Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Fluorit – kámen géniů

Fluorit

Fluorit se nachází v mnoha barvách a odstínech. Může být čirý, bílý, žlutý, růžový, oranžový, červený, hnědý, ale nejznámější je v barvě zelené, modré a fialové. Je k dispozici průhledný, průsvitný, ale i neprůhledný. Nachově a žlutě páskovaná odrůda nazývaná Modrý John byla velmi ceněna v době římské. Starověcí Římané věřili, že kdo bude pít z vázy (karafy) vyrobené právě z „Modrého Johna“, může si dovolit nasávat, co hrdlo ráčí, aniž by se opil.

Starověcí Egypťané používali fluorit ve znacích a k vyřezávání skarabeů. V Číně byl fluorit uctíván a nošen jako talisman pro štěstí a proti černé magii. Byl také používán v řezbářství po více než 300 let. fluoritV době antiky se z něj vyráběly různé předměty umělecké hodnoty. Pro šperky však není vzhledem ke své měkkosti vhodný. V 18. století se práškový fluorit dával do vody pro odstranění příznaků spojovaných s nemocemi ledvin.

Fialová barva fluoritu může mít mnoho odstínů od světlých levandulových až po tmavé purpurové, což jsou barvy temenní čakry. Proto je nejúčinnější při meditaci, neboť nám pomáhá dostatečně se soustředit. Tento kámen bývá často také nazýván „kamenem géniů“. Uvolňuje naši mysl a otevírá ji intuici a vyšší duchovní moci. Bystří naši pozornost a velmi napomáhá koncentraci. Zdravotně pomáhá při bolestech hlavy a migrénách.

Modrý fluorit umístěný na čakře hrdla zjasňuje naše smysly. Povzbuzuje intuici, pozornost a koncentraci. Podporuje činnost mozku a nervovou soustavu. Zdravotně pomáhá při infekčních onemocněních horních cest dýchacích a při chřipce. Současně podporuje regeneraci pleti a sliznic.

Zelený fluorit na čakře srdce regeneruje stavbu plic a léčí astma a alergie. Pomáhá při dýchacích obtížích a léčbě plicních chorob a revmatických onemocněních. Podporuje citové probuzení, duševní aktivitu, klid a harmonii. Odhaluje čistotu srdce a dodává elán.

Žlutý fluorit tlumí stres a dodává energii. V oblasti čakry pupeční a solaru plexu pomáhá léčit žaludeční potíže, zubní a kloubní problémy. Očišťuje organismus od škodlivých látek a jedů. Pomáhá při cévních chorobách.fluorit 1

Oranžový fluorit umístěný na čakře sakrální aktivuje funkci sleziny a jater. Mírní zánětlivá onemocnění ledvin a močového měchýře.

Červený fluorit, jenž svou barvou odpovídá čakře základu, aktivuje psychicky oslabenou potenci a regulaci hormonů. Probouzí v nás přívětivost, vlídnost, srdečnost a vstřícnost. Uvolňuje potlačené pocity, zbavuje strachu ze selhání.

A nakonec tzv. duhový fluorit, který se může použít na všech čakrách, má největší účinek při urovnávání citového a duševního života. Uvolňuje napětí a dodává úlevu a klid. Čistí celé tělo a chrání vnitřní části organismu před usazeninami.

Očista fluoritu se provádí pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody. Vzhledem k tomu, že je citlivý na prudké světlo, nabíjíme jej mimo dosah slunečních paprsků či v noci za úplňku, společně s křišťálem.

Astrologicky je přiřazen znamení Ryb, modrý znamení Vodnáře.

Zdroje:

Josef Pavel Kreperát: Skrytá moc drahých kamenů

Josef Pavel Kreperát: Lexikon léčivých kamenů

Cally Hallová: Drahé kameny

 

V případě jakýchkoliv dotazů, týkajících se textu, se na mne můžete obrátit prostřednictvím diskuse „Čarovná moc drahých kamenů“.

Také doporučuji další články z této řady, které naleznete v rubrice „Zdraví a krása“ a nyní i v rubrice „Tajemno, sny, horoskopy...“

Hodně štěstí s kamínky přeje

 

Monicca


31.5.2006   Rubrika:   |   Komentářů 12   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Fluorit – kámen géniů

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57046.
Archiv anket.