Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Granát a jeho magická moc lásky

Granát a jeho magická moc lásky

Mezi granáty se počítá několik samostatných minerálů - almandin, andradit, démantoid, melanit, grosulár, hessonit, tsavorit, pyrop, rhodolit, spessartin, uvarovit. Jejich barevné variace jsou od růžové přes červenou, hnědočervenou, fialovočervenou až k černé, ale i zelené. Vzhledem k nejobvyklejší červené barvě je jeho název odvozen od latinského granum – zrno (myšleno zrno granátového jablka).

Za nejkrásnější je považován tzv. český granát, což je pyrop barvy holubí krve. Již od 16. století byl nošen jako amulet proti uhranutí. Granátu obecně se však připisuje zejména magická moc lásky. Je to kámen ohně, vášně a čistoty srdce. Nabíjí nás životodárnou energií, sexuální vitalitou, fantazií bez hranic a touhou poznávat dosud nepoznané. Podněcuje k neustálé činnosti a probouzí nadšení a odvahu k „cestám neznámou krajinou“. Podporuje rozhodnutí změnit vše od základu a dává nám neuhasínající naději.

granátChrání před neštěstím a skrytým nebezpečím. Ve středověku to býval tajemný a bájemi opředený symbol. Rytíři si ho brali do bitvy, neboť doufali, že jim pomáhá k nesmrtelnosti. Pokud však neměli tolik štěstí, mohli si tímto kamenem alespoň ošetřit zranění. Vdovám prý pomáhal najít si nového muže.

Nejohnivější z granátů je pyrop, jehož název je odvozen z latinského pyropos – ohnivě červený. Červený granát podporuje překonávání vlastních zábran, které nás brzdí v uskutečňování předsevzetí. Posiluje cílevědomost a vytrvalost a pomáhá nám nevzdávat se a vše dovést do zdárného konce. Granát v nás probouzí radost žít a těšit se z prostých věcí.

Červené druhy granátů zdravotně posilují organismus, povzbuzují srdeční činnost, regulují krevní oběh a tlak a podporují tvorbu červených krvinek. Už z historie známe jeho pozitivní vliv při poruchách rozmnožovacích orgánů a impotenci psychického původu. Masírování granátvalounkem granátu může zmírnit revmatické bolesti. Granátovou vodou vnitřně posilujeme funkci jater a sleziny, zevně hojí zánětlivá kožní onemocnění.

Hnědočervené odrůdy léčí různá ochromení nervů a kloubů, pomáhají aktivovat sníženou schopnost pohybového ústrojí a posilují ochablé svalstvo.

Zelené druhy granátu nás podporují při překonávání deprese, pocitech stresu a melancholii, které organismus výrazně vyčerpávají. Granátová voda uklidňuje a regeneruje unavenou pleť a sliznice, vnitřně prospívá při potížích s játry a přilehlými orgány, které současně i pročišťuje.

granátPoložíme-li červený granát na čakru základu a zelený na čakru srdce, propojíme tato dvě centra, a tím spojíme sexuální žádostivost s nadosobní láskou srdce. Obousměrným tokem energie mezi těmito centry zbavíme dráhu případných blokád.

Černý granát patří svým vlivem k vedlejší čakře rukou. Zbavuje náš citový a sexuální život bloků.

Očistu granátů provádíme pod tekoucí vodou, nebo přes noc v misce. Nabíjet jej můžeme libovolně dlouho na slunci, dokud necítíme, jak z nich sálá očistný žár.

Astrologicky je granát přiřazen znamení Lva, Berana a Štíra.

 

Zdroje:

Josef Pavel Kreperát: Skrytá moc drahých kamenů -

Josef Pavel Kreperát: Lexikon léčivých kamenů

Shalila Sharamon, Bodo J. Baginski: Základní kniha o drahokamech a hvězdách

 

V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se textu se na mne můžete obrátit prostřednictvím diskuse „Čarovná moc drahých kamenů“.

Také doporučuji další články z této řady, které naleznete v rubrice „Zdraví a krása“ a nyní i v rubrice „Tajemno, sny, horoskopy...“

Hodně štěstí s kamínky přeje

 

Monicca


21.6.2006   Rubrika:   |   Komentářů 10   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Granát a jeho magická moc lásky

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57046.
Archiv anket.