Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Na potíže s krví pomůže hematit

Hematit

Hematit znali už Babyloňané. Byl ctěn jako talisman štěstí a úspěchu. Ve starém Egyptě takový talisman vkládali zemřelým pod hlavu pro ulehčení vstupu do záhrobí. V Orientu jej považovali za ochránce před nebezpečím a pro panny před uřknutím a očarováním. Od středověku je pro svou dostupnost používán jako materiál na výrobu šperků.

Název hematitu je odvozen od řeckého haema – krev. Má kovově stříbřitě černou nebo červenohnědou barvu a kovově lesklý až matný povrch. Česky se nazývá krevel. Toto jméno dostal díky tomu, že při broušení se voda zbarví jeho prachem do červena.

Hematit je už podle svého názvu kamenem pro základní čakru. Má velký vliv na krevní oběh. Podporuje tvorbu červených krvinek, které potom dostatečně zásobují buňky kyslíkem. Je velmi vhodný pro aktivaci srdce, posiluje plíce, játra a slezinu, což jsou orgány velmi závislé na kvalitě krve. Pomáhá při menstruačních potížích spojených s nepravidelností či bolestmi. Doporučuje se také k hematitzástavě silného krvácení, k odstraňování krevních otoků a sraženin.

Při potížích přikládáme hematit přímo na postižená místa. Pozor, při zánětech se používat nesmí!

Pití hematitové vody pomáhá při nedostatečné funkci ledvin. Spolu s růženínem je také účinným prostředkem proti nespavosti.

Jeho silné a důrazné vibrace přinášejí sílu a vitalitu. Dokonce pomáhá aktivovat skryté síly, cítíme-li se vyčerpaní, oslabení, ve stresu či nemocní. Podporuje náš organismus, máme-li pocit duševního přetížení, a můžeme v něm najít posílení při překonávání pocitu nejistoty a beznaděje. Odstraňuje psychické výkyvy a poruchy a přináší nám vnitřní klid a pocit bezpečí.

Hematit lze používat jako kámen pro očistu jiných minerálů, které by neměly přijít do dlouhodobého styku s vodou, tedy stejně jako křišťál.

Očista hematitu se provádí tak, že jej krátce omyjeme pod tekoucí vodou a potom ho nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci.

Astrologicky je přiřazen znamení Štíra a Berana.

 

 

Zdroje:

Josef Pavel Kreperát: Skrytá moc drahých kamenů

Josef Pavel Kreperát: Lexikon léčivých kamenů 

 

V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se textu se na mne můžete obrátit prostřednictvím diskuse „Čarovná moc drahých kamenů“.

Také doporučuji další články z této řady, které naleznete v rubrice „Zdraví a krása“ a nyní i v rubrice „Tajemno, sny, horoskopy...“

Hodně štěstí s kamínky přeje

 

Monicca


14.6.2006   Rubrika: Čarovná moc kamenů   |   Komentářů 9   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Na potíže s krví pomůže hematit

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57046.
Archiv anket.