Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Chalcedon – kámen řečníků

Chalcedon – kámen řečníků

Chalcedon byl kdysi považován za kámen lásky, symbol moci a jako talisman chránil před hněvem a melancholií. Nazývá se podle již zaniklého města Kalchidón v Malé Asii. Je znám tisíce let. Nacházíme ho v různých archeologických nálezech starých již 8000 let. Nejdříve se používal na výrobu nástrojů, později začal být ceněn i jako drahý kámen. Je průsvitný až neprůhledný a bývá charakteristický světlejšími, vlnitými pruhy. Může mít barvu bílou, šedou až modrošedou, světle modrou, dokonce zelenou, hnědou, červenou a černou.


chalcedonV Tibetu je bílý chalcedon považován za obdobu lotosového květu, symbolu čaker. Proto je nošen jako talisman proti stavům slabosti a nevyrovnanosti. V antických dobách byl chalcedon považován za kámen komunikace, kámen řečníků a politiků. Před důležitými projevy na veřejnosti si jej vkládali do úst pod jazyk, nebo ho drželi v dlani, kde jim pomáhal překonat trému a ostych. Podle pověry, kdo na něj dýchne a dotkne se ho jazykem, bude prý nadán darem výřečnosti.


Mírná vibrace modrobílého chalcedonu má velmi uklidňující vliv. Pozitivně účinkuje na naši mysl a pocity, uklidňuje naše přetížené nervy, pocity neklidu a citová vzrušení. Pomáhá v obtížných chvílích při pocitech beznaděje a posiluje naši víru v lepší zítřky. Učí nás brát život takový, jaký je, se vším všudy a nezatěžovat se malichernostmi.


Zdravotně se doporučuje kojícím maminkám nosit bílý chalcedon mezi prsy, kde podporuje tvorbu mléka. Světlemodrý chalcedon pomáhá při léčbě horních cest dýchacích, při chrapotu, potížích s hlasivkami a ovlivňuje činnost štítné žlázy při její regulaci látkové výměny. Snižuje krevní tlak a pomáhá při diabetu. Má tlumící účinky při nadměrné citlivosti vůči změnám počasí. Zastavuje také krvácení a mírní teploty.


Růžový chalcedon podporuje srdečnost, přátelskost a družnost. Povzbuzuje naši potřebu pomáhat druhým. Pomáhá nám nalézt ztracenou sebedůvěru i důvěru v ostatní. Obzvlášť, pokud nás někdo zklamal. Zdravotně podporuje srdeční činnost a léčí srdeční neurózy. Posiluje imunitní systém.


Zelený chalcedon pomáhá rychleji překonat citová trápení, žal a mrzutost. Léčí zánětlivá onemocnění.


Hnědé a červené chalcedony, jak už vyplývá z povahy jejich barvy, posilují vitalitu, probouzejí energii a podporují vytrvalost. Příznivě ovlivňují srážlivost krve a regulují trávení.


Tmavě zelená plazma, která se řadí také mezi chalcedony, tlumí hněv a agresivitu. Pomáhá aktivovat poslední síly při zvládání stresové situace. Posiluje imunitní systém a schopnost regenerace.


Chalcedony s dendrity aktivují vůli a odhodlání zvládnout a odstranit své zlozvyky a návyky, které oslabují naše zdraví. Pomáhají v léčbě plicních chorob a při zánětu střev, podporují trávení a pravidelné vyprazdňování.


Mechový achát, chalcedon bílých až modravých tónů prorostlý zelenými dendrity, posiluje náš vztah k přírodě. Aktivuje naši chalcedoninspiraci. Zdravotně podporuje funkci žláz a léčí jejich záněty. Urychluje léčení infekčních onemocnění plic a dýchacích cest. Snižuje teploty a posiluje imunitní systém. Položen na víčka pomáhá unaveným a nemocným očím.


Očista chalcedonů se provádí pod proudem tekoucí vody a nabíjejí se dostatečně dlouho na přímém slunci.


Astrologicky jsou přiřazeny znamení Kozoroha, Raka a Střelce.


Zdroje:

Skrytá moc drahých kamenů - Josef Pavel Kreperát

Základní kniha o drahokamech a hvězdách - Shalila Sharamon, Bodo J. Baginski

Svět drahých kamenů - Rudolf Ďuďa, Luboš Rejl


V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se textu se na mne můžete obrátit prostřednictvím diskuse „Čarovná moc drahých kamenů“.


Také doporučuji další články z této řady, které naleznete v rubrice „Zdraví a krása“ a nyní i v rubrice „Tajemno, sny, horoskopy...“

 

Monicca


17.5.2006   Rubrika:   |   Komentářů 9   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Chalcedon – kámen řečníků

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Pardelina
Pardelina - 27.4.2014 15:09

Natrefila jsem na článek o chalcedonu https://www.silver.ag/cz/chalcedon-chrysopras-jaspis-kocici-oko-tygri-oko-onyx/ a teď mi není jasné, jestli jaspis, kočičí oko, tygří oko a tak jsou s chalcedonem nějak zpřízněné nebo jak to je? Víte někdo?

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57046.
Archiv anket.