Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Amazonit podporuje vitalitu

Amazonit podporuje vitalitu

Amazonit byl ctěn byl již ve starém Egyptě a Mezopotámii jako svatý kámen a byl nošen jako talisman. Používal se i k výrobě šperků. Svědčí o tom mnohé nálezy. Mimo jiné i v Tutanchamónově hrobce.

Je to kámen zelené až modrozelené barvy a často je prorostlý bílými žilkami. Jeho název je odvozen podle naleziště v náplavech řeky Amazonky.

amazonit1Amazonit je kámen, který svými vibracemi podporuje vitalitu a ovlivňuje naši vnitřní rovnováhu. Umožňuje nám lehčeji se zbavit egoismu a lpění na věcech. Díky němu jsme schopni získat kontrolu nad svým životem a zbavit se pocitu, že jsme oběťmi vnějších vlivů. Podporuje intuici.

Položen na čakře čela pomáhá amazonit relaxovat, zklidňuje nervozitu, časté výkyvy nálad a stres. Spolu se záhnědou odstraňuje duševní blokády. Použijeme-li je k masážím, můžeme s jejich pomocí uvolnit svalová napětí a křeče v oblasti ramenou a zad.

Amazonit je nejúčinnější v oblasti srdce, kde tiší citové i fyzické potíže spojené amazonit2právě se srdcem, a také v oblasti hrdla a zátylku, kde pomáhá tlumit bolesti hlavy a migrény. Při častějších chronických potížích se doporučuje nosit amazonitové korále, které však musíme často čistit a nabíjet.

Dále reguluje látkovou výměnu a harmonizuje činnost hypofýzy, brzlíku a nervového systému. Je velkým pomocníkem při bolestivém, dlouhotrvajícím porodu a silných porodních kontrakcích.

Vzhledem k jeho citlivosti na prudké změny teplot jej čistíme vlažnou vodou a nabíjíme na nepřímém slunci.

amazonitAstrologicky je amazonit přiřazen ke znamení Vodnáře.

 

Zdroje:

Josef Pavel Kreperát: Skrytá moc drahých kamenů

Josef Pavel Kreperát: Lexikon léčivých kamenů

V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se textu se na mne můžete obrátit prostřednictvím diskuse „Čarovná moc drahých kamenů“.

Také doporučuji další články z této řady, které naleznete v rubrice „Zdraví a krása“ a nyní i v rubrice „Tajemno, sny, horoskopy...“

Hodně štěstí s kamínky přeje

 

Monicca


7.6.2006   Rubrika:   |   Komentářů 6   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Amazonit podporuje vitalitu

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76670.
    Archiv anket.