Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Amazonit podporuje vitalitu

Amazonit podporuje vitalitu

Amazonit byl ctěn byl již ve starém Egyptě a Mezopotámii jako svatý kámen a byl nošen jako talisman. Používal se i k výrobě šperků. Svědčí o tom mnohé nálezy. Mimo jiné i v Tutanchamónově hrobce.

Je to kámen zelené až modrozelené barvy a často je prorostlý bílými žilkami. Jeho název je odvozen podle naleziště v náplavech řeky Amazonky.

amazonit1Amazonit je kámen, který svými vibracemi podporuje vitalitu a ovlivňuje naši vnitřní rovnováhu. Umožňuje nám lehčeji se zbavit egoismu a lpění na věcech. Díky němu jsme schopni získat kontrolu nad svým životem a zbavit se pocitu, že jsme oběťmi vnějších vlivů. Podporuje intuici.

Položen na čakře čela pomáhá amazonit relaxovat, zklidňuje nervozitu, časté výkyvy nálad a stres. Spolu se záhnědou odstraňuje duševní blokády. Použijeme-li je k masážím, můžeme s jejich pomocí uvolnit svalová napětí a křeče v oblasti ramenou a zad.

Amazonit je nejúčinnější v oblasti srdce, kde tiší citové i fyzické potíže spojené amazonit2právě se srdcem, a také v oblasti hrdla a zátylku, kde pomáhá tlumit bolesti hlavy a migrény. Při častějších chronických potížích se doporučuje nosit amazonitové korále, které však musíme často čistit a nabíjet.

Dále reguluje látkovou výměnu a harmonizuje činnost hypofýzy, brzlíku a nervového systému. Je velkým pomocníkem při bolestivém, dlouhotrvajícím porodu a silných porodních kontrakcích.

Vzhledem k jeho citlivosti na prudké změny teplot jej čistíme vlažnou vodou a nabíjíme na nepřímém slunci.

amazonitAstrologicky je amazonit přiřazen ke znamení Vodnáře.

 

Zdroje:

Josef Pavel Kreperát: Skrytá moc drahých kamenů

Josef Pavel Kreperát: Lexikon léčivých kamenů

V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se textu se na mne můžete obrátit prostřednictvím diskuse „Čarovná moc drahých kamenů“.

Také doporučuji další články z této řady, které naleznete v rubrice „Zdraví a krása“ a nyní i v rubrice „Tajemno, sny, horoskopy...“

Hodně štěstí s kamínky přeje

 

Monicca


7.6.2006   Rubrika:   |   Komentářů 6   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Amazonit podporuje vitalitu

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 152101.
Archiv anket.