Reklama: Moderní tapety na zeď a povlečeníModerní vliesové tapety IMPOL TRADE 

Horoskopy, sny, tajemno

Kalcit vás ochrání před úklady duchovního světa

Kalcit

Kalcit je velmi hojný minerál nejrozmanitějších krystalových tvarů. Podle indiánské tradice chrání, zejména v noci, před úklady duchovního světa. Jeho název vychází z latinského calx – vápno.

Vzhledem k tomu, že kalcit zahrnuje širokou škálu barev, je praktickým pomocníkem při ovlivňování všech energetických center našeho těla.

Čirý a bílý kalcit ovlivňují čakru čela a tzv. třetí oko, bystří rozum, podporují duševní vývoj, činorodost a posilují paměť. Stává se, že kalcitem prorůstají fluorit a pyrit. Jejich společnost způsobuje, že se jejich vlastnosti vzájemně doplňují. Fluorit zastupuje duchovno, pyrikalcitt duševno a kalcit obojí spojuje v jednotu. Čirý kalcit pomáhá odstraňovat předsudky a zastaralé názory, abychom se mohli harmonicky vyvíjet. Zdravotně posiluje kosti a pomáhá léčit jejich nemoci, zlomeniny a kloubní problémy. Reguluje látkovou výměnu a podporuje imunitní systém. Má zároveň vliv na pleť a podporuje hojení lišejů. Reguluje srdeční činnost a mírní žaludeční a střevní problémy. Zlepšuje srážlivost krve. Kalcitová voda pomáhá při potížích s lámavostí či měknutí nehtů a posiluje zubní sklovinu.

Oranžový kalcit podporuje intuici a rychlou reakci v rozhodování. Hlavním bodem jeho vlivu je čakra vitality umístěná v podbříšku. Tam pozitivně působí na trávicí ústrojí a ovlivňuje všechny potíže spojené s trávením, nevolnost, nucení k zvracení, tlumí pocity přesycení, mírní křeče. A jako ostatní kalcity podporuje léčbu kostních nemocí.

Žlutý kalcit ovlivňuje hlavně čakru pupeční a oblast solaru plexu. Podporuje nervový systém a látkovou výměnu. Na temenní čakře posiluje duchovní a duševní stav mysli a jejich vzájemnou rovnováhu. V centru třetího oka podporuje intuici, inspiraci a tvořivost.

Zelený kalcit spadá pod čakru srdce, čakru lásky a harmonie. Přispívá k duševní rovnováze. Je kamenem naděje. Tiší neklid, pomáhá nám ujasnit si myšlenky a celkově změnit svůj postoj a způsob myšlení. Zklidňuje naši zlost a vztek. Posiluje srdce, reguluje srdeční rytmus a nepravidelný krevní tlak. Pomáhá srážet horečky, horkokrevnost a hojí spáleniny. Snižuje nadměrné pocení. Zároveň je pomocníkem při jaterních a žlučníkových potížích. Při pravidelném pití kalcitové vody můžeme zabránit vzniku nádorových onemocnění plic.kalcit1

Modrý kalcit posiluje sebevědomí, ctižádost a cílevědomost. V centru hrdla podporuje komunikaci, pomáhá nám nacházet správná slova a formulace, a tím obhajovat své názory. Zdravotně pomáhá léčit štítnou žlázu. Podporuje náš imunitní a cévní systém. Masáží oblázkem modrého kalcitu odstraníme tuhnutí šíje a křeče. Má pozitivní vliv na stavbu kostí, klouby, vazivo, zubní sklovinu a v neposlední řadě na pleť.

Manganokalcit svou sytě růžovou barvou symbolizuje cit, mateřství a čistou lásku. Je kamenem meditace. Přináší vnitřní klid a mír. Pomáhá nám řešit dávné konflikty. Odbourává mstivost a nedůvěřivost. Zdravotně podporuje trávení a látkovou výměnu, posiluje obranné reakce organismu. Pomáhá při léčbě psychosomatických chorob.

Kalcit očišťujeme tak, že jej krátce opláchneme pod proudem vlažné vody, osušíme a nejlépe jej necháme položený na drúze kříšťálu nabíjet zhruba dvě hodiny na denním světle mimo dosah přímých slunečních paprsků.

Astrologicky je kalcit přiřazen znamení Blíženců.

 

Zdroje:

Josef Pavel Kreperát: Skrytá moc drahých kamenů

Josef Pavel Kreperát: Lexikon léčivých kamenů

V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se textu se na mne můžete obrátit prostřednictvím diskuse „Čarovná moc drahých kamenů“.

Také doporučuji další články z této řady, které naleznete v rubrice „Zdraví a krása“ a nyní i v rubrice „Tajemno, sny, horoskopy...“

Hodně štěstí s kamínky přeje

Monicca


24.5.2006   Rubrika:   |   Komentářů 4   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,1/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kalcit vás ochrání před úklady duchovního světa

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 78335.
Archiv anket.