Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Kalcit vás ochrání před úklady duchovního světa

Kalcit

Kalcit je velmi hojný minerál nejrozmanitějších krystalových tvarů. Podle indiánské tradice chrání, zejména v noci, před úklady duchovního světa. Jeho název vychází z latinského calx – vápno.

Vzhledem k tomu, že kalcit zahrnuje širokou škálu barev, je praktickým pomocníkem při ovlivňování všech energetických center našeho těla.

Čirý a bílý kalcit ovlivňují čakru čela a tzv. třetí oko, bystří rozum, podporují duševní vývoj, činorodost a posilují paměť. Stává se, že kalcitem prorůstají fluorit a pyrit. Jejich společnost způsobuje, že se jejich vlastnosti vzájemně doplňují. Fluorit zastupuje duchovno, pyrikalcitt duševno a kalcit obojí spojuje v jednotu. Čirý kalcit pomáhá odstraňovat předsudky a zastaralé názory, abychom se mohli harmonicky vyvíjet. Zdravotně posiluje kosti a pomáhá léčit jejich nemoci, zlomeniny a kloubní problémy. Reguluje látkovou výměnu a podporuje imunitní systém. Má zároveň vliv na pleť a podporuje hojení lišejů. Reguluje srdeční činnost a mírní žaludeční a střevní problémy. Zlepšuje srážlivost krve. Kalcitová voda pomáhá při potížích s lámavostí či měknutí nehtů a posiluje zubní sklovinu.

Oranžový kalcit podporuje intuici a rychlou reakci v rozhodování. Hlavním bodem jeho vlivu je čakra vitality umístěná v podbříšku. Tam pozitivně působí na trávicí ústrojí a ovlivňuje všechny potíže spojené s trávením, nevolnost, nucení k zvracení, tlumí pocity přesycení, mírní křeče. A jako ostatní kalcity podporuje léčbu kostních nemocí.

Žlutý kalcit ovlivňuje hlavně čakru pupeční a oblast solaru plexu. Podporuje nervový systém a látkovou výměnu. Na temenní čakře posiluje duchovní a duševní stav mysli a jejich vzájemnou rovnováhu. V centru třetího oka podporuje intuici, inspiraci a tvořivost.

Zelený kalcit spadá pod čakru srdce, čakru lásky a harmonie. Přispívá k duševní rovnováze. Je kamenem naděje. Tiší neklid, pomáhá nám ujasnit si myšlenky a celkově změnit svůj postoj a způsob myšlení. Zklidňuje naši zlost a vztek. Posiluje srdce, reguluje srdeční rytmus a nepravidelný krevní tlak. Pomáhá srážet horečky, horkokrevnost a hojí spáleniny. Snižuje nadměrné pocení. Zároveň je pomocníkem při jaterních a žlučníkových potížích. Při pravidelném pití kalcitové vody můžeme zabránit vzniku nádorových onemocnění plic.kalcit1

Modrý kalcit posiluje sebevědomí, ctižádost a cílevědomost. V centru hrdla podporuje komunikaci, pomáhá nám nacházet správná slova a formulace, a tím obhajovat své názory. Zdravotně pomáhá léčit štítnou žlázu. Podporuje náš imunitní a cévní systém. Masáží oblázkem modrého kalcitu odstraníme tuhnutí šíje a křeče. Má pozitivní vliv na stavbu kostí, klouby, vazivo, zubní sklovinu a v neposlední řadě na pleť.

Manganokalcit svou sytě růžovou barvou symbolizuje cit, mateřství a čistou lásku. Je kamenem meditace. Přináší vnitřní klid a mír. Pomáhá nám řešit dávné konflikty. Odbourává mstivost a nedůvěřivost. Zdravotně podporuje trávení a látkovou výměnu, posiluje obranné reakce organismu. Pomáhá při léčbě psychosomatických chorob.

Kalcit očišťujeme tak, že jej krátce opláchneme pod proudem vlažné vody, osušíme a nejlépe jej necháme položený na drúze kříšťálu nabíjet zhruba dvě hodiny na denním světle mimo dosah přímých slunečních paprsků.

Astrologicky je kalcit přiřazen znamení Blíženců.

 

Zdroje:

Josef Pavel Kreperát: Skrytá moc drahých kamenů

Josef Pavel Kreperát: Lexikon léčivých kamenů

V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se textu se na mne můžete obrátit prostřednictvím diskuse „Čarovná moc drahých kamenů“.

Také doporučuji další články z této řady, které naleznete v rubrice „Zdraví a krása“ a nyní i v rubrice „Tajemno, sny, horoskopy...“

Hodně štěstí s kamínky přeje

Monicca


24.5.2006   Rubrika:   |   Komentářů 8   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,1/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kalcit vás ochrání před úklady duchovního světa

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Mrackova
Mrackova - 16.10.2020 17:11

Je to v Hradci Králové, na webu najdete i videa, jak přesně to vypadá. Já jsem z toho nadšená a ano, bílé oblečení je na to nejlepší.

 
Terezareza
Terezareza - 15.10.2020 12:05

A kde to prosím je? Chodíte tam v bílém?

 
Mrackova
Mrackova - 14.10.2020 15:16

Pokud se začnete zabývat podstatou svých problémů, tak zjistíte, že psychika člověka dokáže udělat opravdu hodně. Pravidelně docházím na křišťálovou postel, kde jsou barevné paprsky světla, které jsou vyzařovány pomocí sedmi velmi čistých, speciálně vybroušených křemenných krystalů. Pomáhají k očistě mentálního, duchovního a emočního těla. Více najdete i na webu https://www.kristalovapostel.cz/kristalova-postel/

 
Terezareza
Terezareza - 12.10.2020 18:07

Opravdu můžou mít kameny takovou moc? Věříte tomu?

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57046.
Archiv anket.