiž znásobují jejich silný vliv, a to jak kladný, tak záporný. Proto se také nedoporučuje, aby perly nosili mravně nečistí lidé, neboť projevené zlo se po čase opět vrací jako zlo ve formě nemoci nebo neštěstí. Naopak dobrem se díky perle dobereme blaženosti.


Ve zdravotní oblasti je léčebný vliv perly sporadický. Podporuje uzdravující proces u psychosomatických nemocí, na čakře čela posiluje nervy a intuici, tiší bolesti a mírní horečky. Na čakře hrdla pomáhá při zánětu dýchacích cest. Ovlivňují plíce a dýchání. Na čakře vitality reguluje funkci sleziny a střevního traktu. Perlová voda podněcuje činnost nadledvinek, plodnost a ostří unavený zrak. Navíc mají perly vysoký obsah vápníku, a proto se často používají při jeho nedostatku. Za tímto účelem se nosí pokud možno celý náhrdelník z perel.

perly

Černé perly nás chrání před nastávajícím nebezpečím a falešnými přáteli.


Protože perly intenzivně přijímají a odrážejí vibrace svého nositele, je třeba je často energeticky neutralizovat, nejlépe v lázni z čisté mořské soli nebo přímo v mořské vodě. Nadměrné sucho nebo naopak vlhko, žár, prudké změny teplot, pot nebo kosmetika jim škodí a zkracují jejich životnost. Postupným vysycháním vznikají trhliny a nakonec se perly ve vrstvách rozpadají.


Perly čistíme krátce pod proudem vlažné vody, osušíme je a nabíjíme na horském křišťálu za úplňku nebo za denního světla na nepřímém slunci.


Podle astrologů je perla přiřazována ke znamení Blíženců, Raka, Ryb a Vah, černá perla znamení Kozoroha.


Zdroje:

Skrytá moc drahých kamenů - Josef Pavel Kreperát

Základní kniha o drahokamech a hvězdách - Shalila Sharamon, Bodo J. Baginski

Svět drahých kamenů - Rudolf Ďuďa, Luboš Rejl


V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se textu se na mne můžete obrátit prostřednictvím diskuse „Čarovná moc drahých kamenů“. 

Monicca


19.4.2006   Rubrika:   |   Komentářů 16   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Perly symbolizují slzy

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57046.
Archiv anket.