Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Magický rubín

Rubín

Dosud jsem vám předkládala kamínky méně vzácné. Ale vzhledem k tomu, že je jaro a květen - čas lásky, rozhodla jsem se, že je na čase odhalit vám i něco vzácnějšího. Vybrala jsem drahokam, který je barvou velmi hřejivý a v mých představách je asi nejvíc ze všech kamenů zpodobněním vášnivé lásky - rubín.


Název rubínu je odvozen od latinského rubeus - červený. Nejstarší písemnosti o těžbě rubínů hovoří o dolech v Barmě. Odtud se obchodními cestami dostával na panovnické dvory a do chrámů Egypta a Řecka. Ve starověku byl velmi oblíbený v Římě. Byl pokládán za symbol majestátu, vznešenosti, síly a lásky a v Indii jej kněží nosili jako ohňové znamení na čele.

rubín 1

Za nejcennější jsou samozřejmě považovány kameny čistě rudé. Vzhledem k tomu, že se v čisté podobě vyskytuje velmi vzácně, je dokonalý rubín ceněn výše než diamant ve stejné velikosti. Rubíny výborné kvality a větší než 20 karátů jsou považovány za unikáty. Jeden z největších rubínů světa zdobí korunu perského šáha.


Již od pradávna byla rubínu připisována magická moc a byl považován za kámen života. Jeho síla byla v tom, že měl ochraňovat majitele před morem a jeho duši před ďáblem. Rubín je dárcem životní energie, síly a lásky. Vyzařuje z něj pozitivní síla života, symbolizuje sílu lásky. Snoubí se v něm dvě polohy lásky, duchovní i tělesná, které spolu existují v naprostém souznění.


V duševní oblasti podporuje intuici. V centru čela pomáhá dát našim představám konkrétní podobu. Zároveň je ochranným kamenem, který nám dodává statečnost a odvahu. Chrání nás hlavně před negativními vlivy okolí. Předává nám sílu překonávat každodenní strasti. Posiluje nás ve chvílích slabosti a nabíjí nás novou silou.


V oblasti zdraví má nezanedbatelnou úlohu svým vlivem na srdce, krevní oběh a krev. Při této indikaci pokládáme jeden kámen na první čakru a jeden na čtvrtou čakru. Přikládáme-li rubín na čakru kořene a srdce, aktivuje činnost jater v produkování krevní plazmy a reguluje výši cukru. Podporuje okysličování krve a upravuje nepravidelný krevní tlak. Prostřednictvím krve reguluje funkci žláz ve slezině a lymfatický systém. Působí také proti chudokrevnosti a při menstruačních potížích, kdy dochází k nadměrnému úbytku krve.


Podle tradice má rubín i schopnost léčit horečnatá onemocnění, infekce, střevní potíže a dnu. Zároveň podporuje imunitní systém. Pomáhá při léčbě leukémie, nemocech kostní dřeně a nervových onemocněních.


Rubín v zoisitu, což je nerost zelené barvy, pomáhá při léčbě zánětu průdušek. rubín 2


Rubín můžeme nosit v podobě přívěsků, donutů nebo korálkových náhrdelníků umístěných v oblasti srdeční čakry. Rubín se dobře snáší s ostatními kamínky a dokonce jejich vliv vydatně podporuje.


Očista rubínu by měla být pečlivá, nejlépe je nechat ho přes noc v misce s vodou, nebo 10-15 minut pod tekoucí vodou. Potom ho nabíjíme minimálně dvě hodiny na slunci nebo dvojnásobnou dobu na denním světle. Pokud ho častěji nepoužíváme, odkládáme jej na horský křišťál.


Astrologicky je přiřazován znamení Lva (podle Babyloňanů), Štíra a Skopce (podle Římanů) a Raka (podle Byzantinců).


Zdroje:

Skrytá moc drahých kamenů - Josef Pavel Kreperát

Základní kniha o drahokamech a hvězdách - Shalila Sharamon, Bodo J. Baginski

Svět drahých kamenů - Rudolf Ďuďa, Luboš Rejl


V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se textu se na mne můžete obrátit prostřednictvím diskuse „Čarovná moc drahých kamenů“.


Také doporučuji další články z této řady, které naleznete v rubrice „Zdraví a krása“ a nyní i v rubrice „Tajemno, sny, horoskopy...“

 

Monicca


10.5.2006   Rubrika:   |   Komentářů 7   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Magický rubín

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57046.
Archiv anket.